PILNE

Bakterie grupy coli w wodociągu w gminie Wiązownica

Bakterie grupy coli w wodociągu w gminie Wiązownica

Bakterie z grupy coli wykryto w wodzie pochodzącej z wodociągu publicznego w Piwodzie, o czym poinformował wczoraj Urząd Gminy Wiązownica na swojej stronie internetowej. Woda jest zdatna do spożycia po przegotowaniu przez 2 minuty i pozostawieniu do ostygnięcia.

Wodociąg Piwoda zaopatruje miejscowości: Cetula, Manasterz, Mołodycz, Nielepkowice, Piwoda, Radawa, Ryszkowa Wola, Surmaczówka, Zapałów, Wólka Zapałowska, Szówsko i Wiązownica.

Jak poinformował Powiatowy Inspektor Sanitarny w Jarosławiu, wodę przed spożyciem należy gotować przez 2 min i pozostawić do ostygnięcia. Również wodę przeznaczoną na mycie zębów i kąpiel niemowlaków i noworodków, wodę przeznaczoną do spożywania posiłków, mycia spożywanych na surowo  warzyw i owoców, mycia naczyń.

Jak poinformował Urząd Gminy w Wiązownicy trwają prace zmierzające do przywrócenia odpowiedniej jakości wody. O zmianach będziemy informować.

Ekz

Fot. Ewa KŁAK-ZARZECKA

bakterie grupy coli w wodociągu w gminie wiązownica - komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-10-08 13:12:55

    Jednym słowem brak dbałości w proesie wstępnego oczyszczania wody oraz jej przesyłu oraz nadzoru ze strony dyrektora ZGK oraz wójta. Nic dzwnego skoro zajmują się czym innym ?

  • Gość ostrożny - niezalogowany 2019-10-08 13:25:29

    Skoro próbka wody byłą brana 2.października gmina, wójt nie uświadomił mieszkańców że woda jest zła ? Zlecono płukania a my przez parę dni pijemy złą wodę. W innych sytuacjach nie związanych z gminą pan Ryznar robi konferencje a tu dotyczy zdrowia mieszkańców i milczenie. Tak lepiej rozdawać ulotki a tu niech się wali wszystko.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-08 13:55:19

    Mam parę pytań. Jak często płukana jest sieć wodociągowana w Wiązownicy? Jak długo i z jaką wydajnością i kiedy ostatnio była płukana? Czy były prowadzone prace na sieci oraz czy po nich płukania sieć? Może wójt jakąś konferencję bo to ostatnio modne

  • wodnik - niezalogowany 2019-10-08 14:03:15

    Sieć jest z taką częstotliwością płukana jak ty lejesz w siebie wódkę. A więc często.

  • Abstynent - niezalogowany 2019-10-08 14:15:29

    Jeżeli z taką częstotliwością to nie dziwi mnie bakteria coli a swoją drogą czy tabakteria jest pochodzenia kałowego? bo to dziwne przypadki POKO, w Warszawie gówenko i podobnie w naszej gminie.

  • gość 2019-10-08 14:26:34

    Wiązownica i Warszawa mają coś wspólnego POKOlana w coli.

  • gość 2019-10-08 14:53:14

    Czy to jakiś pisowski sabotaż? Po nich to wszystkiego można sie spodziewać. Przed wyborami są zdolni do wszystkiego, aby tylko do koryta i do siebie ciągnąć.

  • gość 2019-10-08 14:54:12

    I sprawdźcie sobie jaka partia w sanepidzie zasiada.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-08 15:12:12

    Komuniści tak mówili, jak zabrakło sznurka to powiadali sabotaż, dywersja. Bo najlepiej niedbalstwo obwinić kogoś innego.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-08 15:47:05

    Ale się boją żeby wójt posłem nie został i tak mu dokuczają. Ale my i tak zagłosujemy na niego.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-08 15:48:09

    Czy Warszawa czy Radawa POKOlana w gównie upaplana.

  • gość 2019-10-08 15:55:19

    Bo piss rządzi. Zobaczcie co znaczy po angielsku słowo piss.

  • gość 2019-10-08 17:40:46

    mały człowiecze co ma PIS do bakterii coli i nieudolstwa nadzoru nad wodociągami

  • Gość - niezalogowany 2019-10-08 18:14:39

    To że pis to taka bakteria.

  • Pradziadek - niezalogowany 2019-10-08 18:22:36

    Za tuska cola to tylko w sklepie była a nie we wodzie.

  • gość 2019-10-08 18:46:13

    Tak to jest jak się nie pilnuje spraw za które podatnik płaci, tylko uprawia się pseudo politykę.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-08 19:31:35

    Od pilnowania wodociągu są ludzie tam zatrudnieni.

  • gość 2019-10-08 21:16:52

    A gdzie nadzór przełożonych, czytaj wójta i dyrektora ? to że razem zasiadają na ławie oskarżonych nie zwalnia ich z obowiązków służbowych w sprawach im podległych.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-08 21:16:53

    A kto za tych ludzi odpowiada?

  • Gość - niezalogowany 2019-10-08 21:34:13

    Prezydent i premier. Są dorośli, każdy odpowiada sam za siebie.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-08 21:42:02

    W gminie każdy ma swoje zadanie i jest odpowiedzialny za coś, nie jak w partii waszej - jeden myśli za wszystkich. Po co wogole tam jestescie?

  • gość 2019-10-09 05:56:42

    To w takim razie za co odpowiada wójt i dyrektor ZGK ? za nic ? tylko jeżdzić służbowymi samochodami i kampania ? Podobnie jak Trzaskowski z gówenkami.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-09 08:20:04

    Wozi sie i rozbija limuzyny za nasze grube miliony to rząd, nawet kierowców mają niekompetentnych. A wracając do tematu, wójt na pewno zbada sprawe i wyciągnie konsekwencje. I prosze nie obrażać pracowników wodociągów, skoro nie wiesz co zawiniło. Warszawskim politykom liżesz klejnoty, a swoich nie szanujesz.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-09 08:59:49

    Najlepiej wychodzi ci obrażanie innych klejnoty, lizanie a czytać ze zrozumieniem się 3nauczyłeś. W którym miejscu ja niby obrażam pracowników, piszę o braku nadzoru kierownictwa i o jeździe samochodem do celów prywatnych, a to prawda. Na szacunek potrzeba sobie zasłużyć.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-09 10:05:43

    Nazywam rzeczy po imieniu, a ty jestes prawdziwym hejterem partyjnym.

  • gość 2019-10-09 12:25:08

    Za TUSKA to było lepiej w kraju.
    Teraz to co bądź się dzieje

  • Gość - niezalogowany 2019-10-09 13:14:50

    Oczywiście lepiej dla krętaczy malwersantów i zwykłych cwaniaków.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-09 15:21:53

    Pierwszy byś zmienił partie jakby coś więcej obiecali.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-09 16:29:29

    Nie jestem tobą kameleonie lub jak twój wójt od pzpr do niby prawicowego a POpiera liberałów i lewaków

  • Gość - niezalogowany 2019-10-09 17:27:20

    To dobrze że nie jesteś mną, bo byś zhańbił me imie dobre tą obłudą swoją

  • gość 2019-10-09 20:26:19

    ty i dobre imię, śmiechu warte

  • Gościa gość - niezalogowany 2019-10-09 21:59:39

    Pan wójt zamiast dbać o kampanię, robić spędy i pielęgnować swój PR powinien zająć się problemami z jakimi boryka sie tamta ziemia! Od 7 lat odwiedzam tę okolicę i z roku na rok spotykam więcej "dzikich" wysypisk pełnych śmieci komunalnych, kanap, łóżek, pampersów, leków. Całe rowy zasypane śmieciami z cemnatrza (mam nawet zdjęcia!), opony i popołudniami wszędobylski SMRÓD szamba wylewanego na łące. Wstyd, wstyd, WSTYD!!

  • Gość 1 - niezalogowany 2019-10-09 22:15:23

    Proszę Państwa, ludzkie gówna razem z papierem toaletowym walają się po Radawie od lat!!! Dziwne, że to się stało dopiero teraz!!!!
    Nie pozdrawiam Pana Wójta!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-10-10 07:35:03

    Chyba u ciebie po chałupie się walają. Widać że nigdy nie byłeś w radawie, to najczystsza miejscowość rekreacyjna. A jak tacy jak ty się tam pojawiają to przyjeżdża policja.

  • gość 2019-10-10 15:00:30

    Miejscowi z Radawy wylewają zawartość szambowozu do Lubaczówki. Chyba, że teraz łąki im się spodobały, albo i las jaki.

  • Mec. - niezalogowany 2019-10-11 07:57:40

    Szambo to masz w domu. To co tu piszesz na mieszkańców to poważne pomówienie, spodziewaj się prokuratora.

  • gość 2019-10-11 17:37:43

    A może warto zaglądnąć do lasów w Leżachowie ,po jednej i po drugiej stronie drogi.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-12 23:43:09

    Pan wójt już dawno powinien siedzieć. Od dawna wiadomo, że za dobre uczynki na konću i tak dają w mordę, jak widać w komentarzach powyżej. Po co te drogi, dróżki, place zabaw, chodniki, zieleń, imprezy w Radawie, niskie podatki, latarnie, orliki, ścieżki rowerowe... żeby na końcu usłyszeć, że nierozsądnie wydaje się pieniądze podatników bo do wody wdała się na krótki czas bakteria? Jak widzę komentarze mieszkańców, to myślę że w ogóle nie powinni być o tym poinformowani.

  • gość 2019-10-14 22:44:57

    To zle myślisz, część wymienionych "dobrodziejstw" to strata pieniędzy, ale ty i tak nie rozumiesz

Dodajesz jako: |