PILNE

Burmistrz Jarosławia Waldemar Paluch: Ja krytyki nie uprawiam

02/10/2018 13:54
Samorząd, Burmistrz Jarosławia Waldemar Paluch krytyki uprawiam - zdjęcie, fotografia

Ile z obiecanych miejsc pracy powstało w tej kadencji, dlaczego nie została zlikwidowana straż miejska, skąd biorą się spory z radą miasta i kogo burmistrz krytykuje na Facebooku? O tym rozmawiamy z burmistrzem Jarosławia WALDEMAREM PALUCHEM.

Znakiem rozpoznawczym tej kadencji jest brak dialogu na linii burmistrz – rada miasta. Pan, jako jedna ze stron, jest co najmniej współodpowiedzialny za to.

– W sprawach miasta rozmawiam z każdym, kto tylko ma takie życzenie. To ja byłem tą osobą, która zaprosiła tutaj marszałka Marka Kuchcińskiego i zapytała o możliwość podpisania koalicji z Prawem i Sprawiedliwością. Pan marszałek wyznaczył osobę do prowadzenia rozmów i umowa koalicyjna została podpisana. Niestety moi partnerzy nie realizowali szeregu uzgodnionych punktów i poniekąd sami tę umowę wypowiedzieli. Mimo wszystko próbowałem przełamać lody. Niejednokrotnie rozmawiałem z panią poseł Schmidt-Rodziewicz i prosiłem, aby przekonała radnych z klubu PiS do podjęcia rozmów – bezskutecznie.

Pan na Facebooku często krytykuje osoby decyzyjne. Panią poseł, marszałka województwa, ministrów. Czy to nie jest zbyt daleko idący brak dyplomacji ze strony burmistrza w stosunku do osób, które są decyzyjne?

– Informując mieszkańców o ważnych dla miasta sprawach, zawsze opieram się na faktach. Czasami bywają one niewygodne dla osób decyzyjnych przez co mogą być odbierane jako krytyka. Mieszkańcy powinni jednak znać prawdę o kwestiach ich dotyczących, choćby po to, by nie dać się manipulować.

Czy pan się nie czuje temu winny? To pan ich często atakuje za jakieś decyzje, nie mówimy teraz, czy one są dobre, czy złe. Mówimy o dyplomacji.

 

CAŁY WYWIAD W WYDANIU PAPIEROWYM GAZETY.  

Ewa KŁAK-ZARZECKA, Hubert LEWKOWICZ

Burmistrz Jarosławia Waldemar Paluch: Ja krytyki nie uprawiam komentarze opinie

  • gość 2018-10-02 23:56:24

    CZAS NA ZMIANY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 21.10.2018R.

  • gość 2018-10-04 08:55:57

    Krytyki na uprawia, po prostu ma ją we krwi. Skłócił i podzielił mieszkańców Jarosławia. Dość tej nieuczciwej propagandy

  • Gość - niezalogowany 2018-10-04 13:30:51

    1. afera parkowa 2.afera szkolna 3. Afera z sokołem 4.Doprowadzenie spółek miejskich do zapaści finansowej 5.napychanie robót swoim 6.sklocenie radnych 7.przejecie większości nadzorczej w firmach miejskich 8.jpk które zadłuża Pgkim 9.ustawianie przetargów pod kolesiostwo 10.niedotrzymane obietnice... WYMIENIAC DALEJ? EKIPIE PALUCHOW LOZYSK WLOKNIN I KAWIARZY PODZEKUJEMY DOSC JUZW YDOILISCIE Z TEGO MIASTA.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-05 11:47:43

    Jak dobrze jesteś zorientowany :) Właściwie w 10 punktach scharakteryzowałeś całe 4 lata kadencji. A wiecie co jest najgorsze, że gość sam wierzy w to, że jest świetnym gospodarzem. A wszystkie głosy rozsądku są przez niego lub jego kolesiów oczerniane na Facebooku. Pokazuje to w pewien sposób jego słabość, jak nie mam nic do zaoferowania, to krzyczę najgłośniej ze wszystkich, żeby się wyróżnić w tłumie. A prawda jest taka, że dobry towar obroni się sam, nie trzeba mu nawet marketingu. Aaa i jeszcze jedno. Najważniejsze o czym ludzie nie wiedzą. To że się robi inwestycje w mieście to bardzo dobrze, ale jaka słaba jest jakość tych inwestycji, to już wiedzą tylko nieliczni. Wspomniany park miejski to już klasyka. Powinni przywozić do parku uczniów szkół budowlanych, żeby pokazać im jak NIE należy wykonywać robót.

  • Marek - niezalogowany 2018-10-05 13:39:24

    Gościu - a raczej Maksymilan, Piotruś czy inny kolego z partii Kaczafiego. Ile misek ryżu dostałeś za napisane tych bzdur, w ktore sam nie wierzysz? Dzis się tobą wysługują, wycierają swoją gębę, ale widze ze ci to nie przeszkadza.

  • gość 2018-10-06 19:43:18

    czas na zmianę gospodarza bo za chwilę nie będzie komu w m. Jarosław zgasić światła !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • gość 2018-10-07 13:38:55

    czy prawda jest ze pana ojciec byl wspolpracownikiem (konfidentem) sb czy to tylko zbierznosc nazwiska i miejsca pracy chodzi oczywiscie o stara pantoflarnie .

  • Gość - niezalogowany 2018-10-08 20:05:45

    Dziś opowiem wam bajeczkę moi drodzy parafianie... Za górami za lasami za kilkoma wioseczkami leży miasto nasz Jarosław co zarządza nim Waldosław. Wraz z Dobrowa I Kulkowym snują waśnie ciągle spory by mieszkańcom oferować żeby PiS Tu zagotować. Bo tu pis im ciągle szkodzi kasy nie da im zarobić nie chce sprzedać działek kilku mks-u placu tylko krzykiem Walduś dziś nadrabia. Agro włókno w zieleń wkłada inwestować każe spółce co za chwilę razem z córką swój majątek stracą caly. Gołąbków wciąż pochwały spółkę śmieci dzielić będziemy między czterech tych rycerzy bo Waldosław miasto zbawi swoje długi miastem spłaci;) Pozdrowienia Dla Stowarzyszenia Rozbój i Podstęp.

  • gość 2018-10-14 17:13:39

    Potomek ormowca nie powinien nigdy zostać burmistrzem!!!

  • gość 2018-10-14 17:20:52

    Stary paluch w pierwszym rzędzie na pochodach pierwszomajowych występował w berecie ORMO

Dodajesz jako: |

Samorząd, Jarosław miasto - więcej informacji