9°C lekkie zachmurzenie

35-lecie zespołu Familia w Rudołowicach i 65-lecie małżeństwa Heleny i Wiktora Gołębiów

35-lat działalności Zespołu Pieśni i Tańca „Familia” w Rudołowicach oraz 65-lecie pożycia małżeńskiego jego założycieli Heleny i Wiktora Gołębiów obchodziła w niedzielę 25 czerwca lokalna społeczność oraz zaprzyjaźnione zespoły i artyści, nawet z Ukrainy.

Z tej okazji nie obyło się bez życzeń i gratulacji, a te złożyli m.in. przedstawiciele samorządu: wójt Tomasz Kotliński i sekretarz Franciszek Liszka z małżonkami, przedstawiciel posła Mieczysława Kasprzaka – kierownik jego biura Bogusław Tkaczyk, prezes Stowarzyszenia Miłośników i Tradycji Rudołowic, a zarazem dyrektor Szkoły Podstawowej w Rudołowicach Mariusz Baran.

Prowadzący uroczystość odczytali listy gratulacyjne, a wśród nich z Urzędu Wojewódzkiego, który informował o nadaniu przez Prezydenta RP za zasługi w działalności na rzecz rozwoju i i upowszechniania kultury polskiej po raz drugi Złotym Krzyżem Zasługi państwa: Helenę i Wiktora Gołębiów, Srebrnym Krzyżem Zasługi – Jolantę Kiełt, Marię Kos i Marcina Krupę, Brązowym Krzyżem Zasługi – Renatę Grzeszczak. Uroczystość nadania medali odbędzie się we wrześniu br.

Gościnnie w tym dniu wystąpili: zaprzyjaźniony z zespołem Igor Maceluch z Ukrainy, który zagrał przepiękne melodie na fletni pana, Zespół Tańca Ludowego i Narodowego „Jarosławiaki” z Jarosławia, Dziecięcy Zespół „Biedronki” z Rudołowic.

Nie zabrakło także śpiewów i tańców w wykonaniu jubilata – Zespołu Pieśni i Tańca „Familia”.

Wieczorem zagra zespół LEGEND.

 

Ekz

Fot. Ewa KŁAK-ZARZECKA

Miejsce zdarzenia mapa Jarosław


35-lecie zespołu familia w rudołowicach, helena i wiktor gołąb, zespół tańca ludowego i narodowego "jarosławiacy" - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Muzyka, Roźwienica - więcej informacji