W czwartek 31 stycznia oficjalnie otwarty został Klub „Senior +”. To pierwsza w mieście tego typu placówka, ale – jak zapowiada burmistrz Waldemar Paluch – na pewno nie ostatnia.

– Nasze miasto jest szczególnie otwarte na wsparcie ludzi, którzy szczycą się wyjątkowym tytułem seniorów, Chcemy zapewnić odpowiednie pomieszczenia służące właśnie jarosławskim seniorom – mówił burmistrz Waldemar Paluch podczas otwarcia klubu seniora „Senior +” w bloku przy ul. 3 Maja 48. Podkreślił dużą rolę Rady Dzielnicy nr 2, a szczególnie jej przewodniczącego Zbigniewa Dąbrowskiego, w powstaniu tego klubu. – Na pewno nie jest to ostatni klub czy dom seniora na terenie naszego miasta. Już rozmawialiśmy podczas Jarosławskiej Rady Seniorów, gdzie takie miejsca możemy ulokować – podkreślił burmistrz.

Remont i wyposażenie siedziby klubu kosztowały 100 tys. zł. 70 procent tej kwoty to pieniądze pozyskane w ramach programu „Senior +”, a 30 proc. to wkład własny miasta. W klubie w różnych zajęciach uczestniczy 15 osób. Burmistrz Waldemar Paluch życzył im, by czuli się tu jak we własnym domu. O roli klubu mówiła p.o. dyrektora MOPS Barbara Kwaśniak. – Kto czuje się szczęśliwy, ten się nie starzeje. Czujcie się więc państwo szczęśliwi, tego serdecznie państwu życzę – zwróciła się do seniorów. W imieniu uczestników zajęć w klubie głos zabrała Teresa Grabska. – W tamtym roku chodziłam do Domu Seniora +. Mówiliśmy, że chodzimy do przedszkola. Teraz idziemy do klubu – mówiła z uśmiechem. Nie szczędziła pochwał kierowniczce Grażynie Gwóźdź. – Uważam, że ten klub to jej drugie dziecko – podkreśliła.
Wstęgę wspólnie przecięli: burmistrz Waldemar Paluch, p.o. dyrektora MOPS Barbara Kwaśniak, kierownik Grażyna Gwóźdź, przewodniczący Rady Dzielnicy nr 2 Zbigniew Dąbrowski oraz przedstawicielka seniorów. Przewodniczący Jarosławskiej Rady Seniorów Marian Janusz stwierdził, że jedna czwarta część mieszkańców miasta to właśnie seniorzy. Przypomniał, że w tym roku po raz pierwszy zostanie zorganizowany w Jarosławiu Dzień Seniora. Jego obchody odbędą się w ramach tegorocznego budżetu obywatelskiego.Seniorzy, przy współpracy z MOK przygotowali piosenkę na otwarcie placówki, a dla nich zaprezentowali się uczniowie Szkoły Podstawkowej nr 4 w Jarosławiu. A potem wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek 

hl

FOT. Hubert LEWKOWICZ 

klub senior + - komentarze opinie

 • gość 2019-01-31 20:21:49

  Wspaniała inicjatywa dla starszych samotnych osób. Dziękuję, że robicie też coś dla starszych osób. Mój dziadziu chodzi to tego klubu. Po śmierci babci się załamał, a dzięki Wam i temu klubowi wrócił mój szczęśliwy i zadowolony dziadziu. Wierzę, że w Naszym mieście powstanie więcej takich klubów, bo jest dużo starszych ludzi, którzy tego potrzebują. Brawa dla MOPSu i Pana Burmistrza :)

 • gość 2019-02-01 11:52:59

  O,a ten w okularach na głowie to myśli ,że jest w smotriczu ,lub w boliwii

 • gość 2019-02-01 14:02:15

  Marian ,uwaga ten obok ma znaki jak Masońskie

 • Gość - niezalogowany 2019-02-01 14:30:10

  Dziecino, skoro dla twojego dziadka ważniejsze jest zbiegowisko obcych ludzi od własnej rodziny, dzieci, wnuków to bardzo mi cię żal. A burmistrz to jest ostatnia osoba której należy dziękować za cokolwiek. Najgorszy burmistrz w historii tego miasta. Królestwo bylejakosci, byle jak, byle szybko, byle więcej.

 • gość 2019-02-01 22:56:47

  Ma Pan rację ,zwłaszcza , że za czasów rządów poprzedniego burmistrza i poprzedniej rady miasta powstało bardzo dużo takich lub podobnych klubów. Dlatego ten nawet nie dorasta im do pięt.

 • Gość - niezalogowany 2019-02-08 21:33:56

  Łatwo ocenić nie roibiąc nic. Senior jest osobą która jak każdy potrzebuje by spotkać się z innymi ludźmi. Tym którzy myślą że seniorzy powinni siedzieć w domu proponuję by sami zamknęli się z rodziną i nie nawiązywali nowych znajomosci. Seniorzy poświęcili swój czas na wychowanie dzieci pomoc w wychowaniu wnuków.teraz jest czas by zrobić coś dla siebie.. Życie nadal trwa i powinni mieć z niego wiele radości o to daje im nie tylko rodzina ale nowe znajomości. Zanim ktoś coś napiszę niech zapyta osoby która uczęszcza do klubu seniora co o tym sądzi. Kochając naszych ojców, dziadków nie izolujemy ich mają prawo by cieszyć się każdym dniem

Dodajesz jako: |

Ludzie, Jarosław - więcej informacji