21°C bezchmurnie

Gra miejska w biało-czerwonych barwach

Pięcioosobowe drużyny z sześciu szkół ponadgimnazjalnych rywalizowały w grze miejskiej zorganizowanej w ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości.

Gra miejska była elementem cyklu „Jarosławskie dla Niepodległej” i została przygotowana przez uczniów oraz nauczycieli z Zespołu Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych im. A. Witkowskiego. 25 kwietnia drużyny przez trzy godziny zdobywały punkty, poruszając się po mieście z biało-czerwonymi balonikami. Uczestnicy musieli nie tylko wykazać się wiedzą historyczną, ale  także znajomością Jarosławia, a nawet  zdolnościami artystycznymi, bo zadania obejmowały m.in. wykonanie plakatu związanego z odzyskaniem niepodległości, czy odśpiewanie pieśni wojskowej. Finał miał miejsce w siedzibie Starostwa Powiatowego w Jarosławiu. Zwycięzcami zostali uczniowie  Zespołu Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych im. A. Witkowskiego, drugie miejsce zajęli uczniowie z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących im. M. Dąbrowskiej, a na trzeciej pozycji grę zakończyła drużyna z Zespołu Szkół Spożywczych Chemicznych i Ogólnokształcących im. M. Curie-Skłodowskiej.
Gra odbyła się pod patronatem starosty jarosławskiego Tadeusza Chrzana, a nagrody ufundowały Starostwo Powiatowe w Jarosławiu i Zespół Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych im. A. Witkowskiego.
hl
FOT. Starostwo Powiatowe w Jarosławiu 
 

Miejsce zdarzenia mapa Jarosław


gra miejska - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Szkoły ponadgimnazjalne, Jarosław - więcej informacji