12°C pochmurno z przejaśnieniami

Kłopot na Dojazdowej

Mieszkańcy skarżą się, że po wąskiej ulicy Dojazdowej samochody jeżdżą zbyt szybko. Po naszej interwencji w ratuszu okazało się, że jest możliwe rozwiązanie tego problemu.

Ulica Dojazdowa niedawno zyskała nowe oblicze. Mieszkańcy cieszą się, że ta inwestycja została zrealizowana. Kłopot jednak w tym, że nowa nawierzchnia sprzyja naciskaniu na pedał gazu przez niektórych kierowców. Zdarza się, że tam po prostu pędzą. A jezdnia jest bardzo wąska. Jak mówili nam mieszkańcy, tą drogą dzieci chodzą do szkoły. Strach pomyśleć, co by się mogło stać, gdyby któryś z kierowców, nie zdążył ominąć pieszego. Dlatego bardzo mile widzieliby znak ograniczający dozwoloną prędkość na tej ulicy.

Z pytaniem o to, czy pojawi się tam taki znak, zwróciliśmy się do władz miasta. Wszystko wskazuje na to, że po naszej interwencji problem uda się rozwiązać. – Opracowany zostanie projekt zmiany stałej organizacji ruchu i po jego zatwierdzeniu przez starostę jarosławskiego zamontowane zostaną stosowne znaki – poinformował nas Hubert Ochmański, rzecznik prasowy burmistrza Jarosławia.

hl

FOT. HUBERT Lewkowicz

Kłopot na Dojazdowej komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Interwencje, Jarosław miasto - więcej informacji