10°C zamglenie

Już w sobotę noc Muzeów i Zwiedzania Rynku

W najbliższą sobotę (19 maja) kolejna Noc Muzeów. W Jarosławiu tradycyjnie będzie to także Noc Zwiedzania Rynku. Na mieszkańców i turystów czeka mnóstwo atrakcji.

Od godziny 18 do 22 będzie można zwiedzać Ratusz – salę narad, wieżę ratuszową, a także Kamienicę Rydzikową (Rynek 14) z Podziemną Trasą Turystyczną i cerkiew greckokatolicką. Do 23 czynne będzie Podziemne Przejście Turystyczne pod kamienicami Rynek 4, 5, 6 (zbiórka pod kamienicą Attavantich, Rynek 5), a do północy – Muzeum w Jarosławiu Kamienica Orsettich. W godzinach 18-21 będą organizowane spacery z przewodnikami (zwiedzanie, m.in. Sali Ślubów, cerkwi w parku Baśki Puzon). Zbiórka co 60 min przed kamienicą Rynek 6). Swoje podwoje otworzy Kamienica Orsettich. Muzeum oferuje szereg wydarzeń związanych z 100. rocznicą odzyskania niepodległości. Cykl zakończy pokaz filmu „Ada, to nie wypada” o godz. 21 na dziedzińcu muzealnym. Wieczorem będzie można zajrzeć także do Kamienicy Attavantich (Rynek 5) i Kamienicy Gruszewiczów (Rynek 6), w której wystąpi z muzyką bałkańską i klezmerską Reisha Trio. Stowarzyszenie Miłośników Jarosławia zaprasza do Kamienicy Marysieńki. Tu m.in. otwarta zostanie wystawa pamiątek po Jerzym Hordyńskm, poecie pochodzącym z Jarosławia. W Kamienicy Rydzikowej o godz. 18 nastąpi prezentacja Pracowni Lutniczej Lucjana Kościółka budowniczego lir korbowych, a godz. 19 rozpoczną się warsztaty pieśni dziadowskich „Jestem dziadem”. O 21 rozpocznie się potańcówka w Podcieniach. Szczegóły Nocy Zwiedzania Rynku na stronie internetowej Urzędu Miasta Jarosławia.

jk

 

fot. Hubert Lewkowicz

już w sobotę noc muzeów i zwiedzania rynku w najbliższą sobotę (19 maja) kolejna noc muzeów. w jarosławiu tradycyjnie będzie to także noc zwiedzania rynku. na mieszkańców i turystów czeka mnóstwo atra - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Inne, Jarosław - więcej informacji