11°C pochmurno z przejaśnieniami

Jarosławskie Święto Biegowe (ZDJĘCIA)

W niedzielę 30 września jarosławski rynek i okoliczne ulice opanowali biegacze. W ramach Jarosławskiego Święta Biegowego rozegrano bieg na dystansie 10 kilometrów i bieg Niepodległości, którego trasa wynosiła symboliczne 1918 metrów, co nawiązywało do daty odrodzenia Polski po okresie rozbiorów. Impreza miała swój wymiar charytatywny. Podczas zawodów zbierane były pieniądze na leczenie 7-letniego Karolka Chmury.

Ćwierć Galicja Maraton na dystansie 10 kilometrów zakończył się zwycięstwem Marcina Kruby z Jarosławskiej Grupy Biegowej „Sokół”, na 2. miejscu uplasował się Maciej Hasiak z Huciska a na 3. miejscu  - Jakub Kulikowski z Rzeszowa. Wśród kobiet triumfowała Wioletta Szablan (Jarosławska Grupa Biegowa „Sokół”), druga była Katarzyna Kokoszka z Przeworska, a trzecia – Monika Bester z Kosiny. Oprócz kategorii open puchary rozdano także w poszczególnych kategoriach wiekowych. 
Bieg Niepodległości, który zgromadził całe rodziny, przebiegał ulicami:. Sobieskiego, Przemyska, 3 Maja, Poniatowskiego, Sikorskiego, plac Mickiewicza, Grodzka.  Start i meta zlokalizowane były na Rynku. Sygnał do startu dał burmistrz Waldemar Paluch. On także wraz z zastępcą Dariuszem Traczem i dyrektorem biegu Rafałem Młynarskim wręczali medale wszystkim uczestnikom. 
Organizatorami Jarosławskiego Święta Biegowego byli: burmistrz Jarosławia i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, a współorganizatorem  -  Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Powiatu Jarosławskiego, Miejski Ośrodek Kultury oraz Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu, a także Jarosławska grupa Biegowa „Sokół”. 
  jk
 

FOT. Hubert LEWKOWICZ, Ewa KŁAK-ZARZECKA

Jarosławskie Święto Biegowe (ZDJĘCIA) komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Inne, Jarosław miasto - więcej informacji