13°C bezchmurnie

Awanse z okazji Święta Straży Pożarnej w Jarosławiu

Awanse, odznaczenia i wyróżnienia z okazji Dnia Strażaka zostały wręczone podczas uroczystości, które odbyły się w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jarosławiu. Wtorkowe (22 maja) uroczystości poprzedziła Msza św., która została odprawiona w intencji strażaków 4 maja w kościele pw. Chrystusa Króla w Jarosławiu.

Wczoraj, na placu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej zebrali się strażacy. Ich gośćmi byli: poseł na Sejm RP Anna Schmidt-Rodziewicz, zastępca komendanta wojewódzkiego PSP w Rzeszowie bryg. Daniel Dryniak, ks. archiprezbiter Andrzej Surowiec, przedstawiciele służb mundurowych, władz samorządowych, a także przedsiębiorców, którzy wspierają jarosławską komendę.

Strażacy z rąk zastępcy komendanta wojewódzkiego oraz komendanta powiatowego PSP w Jarosławiu mł. bryg. Krzysztofa Kowala otrzymali awanse i wyróżnienia.

Ten dzień był szczególny dla Nikoli Kamińskiej, 10-letniej uczennicy Szkoły Podstawowej nr 1 im. św. Królowej Jadwigi w Jarosławiu, która w styczniu tego roku uratowała życie swojej mamy. Nikola zadzwoniła pod numer alarmowy 112, gdy jej mama zasłabła po kąpieli. 

W Święto Straży Pożarnej podziękował jej za to zastępca komendanta wojewódzkiego PSP w Rzeszowie bryg. Daniel Dryniak oraz komendant Komendy Powiatowej PSP w Jarosławiu mł. bryg. Krzysztof Kowal. Nikola przybyła na strażacką uroczystość wraz z rodzicami i dyrektorem SP nr 1 w Jarosławiu Olafem Pokrywką. 

Ekz

Fot. Ewa KŁAK-ZARZECKA

 

Awanse z okazji Święta Straży Pożarnej w Jarosławiu komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ludzie, Jarosław miasto - więcej informacji