14°C bezchmurnie

Cisza w parku przeraża(ła)

Mieszkańcy skarżą się, że park został zamknięty na czas trwających tam inwestycji, a niewiele w nim się dzieje. Sugerują nawet, że prace te powinny być etapowane, a park tylko w części zamknięty.

Gdy tylko na dobre zaświeciło słońce, w naszej redakcji rozdzwonił się telefon. Dzwonili poirytowani mieszkańcy, którzy nie mogą pogodzić się z zamkniętym parkiem. – Rozumiem, modernizacja parku jest bardzo potrzebna, ale należało przygotować ją z głową. Prace te powinny być wykonywane etapami. Mieszkamy w bloku i trudno gdziekolwiek pospacerować z dzieckiem. Stan chodników nie pozwala na normalny spacer. Park był jedynym miejscem odpowiednim do tego – mówi ojciec kilkulatka.

Nasi Czytelnicy tym bardziej są poirytowani brakiem miejsca na spacery, gdyż w parku w ostatnim czasie niewiele się działo. – Mieszkam na osiedlu za parkiem. Przez park przechodziłam codziennie, nawet kilka razy dziennie. Teraz mam dłuższą drogę, a nie jestem już pierwszej młodości. Nie miałabym uwag, ale od tygodni w parku jest pustka. Nic się tu nie dzieje. Obawiam się, że jeśli w takim tempie potoczą się te prace, park będzie nieczynny jeszcze długie miesiące – mówi mieszkanka.

O wyjaśnienie poprosiliśmy rzecznika burmistrza miasta Huberta Ochmańskiego. – Prace prowadzone są zgodnie z harmonogramem zaktualizowanym z uwagi na działania naprawcze. Panujące na początku kwietnia warunki w parku (morko i grząsko) nie pozwalały na zintensyfikowanie prac inwestycyjnych. Wykonawca omawiał to z nami i nadzorem projektu w czwartek 12 kwietnia. W tym tygodniu prace będą prowadzone już normalnie. W najbliższych dniach obejmować będą one m.in. działania przy alejkach parkowych, instalacji wodociągowej, przyłączach kanalizacji sanitarnej, czy też montażu okablowania pod monitoring i oświetlenie – wyjaśnia H. Ochmański.

Rzeczywiście, już w ubiegły piątek (13 kwietnia) można było zauważyć pracowników układających krawężniki przyszłych alejek. Miejmy nadzieję, że piękna pogoda będzie sprzyjać pracom modernizacyjnym.

Ekz

fot. Łukasz Wolańczyk

cisza w parku przeraża(ła) mieszkańcy skarżą się, że park został zamknięty na czas trwających tam inwestycji, a niewiele w nim się dzieje. sugerują nawet, że prace te powinny być etapowane, a park tyl - komentarze opinie

  • gość 2018-06-12 06:05:37

    Treść komentarza...

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ludzie, Jarosław - więcej informacji