PILNE

Kolejny śmiertelny wypadek obok stacji paliw w Wierzbnej

Zdarzenia, Kolejny śmiertelny wypadek stacji paliw Wierzbnej - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 6
  • Fotka nr 1 z 6
  • Fotka nr 2 z 6
  • Fotka nr 3 z 6
  • Fotka nr 4 z 6
  • Fotka nr 5 z 6

Do tragicznego wypadku doszło w niedzielę 24 marca przed godz. 19 obok stacji paliw w Wierzbnej na drodze krajowej nr 94. Zginął tam 39-letni mieszkaniec powiatu lubaczowskiego kierujący saabem. 

AKTUALIZACJA

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy policji z Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu, którzy przybyli na miejsce wypadku, wynika, że 39-letni mieszkaniec powiatu lubaczowskiego, kierujący saabem, najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków drogowych. To mogło spowodować, że stracił panowanie nad autem i wpadł w poślizg. Następnie zjechał na przeciwległy pas, po którym poruszał się opel insygnia. Saab uderzył w przód opla. Kierująca insygnią 50-letnia mieszkanka powiatu jarosławskiego oraz dwóch pasażerów zostali przewiezieni do szpitala. Kierowcę saaba strażacy przenieśli do karetki pogotowia, gdzie został reanimowany. Niestety, jego życia nie udało się uratować.

Na miejsce przybył prokurator, w akcji udział brali strażacy z OSP Pawłosiów i Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jarosławiu.

To już drugi śmiertelny wypadek w tym miejscu w tym roku. 18 stycznia zginął tu 32-letni kierowca seicento. Kolejny wypadek, w którym poważnie ucierpiał jeden z kierowców, miał miejsce 30 stycznia br. Starosta jarosławski Tadeusz Chrzan zwrócił się do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad prośbę o zmianę organizacji ruchu, a nawet ustawienie fotoradaru. Pisma te skierował także do Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, wojewody podkarpackiego, przewodniczącego Sejmowej Komisji Infrastruktury Bogdana Rzońcy oraz ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka.

Czy GDDKiA Oddział w Rzeszowie planuje rozwiązać ten problem, czytaj w wydaniu papierowym Ekspresu już we wtorek. 

Ekz

Fot. Ewa KŁAK-ZARZECKA

Kolejny śmiertelny wypadek obok stacji paliw w Wierzbnej komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-03-24 22:22:58

    Tekst napisany jak dziecko z podstawówki. Brak składu i ładu

  • gość 2019-03-24 22:25:25

    popieram

  • Gość - niezalogowany 2019-03-24 22:33:29

    Ehhh ten opis zdarzenia Jak kobieta skrecala na stacje paliw jak wypadek zadrzył sie z 300 metrow przed zjazdem na stacje paliw a saab mial uszkodzony bok

  • gość 2019-03-24 23:38:25

    czy ustawienie fotoradaru na tym odcinku stanowi dla kogoś tak duży problem?

  • Gość - niezalogowany 2019-03-24 23:48:57

    Zmarł kierowca saaba czy opla ? Polska język trudna język.

  • Gość - niezalogowany 2019-03-24 23:50:22

    Kto zmarł w końcu ? Kierowca saaba czy opla? Polska język trudna język.

  • gość 2019-03-24 23:58:58

    kierowca saba zmarł

  • Gość - niezalogowany 2019-03-24 23:59:40

    Wina tylko kierowców! Za każdym razem zero ostrożności ! Tylko nie mogę sobie wyobrazić jak doszło do tego wypadki

  • Gość - niezalogowany 2019-03-25 00:22:52

    Może szef wróci do pracy i naprostuje to co napisał stażysta i się dowiemy co się tam tak na prawdę wydarzyło.

  • Gość - niezalogowany 2019-03-25 00:29:04

    Jadąc od strony Przeworska próbowała zjechać na stację?? Jakim cudem się spotkali jak stacje jest po prawej stronie??

  • Anoonimowaa - niezalogowany 2019-03-25 07:47:25

    Wy wszystko wiecie a tak naprawdę gówno wiecie. Pieprzycie cały czas że zawsze jest wina kierowcy... tylko że niektórzy nie powinni siadać za kółko jak nie umieją dostosować prędkości do znaków... tak samo tyczy się tych łazęg co łażą po środku ulicy a pasy 10 metrów dalej! A potem wina kierowcy bo taki cep ma wszędzie pierwszeństwo... Od tego są te gówniane pasy żeby przez nie przechodzić!

  • piotr - niezalogowany 2019-03-25 08:58:32

    Jak zwykle kierowcy nie dostosowali predkosci na tym odcinku, oznaczenia drogi sa dobre widoczne wiec wina lezy po stronie kierowcy ktory wymusza lub przekracza kilka krotnie dopuszczalna predkosc! Predkosc glupota brak mozgu rowna sie wypadek

  • Kontakt - niezalogowany 2019-03-25 10:05:02

    Ofiarą smiertelnego wypadku był mój wujek jechał saabem 24.03.19r wczoraj. Wydarzenia były całkiem inne niż napisali tutaj. Ś.P wujku

  • gość 2019-03-25 10:30:51

    Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 39-letni mieszkaniec powiatu lubaczowskiego, kierując saabem, najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków drogowych, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem, wpadł w poślizg, następnie zjechał na przeciwległy pas i uderzył w przód prawidłowo jadącego opla inisignię. W wyniku doznanych obrażeń mężczyzna zmarł na miejscu.

  • gość 2019-03-25 10:53:05

    Ot, polski naród. Nieważne, że to już trzeci wypadek i drugi śmiertelny w tym samym miejscu. Poza tym czytajcie ze zrozumieniem. Że was w szkole tego nie nauczyli, to nie wina Ekspresu. Napisali, co wiedzieli, poza tym jest informacja, że więcej szczegółów podadzą we wtorek w gazecie. Chociaż, jak ktoś ma problemy ze zrozumieniem tekstu, to i więcej szczegółów mu nie pomoże. Wstyd, ze się przyznajecie, ze nie potraficie zrozumieć tej informacji.

  • Gość - niezalogowany 2019-03-25 11:50:06

    Ale ten wypadek nie ma nic wspólnego z poprzednimi dwoma poza lokalizacją. Poprzednie dwa wypadki były podczas skrętu na stację paliw. Ten wyapdek był od stacji z 200 metrów i nie miał nic wspólnego ze skrętem na stację

  • Gość - niezalogowany 2019-03-25 13:45:47

    Opel Insignia nie insygnia... Jak chcecie to za małą opłatą mogę wam pisać bardziej rzetelne artykuły

  • gość 2019-03-25 13:54:51

    Czytam ze zrozumieniem ale wcześniej pisało ze opel skręcał na stację, wypadek był za stacja nawet za komisem który tam jest i to nie kolejny wypadek w tym samym miejscu tylko dalej i okoliczności wypadku inne. Droga jest 2 pasmowa i rzeczywiście powinien być zakaz skrętu na stacje BP od strony Jarosławia i to rozwiąże problem a i tak znajdzie się debli co będzie skręcał to samo było przed Przeworskiem na stacje Lotos ciągła i problem znikł

  • gość 2019-03-25 14:28:51

    Ludzie czy ważne jak jest napisana nazwa samochodu, a może warto się chwilę zastanowić i pomyśleć co teraz przeżywa ta rodzina. Tragedia nie do opisania a tutaj jakaś denna dyskusja.

  • Artur - niezalogowany 2019-03-25 15:29:39

    Proszę poszkodowanych z Opla Insigni o kontakt, mam do przekazania ważne informacje. Mój e-mail: [email protected]

  • gość 2019-03-25 16:14:51

    Artur - niezalogowany 2019-03-25 15:29:39 - hiena już czeka

  • Miejscowy - niezalogowany 2019-03-25 16:59:41

    Mijałem miejsce wypadku jak jeszcze droga była niezablokowana. Szczerze to widok nieprzyjemny jeśli chodzi o stan pojazdu. Jeśli to prawda że kierujący Saabem jechał w kierunku przeworska to musiał dobrze gonić bo po uderzeniu w opla prędkość się zmniejszyła a uderzenie w drzewo było potężne jak widać na zdjęciach. Bardzo często jeżdżę w okolicach Jarosławia i powiem że kierowcy na blachach z Lubaczowa przeginają z jazdą. Łamią przepisy, przekraczają prędkość, pchają się na "trzeciego". Wiem że często po to żeby zdążyć do pracy po za Jarosławiem lub w okolicach. Tylko czy nie lepiej pojechać wcześniej 20 minut? czy nie lepiej wrócić chwilę później i cieszyć się z dziećmi, żoną czy rodzicami? Starosta Chrzan ma rację jeśli chodzi o pomiar prędkości na tym odcinku. Nawierzchnia nie jest tam zbyt dobra więc prędkość na tym odcinku to nie za bardzo dobry pomysł. Pędząc od strony Jarosławia obwodnicą jedzie się po równej nawierzchni koniec obwodnicy i wjeżdża się na nierówną nawierzchnię a wtedy wiadomo... Powinien tam zostać zastosowany odcinkowy pomiar prędkości. Wstawią fotoradar to i tak nie pomoże. Miną go i dalej będą pędzić. Moim zdaniem najlepsze rozwiązanie. I jeszcze taka uwaga do policjantów: może lepiej częściej kontrolować drogę na odcinku Mirocin-Tuczempy a nie stać jak kołki na wjazdach na autostradę??? Wystarczy spojrzeć na statystyki wypadków. Ile ich było na odcinku Mirocin-Tuczempy a ile przy wjazdach na autostradę? Wiadomo... Ludzie mają swoje przyzwyczajenia a wy macie płacone za to żeby tych nieprawidłowych przyzwyczajeń ich oduczyć.

  • Arni - niezalogowany 2019-03-25 17:08:04

    Najlepiej niech GDDKIA wszędzie wprowadzi ograniczenie do 50 km/h. Będzie bezpiecznie. Co za baran doszedł do wniosku , ze takue ograniczenie należy postawić przed każdym przejściem dla pieszych na drodze krajowej. Właściwie pytanie powinno brzmieć ile za to wziął. Na głupotę kierowców nie ma lekarstwa.

  • Arni - niezalogowany 2019-03-25 17:08:40

    Najlepiej niech GDDKIA wszędzie wprowadzi ograniczenie do 50 km/h. Będzie bezpiecznie. Co za baran doszedł do wniosku , ze takue ograniczenie należy postawić przed każdym przejściem dla pieszych na drodze krajowej. Właściwie pytanie powinno brzmieć ile za to wziął. Na głupotę kierowców nie ma lekarstwa.

  • gość 2019-03-25 17:46:49

    Arni baranie żebyś kiedyś musiał uciekać Ty albo Twoje dzieci z przejścia bo jakiś idiota będzie pędził przed przejściem. Chcesz jechać szybciej to na autostradę.

  • Man - niezalogowany 2019-03-25 19:52:12

    Wyrazy współczucia dla rodziny zmarłego. Saab jechał okolo 100 km/h, było ciemno już ale nie padało co zauważyłem. Takie auto samo nie wpada w poślizg na suchym z reguły, ot tak. Widziałem przed nim w dali z przodu inne auto, i wiedziałem ze nie uniknie uderzenia w auto przed nim, on nie wyhamowal po prostu. Wpadł wtedy w poślizg i wyrzucilo go na przeciwny pas, gdzie Opel się znalazł, i chyba zamierzał skręcać w prawo na stację BP, tam się prawoskret zaczyna. To najbardziej prawdopodobny scenariusz tej tragedii.

  • Gość - niezalogowany 2019-03-25 19:57:40

    Wyrazy współczucia. Łączymy się z rodziną w bólu i cierpieniu. Wieczne odpoczywanie...

  • Gość - niezalogowany 2019-03-25 19:58:38

    Wyrazy współczucia. Łączymy się z rodziną w bólu i cierpieniu. Wieczne odpoczywanie...

  • gość 2019-03-25 23:47:10

    Fotoradar w pobliżu stacji paliw, oczywiście w obu kierunkach jazdy na pewno by skutecznie zapobiegał podobnym sytuacjom.

  • Ewa - niezalogowany 2019-03-25 23:52:01

    Dla mnie, to zwyczajnie bronią tej kobiety z Opla bo ma dobre plecy, a kierowca Saaba Ita nie żyje więc bronią dupy tej babie.

  • gość 2019-03-25 23:54:57

    Ograniczenie prędkości nawet do 50KM/h w postaci samego znaku na niewiele się zda, ten odcinek wielu kierowców "zachęca" do mocniejszego wciskania gazu, którzy pędzą często grubo ponad 100km/h, nawet jak niektórzy piszą, że gdyby stał fotoradar to i tak kierowcy by przyspieszali po jego ominięciu- nic bardziej mylnego.. przecież wówczas wyjazd ze stacji oraz uniesienia terenu byłyby bezpieczne...

  • Gość - niezalogowany 2019-03-26 06:42:10

    Do Ewy: pustak z Ciebie jakich mało...

  • gość 2019-03-26 09:52:06

    Czy ktoś wie ilu ludzi zgineło na przestrzeni lat w tym rejonie ? To pechowe miejsce ......

  • Gość - niezalogowany 2019-03-26 12:24:29

    Ja mysle ze miejsca nie sa pechowe. Poprostu wystarczu robic cos z ludzkim rozsadkiem,

  • Man - niezalogowany 2019-03-26 17:46:18

    Rozmawiałem na miejscu wypadku z kobietą, króra prowadziła Opla, była w dużym szoku, nie wiedziała co się stało. Ona jechała na swoim pasie, więc jeżeli ktoś pisze że jest winna to jest po prostu skończonym idiotą i bałwanem, ustawa tego nawet nie przewiduje...

  • gość 2019-03-27 19:48:38

    JA MYŚLĘ, ŻE NAJLEPSZYM ROZWIĄZANIEM JEST PATROL MOBILNY POLICJI OD CZASU DO CZASU BY SIĘ TAM POJAWIŁ

  • rodzina - niezalogowany 2019-03-27 22:22:46

    Bardzo proszę pana o niku Man o kontakt z rodziną kierowcy Saaba,który zginął w niedziele w miejscowości Wierzbna.

  • rodzina - niezalogowany 2019-03-27 22:29:16

    do pana o niku Man,zapomniałam o podaniu kontaktu 600-717-685