PILNE

Autobus z pasażerami zsunął się do rowu

Autobus z pasażerami zsunął się do rowu
Portal ekspresjaroslawski.pl 03/01/2019 11:59
Hubert Lewkowicz

Autobus z 18 pasażerami zsunął się do przydrożnego rowu. Powodem była oblodzona nawierzchnia jezdni.

Do zdarzenia doszło w Boratynie. Jak ustalili  jarosławscy policjanci, prowadzący autobus relacji Jarosław – Wola Rokietnicka 47-letni kierowca tuż przed wzniesieniem zatrzymał pojazd, a potem próbował ruszyć. Autobus, z powodu oblodzonej jezdni, zsunął się do  rowu. W wyniku tego zdarzenia nie ucierpiał nikt z podróżujących autobusem. Kierujący pojazdem był trzeźwy. Jak podaje Komenda Powiatowa Policji w Jarosławiu, został ukarany mandatem za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policja apeluje o ostrożną jazdę i rozwagę oraz unikanie  nadmiernej prędkości, brawury i pośpiechu. 

hl

FOT. KPP Jarosław

autobus z pasażerami zsunął się do rowu - komentarze opinie

  • gość 2019-01-03 13:10:29

    smiech na sali kierowca dostał mandat bo jezdnia była oblodzona

  • Jjjj - niezalogowany 2019-01-03 14:55:25

    Pan policjant miał problem z dojazdem do wypadku z powodu sliskiej nawierzchni. Ale mandat wypisał bo paragraf panowie kierowcy z powodu sliskiej nawierzchni ni wsiadajcie za kierownicę bo wam wypłata nie wystarczy na te kolizje

  • Jjjj - niezalogowany 2019-01-03 14:56:33

    Pan policjant miał problem z dojazdem do wypadku z powodu sliskiej nawierzchni. Ale mandat wypisał bo paragraf panowie kierowcy z powodu sliskiej nawierzchni ni wsiadajcie za kierownicę bo wam wypłata nie wystarczy na te kolizje

  • gość 2019-01-03 16:56:01

    nie wierzę kierowca dostał mandat nie ze swojej winy to jakiś skandal normalnie

  • Nitrodox - niezalogowany 2019-01-03 17:21:41

    Podwyżki były to teraz trzeba nadrabiać straty w budżecie.

  • gość 2019-01-03 18:26:44

    To już przestało być śmieszne. Odśnieżanie i utrzymanie dróg powiatowych od dawna jest pod przysłowiowym ... azorkiem. Niektórzy wójtowie potrafią z myślą o mieszkańcach podpisać sensowne umowy i skutecznie wyegzekwować ich zapisy, dlatego takich problemów od dawna nie mają. Czas najwyższy się temu uważnie przyjrzeć i rozwiązać te proste zagadki. Zamontować monitoring rozszerzony i rozliczać usługodawców z faktycznie przejechanych km, rzeczywistego czasu pracy sprzętu i użytych środków. Problem powinien zniknąć. Jeśli nie, to CBA powinno mieć następny obszar do działania.

  • Prawnik - niezalogowany 2019-01-03 18:37:02

    Za hu.a bym nie przyjął mandatu.Policjant zrobił bałwana, ale z siebie.

  • Gość 25 - niezalogowany 2019-01-03 18:43:21

    Mandatem to powinno się ukarać drogowców. Jadąc na pierwszą zmianę przed godziną 5 w mojej okolicy drogi nie są w ogóle odwalne, ani posypane. A są tu wąskie drogi i górki. Kierowca więzienia ludzi naraża swoje i ich bezbepieczenstwo. A każdy do pracy jakoś dojechać musi, mało jakiego pracodawcę interesuje że ślisko na drodze.

  • Gość 25 - niezalogowany 2019-01-03 18:44:45

    Mandatem to powinno się ukarać drogowców. Jadąc na pierwszą zmianę przed godziną 5 w mojej okolicy drogi nie są w ogóle odwalne, ani posypane. A są tu wąskie drogi i górki. Kierowca więzienia ludzi naraża swoje i ich bezbepieczenstwo. A każdy do pracy jakoś dojechać musi, mało jakiego pracodawcę interesuje że ślisko na drodze.

  • Zart - niezalogowany 2019-01-03 19:22:15

    To jest żart żeby dawać mandat za to że ktoś nie dopilnować swoich obowiązków kierowca tego autobusu naraża życie żeby zawieść ludzi do domu w takich warunkach a w nagrodę dostaje mandat panie kierowco następnym razem przy takiej górce proszę wezwać drogowców albo zostawic autobus i wiać lepiej pan natym wyjdzie

  • Janek - niezalogowany 2019-01-03 19:50:22

    Autobus, z powodu oblodzonej jezdni, zsunął się do rowu. W wyniku tego zdarzenia nie ucierpiał nikt z podróżujących autobusem. Teraz pytam się czy to jest wina tego kierowcy, on naraża swoje życie oraz pasażerów z powodu czyjegoś niedbalstwa, głoszą teraz z wyprzedzeniem jaka będzie pogoda i jaki wniosek - żaden. Dopowiem, że w tym miejscu jest ostry zakręt pod dyżym kątem pochyłoci następnie pod górę i drugi ostry zakręt. Jeżeli coś jedzie przed tym pojazdem i to po całej drodzie i nie może wyjechać pod górę to co ten kierujący miał zrobić. Zatrzymał pojazd, a że pojazd na oblodzonej drodze nie ruszył pod górę to normalne że pod skosem pojazd został pod ciężarem sciągnięty do pobocza. Został ukarany mandatem za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W którym miejscu było zagrożenie - prędkość z e r o w a. Jeżeli zatrxzyma pojazd na przystanku i ruszy do dalszej jazdy i droga będzie oblodzona bo tak jest na drogach powiatowych to też będzie kwalifikowane jako stan zagrożenia bezpieczeństwa. Panie Policjancie może przyłaczy się Pan z dobrej woli i wpłaci jakiś wolny datek dla rodziny, dzieci na masło czy chleb bo nałożenie mandatu spowodował Pan dziurę w budżecie tego kierowcy - za co tak naprawdę odpowiedz sobie sam - za co. Pan dostał podwyżkę 500 netto. Koledzy robimy zbiórkę wolych datków za mandat.
    Policja apeluje o ostrożną jazdę i rozwagę oraz unikanie nadmiernej prędkości, brawury i pośpiechu. Pytam - czy w tym przypadku była nadmierna prędkośc, brawura, pośpiech. Pozdrawiam

  • KierowcaBonbowc - niezalogowany 2019-01-03 20:07:50

    Wypadki i kolizje tam były są i będą. Droga nie jest posypywana i to jest szosa (o ile to nie jest na wyrost) najgorszego sortu. Zima zaskoczyła drogowców jak zawsze na tym odcinku drogi.

  • gość 2019-01-03 20:48:20

    a jak się nazywał ten co wypisał mandat - jestem ciekaw

  • Gość kkk - niezalogowany 2019-01-03 22:21:26

    Co za debil wypisał mandat , nie kierowcy wina ze zima jest i ślisko na drodze ... ludzie w łeb się puknijcie z reszta taka jest JW policja. Brak słów !!!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-01-03 23:29:31

    Mandat dostał za to, ze nie zatrzymuja sie na przystankach tylko tam gdzie im pasuje i dlatego nie mógł ruszyć pod górę i zsunal sie do rowu.

  • Pasażer - niezalogowany 2019-01-04 00:58:35

    To nie tak jak mówisz bo jechałem jakiś debil zapomniał zmienić chyba opony gdyby nie stanoł to rospiepszł by mu dupe

  • Gośćpasarzer - niezalogowany 2019-01-04 01:19:12

    Szkoda że mamy takich błyskotliwych policjantów chyba z drogówki bo dojechali naprawdę daleko i to chyba oni stwarzali zagrożenie w ruchu londowym jak pisze ich rzecznik i powinni mandat wystawić sobie a komendant powinien powinien baczniej przeglądać się szkolenią swoich podwładnych i ich weryfikacją

  • Gość - niezalogowany 2019-01-04 01:29:06

    No myślałem że stym mandatem to żart no to jednak mamy zastój z mandatami przez strajk i niech wypiszą sobie jeszcze boają zaco!?!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-01-04 01:30:09

    No myślałem że stym mandatem to żart no to jednak mamy zastój z mandatami przez strajk i niech wypiszą sobie jeszcze boają zaco!?!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-01-04 01:31:09

    No myślałem że stym mandatem to żart no to jednak mamy zastój z mandatami przez strajk i niech wypiszą sobie jeszcze boają zaco!?!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-01-04 08:39:19

    A co do tej brawury i prędkości to chyba idzie sprawdzić bo mają chyba jakieś rejestratory prędkości a co do policjantów to wystawców jeszcze kierowcy mandat za zagrożenie w ruch powietrzne na pewno tym zdarzeniem zbudzacie zaufanie do całej policji wstyd ???

  • gość 2019-01-04 08:40:14

    Niestety ale tak wyglądają drogi powiatowe. Nie odśnieżane nie posypywane. Utrzymanie dróg w zimie to dziadostwo!!!

  • Robert - niezalogowany 2019-01-04 09:05:04

    Noto kierowcy jusz wiedzą na jaką pomocąi zaufaniem mogą ze strony policji liczyć wstyd panie komendańcie ale dali tyłka!

  • Pppp - niezalogowany 2019-01-04 17:24:10

    Dziś rano ku mojemu zdziwieniu jak nigdy drogowcy posypali drogę i to tak sporo nigdy jeszcze nie było tak posypane brawo panowie trochę negatywnych komentarzy i jest poprawa

  • Gość - niezalogowany 2019-01-04 20:03:14

    Powinni aresztować tego kierowcę brawo policja przesadzili

  • Gość - niezalogowany 2019-01-05 00:16:22

    Jusz wiem co myślał policjant który wystawiał mandat podwyżkę już mam ale awans muszę wypracować to jeszcze kilka takich mandatów i awans to jakaś kpina .

  • Jki - niezalogowany 2019-01-05 09:36:20

    W takim razie gdy coś podobnego zdarzy np awaria samochodu to zamknąć auto i wymogi bo dostanę mandat inizgłaszajcie np że upadłeś bo stworzyś zagrożenie w ruchu powietrznym to są kpiny Anię policja cha cha !!

  • Jurek - niezalogowany 2019-01-05 10:05:44

    Panie komendancie ile to jeszcze będzie trwało że będzie pan wypuszczał na sztukę niewykwalikowanych policjantów bo to jest conajmniej sprawa z powudztwa cywilnego

  • Jurek - niezalogowany 2019-01-05 10:06:47

    Panie komendancie ile to jeszcze będzie trwało że będzie pan wypuszczał na sztukę niewykwalikowanych policjantów bo to jest conajmniej sprawa z powudztwa cywilnego

  • Nieznajoy - niezalogowany 2019-01-05 11:00:21

    Ja mam krótkie pytanie do tej korporacji i jej właściciela gdzie są ich prawnicy ??

  • A co do - niezalogowany 2019-01-05 11:04:21

    Ile to jeszcze będzie trwało że za błędy drogowców będą płacić kierowcy

  • Alek - niezalogowany 2019-01-05 11:14:50

    Jestem ciekawy jak by się czuł ten co np była by jegoatka żona lub dziewczyna albo matka oo odpowie sam sobie szacun dla kierowcy rzecznik dojechał i dowióżł ludzi po pracy do domu

  • ANKO - niezalogowany 2019-01-05 17:23:10

    Ten policjant co ukarał kierowcę autobusu to na dzień dzisiejszy już powinien karmić policyjne psy tropiące a nie pracować w ruchu drogowym.

  • abc - niezalogowany 2019-01-05 17:51:06

    Co ciekawe to w tym roku ma powstać przejście dla pieszych na tym zakręcie połączone z chodnikiem po prawej stronie w kierunku Rokietnicy .

  • Noeznajpmy - niezalogowany 2019-01-05 18:57:21

    Brawo panowie strażacy to wam się należały podwyżki bo lepiej sprawiliście niż drogowcy o policji nie wspomnę a co do oblodzonej jezdni to najlepiej wystawić mandat pingwinom

  • gość 2019-01-06 00:07:50

    Jełopy - Policjanci. MANDAT dla roztropnego kierowcy??! - Oni nie dbają o bezpieczeństwo! Dbają o swoją kasę - tak sądzę i jestem o tym przekonany, po wielu obserwacjach i z autopsji :(

  • gość 2019-01-06 10:37:54

    Panie kierowco autobusu, proszę odczytać na mandacie podpisane nazwisko policjanta który pana ukarał.

  • Raf - niezalogowany 2019-01-07 22:12:08

    Czy ten

  • Nieznajy - niezalogowany 2019-01-07 22:21:16

    Nadchodzą deszcze i przemrozki szykujcie bloczki bo macie duże zaległości

  • Nieznajy - niezalogowany 2019-01-07 22:22:04

    Nadchodzą deszcze i przemrozki szykujcie bloczki bo macie duże zaległości

  • Gość - niezalogowany 2019-01-08 21:06:51

    Panie komendancie mam nadzieję że zlecił pan badania temu

  • Ktoś - niezalogowany 2019-01-08 21:20:58

    Panie komendancie lubicie rozgłaszać we wszystkich brukowcach jakich macie dobrych policjantów którzy szybko nadrobią niedawny strajki ( w sprawie podwyżek ) to szybko wypracujecie na czyjeś krzywdzie.

Dodajesz jako: |