13°C bezchmurnie

Ekspresowe prawybory burmistrza rozstrzygnięte, do drugiej tury weszli: B. Wołoszyn i T. Kulesza

Bogdan Wołoszyn (PiS) zwyciężył w pierwszej turze prawyborów burmistrza Jarosławia - zabawy zorganizowanej przez redakcję „Ekspresu Jarosławskiego”. Drugie miejsce zajął Tomasz Kulesza i ci dwaj kandydaci powalczą o zwycięstwo w drugiej turze, którą rozpoczniemy w przyszłotygodniowym wydaniu tygodnika.

Prawybory trwały od 17 kwietnia, kiedy to opublikowaliśmy pierwszy kupon i zaprezentowaliśmy kandydatów. Przypomnijmy, że wybraliśmy siedmiu kandydatów, którzy albo pełnią, albo pełnili ważne funkcje w mieście i o których mówiło się, że mogą powalczyć o fotel burmistrza. Na ósmej pozycji zostawiliśmy puste miejsce, by głosujący mogli wskazać wybranego przez siebie kandydata. Kupony drukowaliśmy co tydzień, a głosy spływały sukcesywnie. Na kupony czekaliśmy do końca maja.  Wszystkie trafiały do urny. Jej otwarcie i liczenie głosów odbyło się w poniedziałek 4 czerwca.

Do liczenia głosów zaprosiliśmy przedstawicieli kandydatów. Z naszego zaproszenia skorzystali: Hubert Ochmański, rzecznik prasowy burmistrza Waldemara Palucha, Anita Dąbrowska – przedstawiciel Bogdana Wołoszyna (PiS) oraz Olga Oczak – przedstawiciel Rafała Młynarskiego (PSL). Punktualnie o godz. 13 urna została otwarta i rozpoczęliśmy wielkie liczenie.

Ogółem oddano 1303 głosy. 13 głosów było nieważnych. Ważnych głosów było więc 1290. Po przeliczeniu wszystkich okazało się, że 674 głosy oddano na Bogdana Wołoszyna (PiS) i to on został zwycięzcą I tury. Na drugim miejscu uplasował się Tomasz Kulesza (były poseł Platformy Obywatelskiej) z 316 głosami. Obaj panowie przeszli do II tury, którą rozpoczniemy za tydzień.

Trzecie miejsce w naszych prawyborach zajął urzędujący burmistrz Waldemar Paluch, na którego oddano 85 głosów. Na czwartym miejscu znalazł się Rafał Młynarski (PSL) z 78 głosami, na piątym miejscu – Michał Muzyczka z 46 głosami, na szóstym miejscu – obecny starosta Tadeusz Chrzan (PiS), który zebrał 32 głosy. Na siódmym miejscu zanotowaliśmy niespodziankę, bo pojawił się tu pierwszy kandydat spoza naszej listy. To Jan Walter, który zebrał 23 głosy. Wyprzedził tym samym kandydata z naszej listy – Zbigniewa Możdżenia, na którego głos oddało 14 osób.

Czytelnicy oddali także głosy na innych kandydatów spoza listy. Oznacza to, że to właśnie ich widzieliby w fotelu burmistrza. Na tym stanowisku głosujący cheetnie by zobaczyli:  Tatianę Kożak-Siarę (7 głosów), Annę Schmidt-Rodziewicz (4 głosy), Mariana Ryznara (3 głosy), Szczepana Łąkę i Korneliusza Polita (po 2 głosy) oraz Dariusza Tracza, Franciszka Gołąba, Ryszarda Łubyka, Józefa Lisa ( po 1 głosie). Także 1 głos był oddany na dwóch kandydatów w pakiecie: Mariusz Walter i Jacek Hołub.

Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli wziąć udział w naszych prawyborach. Dziękujemy naszym gościom, którzy zasilili komisję i liczyli wspólnie z nami głosy. Już za tydzień przedstawimy zasad głosowania w II turze. Mamy nadzieję, że zechcą Państwo równie licznie wziąć udział także i w tym głosowaniu.    

HL

Ekspresowe prawybory burmistrza rozstrzygnięte, do drugiej tury weszli: B. Wołoszyn i T. Kulesza komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2018-06-10 06:50:12

    Kulesza, który czego się nie dotknie to mu nie wychodzi. Jeśli taki będzie wybór w drugiej turze to będziemy wybierać między dżuma a cholera. Miasto wymiera a bal na tym Titanicu trwa w najlepsze.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Samorząd, Jarosław miasto - więcej informacji