10°C lekkie zachmurzenie

Gratulacje dla mistrza Polski i zdobywcy Pucharu Polski klubu Frac Kolping

Dziś 21 czerwca prezes PKS Frac Kolping ks. Andrzej Surowiec, menedżer klubu Kamil Dziukiewicz oraz Mateusz Czernik odebrali gratulacje od władz miasta. Burmistrz Waldemar Paluch w asyście swojego zastępcy Dariusza Tracza wręczyli nagrodę pieniężną w wysokości 6 tys. zł mistrzowi Polski i zdobywcy Pucharu Polski równocześnie.

Burmistrz życzył sportowcom, by ich sukcesy były zawsze na tak wysoki poziomie: – Dla mnie, dla burmistrza ważne jest również to, że młodzi ludzie widzą te sukcesy seniorów i kontynuują ich działania – mówił. – Dla Jarosławia to ogromny zaszczyt, że mamy klub, który sięgnął po mistrzostwo Polski. Oczywiście, nie byłoby tego wszystkiego bez zawodników, bez menedżerów, ale co najważniejsze bez ks. prałata, który od wielu, wielu lat napędza tę całą jarosławską grupę sportową, jeżeli chodzi o tenis stołowy i chwała za to – dodał Waldemar Paluch.

Burmistrz wręczył dyplom z gratulacjami oraz nagrodę pieniężną w wysokości 6 tys. zł dla mistrza Polski oraz 4 tys. zł dla młodszej drużyny PKS Kolping, która awansowała do I ligi. Tu wyróżniają się: Anna Brzyska i Dawid Jadam, ale gratulacje należą się wszystkim zawodnikom i trenerom.

–  To już 20 lat działalności naszego klubu i to kolejny powód do świętowania. Chciałem podkreślić, że mistrzostwo Polski a Puchar Polski to dwie różne sprawy. Klub już po raz drugi zdobył Puchar Polski. Jednak niespotykane jest, by drużyna zdobyła równocześnie mistrza Polski i Puchar Polski – wyjaśnił prezes PKS Frac Kolping ks. prałat Andrzej Surowiec. – Podkreślił równocześnie sukcesy młodszej drużyny. – Są to sukcesy na skalę europejską. Myślę, że oni przyniosą jeszcze nie raz chwałę Jarosławowi. Gdyby chciał przelać te ostatnie sukcesy na reklamę, to na wszystkich portalach sportowych na całym świecie ukazała się informacja o Jarosławiu. Trudno sobie wyobrazić lepszą reklamę – podkreślał ks. A. Surowiec.

Menedżer klubu Kamil Dziukiewicz wręczył burmistrzowi pamiątkowy złoty medal, a wiceburmistrzowi koszulkę upamiętniającą tytuł mistrza Polski.

Ekz

Fot. Małgorzata Młynarska/UM Jarosławia

Gratulacje dla mistrza Polski i zdobywcy Pucharu Polski klubu Frac Kolping komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Tenis stołowy, Jarosław miasto - więcej informacji