Horror z happy-endem. Eurobud JKS nadal bez porażki!

Piłka ręczna, Horror happy endem Eurobud nadal porażki! - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 2
  • Fotka nr 1 z 2

Ten mecz przejdzie do historii najbardziej emocjonujących pojedynków rozgrywanych w Jarosławiu. Drużyna Eurobudu JKS po pasjonującym widowisku pokonała zespół Startu Elbląg i zainkasowała kolejne punkty na parkietach superligi.

Reprezentant Jarosławia w najwyższej polskiej lidze spisuje się jak na razie na medal. Drużyna Eurobudu JKS pokonała już trzeci team ubiegłego sezonu Piłkę Ręczną Koszalin oraz chorzowski Ruch, a w ubiegłą sobotę przy ogłuszającym dopingu kibiców, EKS Start Elbląg. Co działo się tego wieczoru w jarosławskiej hali MOSiR trudno nawet opisać.

Przyjezdne zaczęły mecz od gola dobrze znanej w naszym mieście Alony Shupyk, zawodniczki, która jeszcze w ubiegłym sezonie reprezentowała „czarno-niebieskie” barwy. Wyrównała rzutem z koła Kinga Strózik, a później spotkanie toczyło się bramka za bramkę. Żadna z drużyn nie wypracowywała większej przewagi. Start prowadził minimalnie, to jednym, to dwoma golami. Na tablicy notowano też remisy. Dopiero przed przerwą, za sprawą trzech goli pod rząd Katarzyny Cygan przyjezdne wypracowały sobie trzybramkowy dystans. Była tak jednak tylko przez chwilę, bo JKS odpowiedział trafieniami Balsam i Bancilon.

W drugiej połowie inicjatywę przejął nasz zespół. Do remisu po 14 doprowadziła Bancilon, a od 38 minuty po dwóch kontrach i golach Balsam jarosławianki wygrywały 19-17. Wymiana ciosów trwała jednak dalej. W 49. minucie Start znowu miał przewagę jednej bramki. W 58. minucie notowano remis po 28, a na trzy sekundy przed końcem JKS przegrywał 28-29. To było apogeum tej rywalizacji. Właśnie wtedy kapitalnym rzutem po wznowieniu z wolnego popisała się Martyna Żukowska i hala oszalała ze szczęścia. Remis oznaczał dodatkowe emocje – rzuty karne. W nich bohaterką gospodyń okazała się Marta Backiel, która obroniła trzy rzuty piłkarek Startu! Eurobud JKS pozostał więc nadal niepokonaną drużyną na parkietach PGNiG Superligi. Teraz nasze dziewczyny czeka seria trzech wyjazdów. Najpierw na zaległy pojedynek z Zagłębiem w Lubiniu, następnie do mistrza Polski Perły Lublin i do Piotrcovii. Przed własną publicznością jarosławianki zagrają dopiero 26 października i będzie to mecz z KPR-em Kobierzyce.

M. WISZ

Eurobud Grupa JKS Jarosław – EKS Start Elbląg 29-29 (13-14) karne 3-1

Eurobud JKS: Szczurek, Backiel - Turkalo 9/5, Balsam 6, Bancilon 5, Pietras 3, Strózik 3, Kozimur 2, Żukowska 1, Al.Szymborska, Doniec, Strzębała, Am. Szymborska, Luberecka.
Karne: 5/6.
Kary: 12 min. (Bancilon 4 min., Donets 2 min., Pietras 2 min., Kozimur 2 min., Al. Szymborska 2 min.).

EKS Start: Orowicz, Pająk - Shupyk 8/4, Pękala 5, Waga 4, Cygan 4, Trbović 4, Garczarczyk 2, Kaczmarek 2, Dronzikowska, Choromańska, Szulc, Stapurewicz, Rancic, Szulc.
Karne: 4/4.
Kary: 12 min. (Stapurewicz 2 min., Dronzikowska 2 min., Garczarczyk 2 min., Choromańska 2 min., Waga 2 min., Trbović 2 min.).