14°C bezchmurnie

Dwa skradzione samochody odzyskane w ciągu jednego dnia

Zdarzenia, skradzione samochody odzyskane ciągu jednego - zdjęcie, fotografia

Próbę przemytu dwóch pojazdów o łącznej wartości 185 tysięcy złotych, udaremnili funkcjonariusze Straży Granicznej. Podejrzane auta udało się zatrzymać na polsko – ukraińskim przejściu granicznym w Korczowej.

W środę 13 czerwca na przejściu granicznym w Korczowej zatrzymano dwa kradzione samochody. W pierwszym przypadku strażnicy, odprawiając 40-letniego obywatela Ukrainy, który podróżował pojazdem marki audi Q7, zakwestionowali autentyczność numerów VIN. Dzięki pomocy austriackiego funkcjonariusza policji, który pełnił służbę na przejściu w ramach współpracy z agencją Frontex, udało się ustalić rzeczywisty numer identyfikacyjny pojazdu oraz ustalić miejsce, w którym auto zostało utracone. Jak się okazało, audi warte 155 tysięcy złotych było poszukiwane przez słowacką policję.
Do drugiego zdarzenia doszło kilka godzin później, kiedy do odprawy w kierunku wyjazdowym zgłosił się 48-letni Ukrainiec podróżujący audi A8. I tutaj dopatrzono się ingerencji w elementy konstrukcyjne samochodu. Funkcjonariusze ustalili, że w aucie wartym około 30 tysięcy złotych, część, na której widniał numer identyfikacyjny, została zamontowana z innego samochodu. Po sporządzeniu wymaganej dokumentacji obie sprawy przekazano do dalszego prowadzenia funkcjonariuszom policji w Radymnie.

k.

fot. BOSG

Dwa skradzione samochody odzyskane w ciągu jednego dnia komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Zdarzenia, Radymno - więcej informacji