5°C bezchmurnie

Bezpłatne badania USG dzieci

Specjalistyczny bus przystosowany do badań USG stanie 25 kwietnia na parkingu przed Urzędem Gminy Roźwienica, a 26 i 27 kwietnia – przed Starostwem Powiatowym w Jarosławiu. Badania dzieci  będą prowadzone w ramach ogólnopolskiej akcji „Kocham, więc badam!” Fundacji Słoneczna Przyszłość.

Akcja dotyczy profilaktyki onkologicznej u najmłodszych. W jej ramach wykonywane są bezpłatne badania USG u dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat. Specjalistyczny bus zaparkuje 25 kwietnia na parkingu przy Urzędzie Gminy w Roźwienicy, zaś 26 i 27 kwietnia przed Starostwem Powiatowym w Jarosławiu. - Im wcześniej, tym lepiej! W dobie tak dużej zachorowalności na raka, wczesne wykrycie jakichkolwiek zmian nowotworowych jest potrzebne i ma ogromny sens –mówi Tadeusz Chrzan, starosta jarosławski.

Akcja jest organizowana przez Komitet Społeczny Jarosławskie Kilometry Dobra, wójta gminy Roźwienica Tomasza Kotlińskiego oraz starostę jarosławskiego Tadeusza Chrzana.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc konieczna jest wcześniejsza rejestracja telefoniczna. Rodzice dzieci w wieku od 9 miesięcydo lat 6, mogą je rejestrować 18 i 19 kwietnia, w godzinach 8-14, pod numerem telefonu 16 624 62 36.

Partnerem Fundacji Słoneczna Przyszłość oraz całej akcji są Grupa PSB i WJAP Elektroenergetyka.

jk

 

bezpłatne badania usg dzieci - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Zdrowie, Jarosław miasto - więcej informacji