10°C zamglenie

Kolejna „Ulica zdrowia”

We wtorek 7 sierpnia, czyli w dniu ukazania się tego numeru „Ekspresu Jarosławskiego” odbędzie się kolejna edycja akcji „Ulica zdrowia”.

Akcja odbywa się od lat w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”. Mieszkańcy mogą skorzystać z bezpłatnych badań i z porad specjalistów na Grodzkiej. Tak będzie i 7 sierpnia, w godz. 9 – 12. Będzie można poddać się m.in. badaniu słuchu, stóp, ciśnienia tętniczego krwi, czy prawidłowego poziomu glukozy. Porad udzielą też m.in. Jarosławskie Amazonki. Jak każdego miesiąca na Rynku stanie krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie. W ciągu ostatnich trzech miesięcy z bezpłatnych badań skorzystało łącznie ponad 1300 osób, a prawie 70 oddało krew. Kolejne terminy akcji to: 4 września, 2 października. Do końca roku wizyta krwiobusa (6 listopada, 4 grudnia).

Urząd Miasta, zaprasza również do skorzystania z bezpłatnych przesiewowych badań słuchu, prowadzonych przez firmę MARMED - jednego z partnerów „Ulicy zdrowia”. Celem tych badań jest podnoszenie świadomości społeczeństwa o profilaktyce zdrowia i sposobach leczenia narządu słuchu. Terminale są do dyspozycji mieszkańców w Przychodni Specjalistycznej COM (szpital) przy ul. 3 Maja 70. To część Ogólnopolskiego programu profilaktyki narządu słuchu. Urząd miasta zachęca i innych potencjalnych partnerów do pozyskania informacji pod numerem telefonu 16 624 87 81.

 jk

 

fot. UM Jarosław

Kolejna „Ulica zdrowia” komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Zdrowie, Jarosław - więcej informacji