6°C zamglenie

Hou Yingchao zostaje w Jarosławiu

Hou Yingchao zostaje w Jarosławiu

Największa gwiazda LOTTO Superligi i lider mistrzów Polski – PKS Kolping FRAC Jarosław Chińczyk Hou Yingchao będzie dalej grał dla naszych kibiców. Niepokonany gracz jest jedynym tenisistą, który zostaje na Podkarpaciu.

22 pojedynki i… 22 zwycięstwa – to bilans gier Hou Yingchao w LOTTO Superlidze. Chiński defensor to lider z krwi i kości, wokół którego menedżer Kolpinga zbudował resztę składu. – W ubiegłym sezonie udało mi się tak dobrać skład, że w bardzo mocnej LOTTO Superlidze, uważanej przez wielu za najsilniejszą ligę w Europie, brylowaliśmy. Nie można jednak powiedzieć, że nasza drużyna to tylko Yingchao. Oczywiście nie było w historii takiego zawodnika i za to osiągnięcie chapeau bas przed nim. Chińczyk może jednak wygrać tylko dwa mecze i ktoś musi dołożyć jeszcze jeden punkt – mówi menedżer czarno-pomarańczowych, Kamil Dziukiewicz. Po zdobyciu Mistrzostwa Polski jarosławianie zdradzili nazwiska kolejnych zawodników. Nad Sanem zagra Tomas Konecny, Kou Lei oraz Piotr Chodorski. Ten pierwszy to Czech, dobrze znany polskim kibicom. Od lat był liderem 3S Polonii Bytom. W ubiegłym sezonie popisał się bilansem 22-10 co dało mu 69 proc. skuteczności i 2. miejsce w rankingu indywidualnym LOTTO Superligi. – To jeden z najskuteczniejszych zawodników LOTTO Superligi. Jego dyspozycja bardzo mnie przekonała. Tomas to walczak, którego obserwuje od kilku lat. Na pewno będzie pasował do naszej drużyny. Bardzo się cieszę, że w przyszłym sezonie będzie zdobywał punkty dla Jarosławia. Co ciekawe, Czech obchodzi urodziny 23. października czyli w ten sam dzień co… ja. Będziemy mogli razem świętować urodziny – śmieje się Dziukiewicz.

Kou Lei to z kolei 29. rakieta świata. Ukrainiec chińskiego pochodzenia w kwietniu 2017 roku był na 20. miejscu rankingu światowego! Oprócz tego może pochwalić się także brązowym medalem Igrzysk Europejskich w Baku. Dla niego będzie to debiut w LOTTO Superlidze.

 

Polski wojownik uzupełni skład

Najdłużej K. Dziukiewicz czekał z ogłoszeniem polskiego zawodnika. Ostatnim elementem układanki został Piotr Chodorski pozyskany ze Spójni Warszawa. W stołecznym klubie popularny „Chodor” osiągnął obiecujący bilans: 12 zwycięstw i 11 porażek, co daje mu ponad 52 proc. skuteczności. Polak ogrywał m.in.: Daniela Góraka, Wang Zhena, Pawła Fertikowskiego czy… Tomislava Pucara! – To naprawdę dobry i obiecujący bilans. Byłem zaskoczony, kiedy pokonał Tomislava Pucara, ale teraz liczę, że takie niespodzianki będzie sprawiał częściej. To taki polski wojownik, który bardzo pasuje do mojego składu – zapewnia menedżer podkarpackiej drużyny.

Konecny, Lei oraz Chodorski zastąpią w drużynie Mistrza Polski Tomislava Pucara (odchodzi do TTC RhönSprudel Fulda-Maberzell), Paula Drinkhalla (podpisał umowę z TTC Schwalbe Bergneustadt) oraz Patryka Zatówkę, który związał się z FC Saarbrucken. Cała trójka wybrała zatem kierunek niemiecki.

Czarno-pomarańczowi rozpoczną nowy sezon LOTTO Superligi 2. września. W Działdowie zmierzą się z brązowym medalistą rozgrywek – Dekorglassem. Inauguracja w hali jarosławskiego MOSiRu 7. września. Mistrzowie Polski podejmować będą beniamina z Torunia. Spotkania, które będą rozgrywane w Jarosławiu w piątek rozpoczynać się będą o godzinie 18:00, a w niedzielę o 16.00.

Do zmian doszło także w drugiej drużynie Kolpinga, która awansował do 1. Ligi. Do drużyny dołączył reprezentant Słowacji – Jakub Zelinka.

KF

fot. Zbiory własne

 

TERMINARZ 1. RUNDY LOTTO SUPERLIGI

 

2 września 2018 roku (niedziela) godz. 18:00

DEKORGLASS Działdowo - PKS KOLPING FRAC Jarosław

 

7 września 2018 roku (piątek) godz. 18:00

PKS KOLPING FRAC Jarosław - ENERGA KTS Toruń

 

30 września 2018 roku (niedziela) godz. 18:00

PALMIARNIA Zielona Góra - PKS KOLPING FRAC Jarosław

 

14 października 2018 roku (niedziela) godz. 16:00

PKS KOLPING FRAC Jarosław - UNIA AZS AWFiS Gdańsk

 

21 października 2018 roku (niedziela) godz. 18:00

MORLINY Ostróda - PKS KOLPING FRAC Jarosław

 

26 października 2018 roku (piątek) godz. 18:00

PKS KOLPING FRAC Jarosław - 3S POLONIA Bytom

 

25 listopada 2018 roku (niedziela) godz. 18:00

DOJLIDY Białystok - PKS KOLPING FRAC Jarosław

 

30 listopada 2018 roku (piątek) godz. 18:00

OLIMPIA Grudziądz - PKS KOLPING FRAC Jarosław

 

9 grudnia 2018 roku (niedziela) godz. 16:00

PKS KOLPING FRAC Jarosław - ZOOLESZCZ GWIAZDA Bydgoszcz

 

6 stycznia 2019 roku (niedziela) godz. 18:00

FIBRAIN AZS POLITECHNIKA Rzeszów - PKS KOLPING FRAC Jarosław

 

13 stycznia 2019 roku (niedziela) godz. 16:00

PKS KOLPING FRAC Jarosław - DARTOM BOGORIA Grodzisk Mazowiecki

 

 

Hou Yingchao zostaje w Jarosławiu komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ekspresjaroslawski.pl





Tenis stołowy, Jarosław - więcej informacji