6°C zamglenie

Biesiadowali nad Wyczawą

Imprezy, Biesiadowali Wyczawą - zdjęcie, fotografia

Konkursy na potrawę i na piosenkę o tematyce kulinarnej były głównymi punktami programu Biesiady nad Wyczawą, która w tym roku odbyła się już po raz osiemnasty.

Tegoroczna edycja Biesiady została zorganizowana 9 września. Kulinarne propozycje zaprezentowało 8 zespołów. Przy ocenie komisja pod uwagę brała także rewizyty, ogólny wystrój stołu i zgodność z tradycją. I miejsce zajęło Stowarzyszenie KGW z Radawy, II miejsce ex aequo – Stowarzyszenie KGW z Zapałowa i Stowarzyszenie KGW z Szówska, zaś III miejsce – Stowarzyszenie KGW z Wiązownicy. Pozostałe ekipy wyróżniono.
W kategorii piosenek o tematyce kulinarnej I miejsce wyśpiewało StowarzyszenieKGW z Zapałowa, II miejsce – Stowarzyszenie KGW z Wiązownicy, III miejsce ex aequo –Stowarzyszenie KGW z Radawy i Stowarzyszenie KGW z Cetuli. Inne śpiewające grupy otrzymały wyróżnienia. Nagrody zostały ufundowane przez wójta gminy Wiązownica Mariana Jerzego Ryznara. Uczestnicy Biesiady nad Wyczawą mogli wysłuchać też występu Przeworskiej Kapeli Podwórkowej „Beka”, a imprezę zwieńczyła zabawa taneczna.

jk

FOT. UG Wiązownica

Biesiadowali nad Wyczawą komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ekspresjaroslawski.pl

Imprezy, Wiązownica - więcej informacji