21°C bezchmurnie

Koncert finalistów „Masz Talent”

Za nami jubileuszowa, dziesiąta edycja jarosławskiego konkursu „Masz Talent”. W zeszłym tygodniu wyłoniono dwanaście osób, które wczoraj (26 kwietnia) zaprezentowały się na scenie Sali Lustrzanej Centrum Kultury i Promocji w koncercie finałowym konkursu zorganizowanego przez jarosławską fundację Pomocna Dłoń .

Finał różnił się od eliminacji tym, że uczestnicy byli oceniani trójkami. Po każdych trzech prezentacjach komisja podsumowywała i wyrażała swoje uwagi na temat występu uczestników. Na scenie wystąpili soliści, duet oraz grupa taneczno-gimnastyczna. Rywalizacji o zwycięstwo towarzyszyły spore emocje, ponieważ poziom był bardzo wyrównany. Umiejętności i zdolności młodych artystów oceniało jury w składzie: Aleksandra Górecka - przewodnicząca komisji, Alicja Zając- prowadząca imprezę, Maciej Inglot, Bernadeta Korczewska, Renata Telega, Radosław Piestrak, Lucyna Pleśniak i Henryk Cebula. Jurorzy wyłonili zwycięzców, biorąc pod uwagę dobór repertuaru, umiejętności wokalne, technikę wykonania, aktorską interpretację piosenek, osobowość artystyczną oraz umiejętności taneczne. Zadanie nie było proste, bo wszyscy uczestnicy prezentowali się znakomicie. – W ubiegłych latach z reguły jury wiedziało, kto będzie na podium, kto wygra. W tym roku, w przypadku czterech pierwszych miejsc, dwa razy robiliśmy dodatkowe głosowania, a różnice były bardzo minimalne – mówił Maciej Inglot. Decyzją komisji nagrodę Grand Prix przyznano Aleksandrze Wygnaniec, I miejsce zdobył Dominik Tudryn, II miejsce - Agnieszka Bąk, III miejsce - Oliwia Pasternak. Nagroda publiczności powędrowała do zespołu taneczno-gimnastyczego Pink Art. Wyróżnienia otrzymali: Kinga Parzyszek, Zuzanna Kukuła, Klaudia Kowalik i Natalia Gral.

– Każdy rodzi się z talentem darowanym od Boga, ale nie każdy go potrafi umiejętnie wykorzystać. I po to jest fundacja, my znajdujemy talenty i my te talenty będziemy promować. Jako fundacja i członkowie jury jesteśmy zachwyceni poziomem konkursu, który w tym roku był bardzo wysoki – tymi słowami podsumowała finał Alicja Zając, inicjatorka konkursu, prezes Fundacji Pomocna Dłoń. .

Aleksandra Górecka, przewodnicząca jury, chce w oparciu o jarosławski konkurs „Masz Talent”, organizować przegląd umiejętności i talentów w Krakowie. – Ten program, czyli cały ten zamysł Alicji Zając, będzie rozprzestrzeniany na Małopolskę. Ruszamy z Podkarpacia z ogromną parą do Krakowa i już na jesieni odbędą pierwsze eliminacje – zapewniała Aleksandra Górecka

Nagrodzone występy będziemy mogli zobaczyć podczas Majówki na jarosławskim Rynku 5 maja o godzinie 18.

k.

Fot. Łukasz WOLAŃCZYK

Koncert finalistów „Masz Talent” komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Imprezy, Jarosław - więcej informacji