12°C pochmurno z przejaśnieniami

Biało-czerwono i podniośle

Inne, Biało czerwono podniośle - zdjęcie, fotografia

Na dziedzińcu Szkoły Podstawowej w Wiązownicy odbył się koncert, podczas którego mieszkańcy gminy Wiązownica uczcili ważną rocznicę 100-lecia odzyskania niepodległości.

Uroczystość zainaugurował pokaz Oddziału Kawalerii Ochotniczej w barwach 20. Pułku Ułanów im. Króla Jana III Sobieskiego z Wierzawic. Po przemówieniu wójta Mariana Jerzego Ryznara uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Zapałowie zaprezentowali inscenizację „Zapałów podczas I wojny światowej”, a harcerze z Mołodycza - program „Oddział Powstańczy”. Wystąpiły także wokalistki ze Szkoły Podstawowej w Szówsku i Szkoły Podstawowej w Wiązownicy. Na sam koniec zaprezentował się zespól wokalny Wojska Polskiego.

Wszyscy uczestnicy uroczystości otrzymali biało-czerwone kotyliony wykonane przez uczniów ze Szkoły Podstawowej w Ryszkowej Woli, a uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Manasterzu upiekli 100 małych bochenków chleba, które rozdali gościom koncertu. Okna szkoły w Wiązownicy przybrały barwy biało-czerwone, a dekoracje po zapadnięciu zmroku zostały podświetlone. Koncert zorganizowali: wójt gminy Wiązownica, Gminne Centrum Kultury w Wiązownicy oraz dyrektorzy szkół z terenu gminy.

jk

FOT. JAKUB Zarzecki

 

Biało-czerwono i podniośle komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Inne, Wiązownica - więcej informacji