PILNE

Konferencja prasowa wójta Mariana Jerzego Ryznara

Polityka, Konferencja prasowa wójta Mariana Jerzego Ryznara - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 3
  • Fotka nr 1 z 3
  • Fotka nr 2 z 3

Po słowach proboszcza parafii Radawa wygłoszonych podczas niedzielnych Mszy św. w Radawie i Cetuli (22 września) wójt gminy Wiązownica Marian Jerzy Ryznar zwołał konferencję prasową. Uczestniczył w niej także kandydat na senatora RP Bartosz Romowicz, burmistrz Ustrzyk Dolnych.

O kontrowersyjnych wypowiedziach proboszcza pisaliśmy w ubiegłym tygodniu. Przypomnijmy, że ksiądz proboszcz miał powiedzieć, że głosowanie na kandydatów z listy Koalicji Obywatelskiej jest grzechem. To uraziło nie tylko wójta tej gminy, ale wielu kandydatów i działaczy opozycji, a informacja obiegła całą Polskę.

Wójt Marian Jerzy Ryznar kandyduje w wyborach parlamentarnych z listy Koalicji Obywatelskiej do sejmu RP. Słowa proboszcza Radawy uznał za obrażające nie tylko jego osobę, ale całą formację. Zarzucił proboszczowi, że swoimi wypowiedziami działa na niekorzyść Kocioła. – Takie wypowiedzi nie służą Kościołowi, wręcz przeciwnie szkodzą mu – powiedział M. Ryznar na wtorkowej konferencji. Wyjaśnił także, że słowa proboszcza nie były przypadkowe. ­Twierdził, że były one odpowiedzią na list, jaki wójt skierował do mieszkańców gminy w piątkowe popołudnie (20 września) w ramach kampanii wyborczej. Pisał w nim: „Na początku chcę wyraźnie podkreślić, że nie należę do żadnej partii – chcę być wolny, niezwiązany żadną dyscypliną partyjną. Głównym bodźcem, który przyczynił się  do podjęcia przeze mnie decyzji o wystartowaniu w wyborach parlamentarnych, nie była chęć ucieczki, a wola pomocy w dalszym rozwoju naszej małej ojczyzny, rozumianej jako gmina, powiat czy województwo. Oczywiście, sprawy krajowe są ważne, lecz, jak patrzę na nasze lokalne podwórko, to widzę, że wiele tracimy, nie mając wsparcia kogoś „na górze”. Obecny „nasz”  parlamentarzysta – w mojej ocenie – nie pomógł tej gminie, a wręcz odwrotnie. Straciłem i cały czas marnuję wiele sił i środków na bronienie się przed atakami. Niszczenie mnie i mojej rodziny nie pozostaje bez wpływu na moją pracę i jej efekty (…) – pisał w liście M. Ryznar.

Jak przekazała nam jedna z parafianek, ksiądz mówił podczas Mszy ogólnie, bez podawania nazwisk. Mówił, że nie można przedstawiać się jako osoba bezpartyjna i startować z listy partii, która jest przeciw Kościołowi. – Po liście, jaki otrzymaliśmy od wójta, wiadomo było o kogo chodzi – mówiła w rozmowie z nami.

 

– Ja nie widzę powód, by się wstydzić tego, że jestem osobą wierzącą, ale też nie widzę przesłanek do tego, żeby mnie ktoś oskarżał o walkę z Kościołem – mówił Marian Ryznar. – Państwo winno jednoczyć, dawać poczucie bezpieczeństwa obywatelom, a Kościół jako instytucja ma prawo w tym życiu publicznym uczestniczyć, ale ten proces jednoczenia jeszcze pogłębiać i niwelować jakiekolwiek antagonizmy – dodał. Ubolewał także nad tym, że tego typu wypowiedzi mogą doprowadzić do opuszczania Kościoła przez młodych ludzi.

 

Jako potwierdzenie, że nie działa przeciwko parafiom i Kościołowi, rozdał dziennikarzom listę inwestycji na rzecz wszystkich parafii w gminie. – Jest mi smutno z powodu tej wypowiedzi, ponieważ tego typu działania, wypowiedzi nie służą samemu Kościołowi, reakcja zgromadzonych tam wiernych była taka, że delikatny szum się pojawił, ktoś tam wyszedł – mówił podczas konferencji wójt. – Żeby pokazać jak są te słowa nieeleganckie w stosunku do mnie, przygotowałem wykaz zadań, które wykonaliśmy, traktując parafię, wioskę i gminę, jako pewną spójną całość – podkreślał. Spośród długiej listy wymienił m.in. budowę parkingów przy kościołach i cmentarzach, remonty dróg dojazdowych do świątyń, budowę lub wsparcie budowy kaplic pogrzebowych, oświetlenia przy świątyniach.

 

W konferencji wziął również udział kandydat do senatu RP Bartosz Romowicz, burmistrz Ustrzyk Dolnych. Opowiedział o sytuacji, jaka spotkała go po wyborach samorządowych, gdy jeden z księży wikarych nawoływał parafian, którzy głosowali na niego, do wyspowiadania się.

EKZ

konferencja prasowa wójta mariana jerzego ryznara - komentarze opinie

  • mieszkaniec gmi - niezalogowany 2019-10-02 16:49:10

    Widzę odgrzewane i podgrzewane stare kotlety, kampania wójta TW Żbik", chyba teraz nikt nie ma wątpliwości co do jego intencji. Tak aby gazety pisały, dlaczego nigdy nie wypowiada się co swojej postawy z lat osiemdziesiątych ? Aktywny działacz partii komunistycznej, przeciwnik słuchania i oglądania pielgrzymki Papieża Polaka przrz pracowników urzędu .

  • Oburzony - niezalogowany 2019-10-02 18:23:15

    Albo jest sie politykiem albo księdzem. Niech sie ksiądz określi. Kościół to nie miejsce na polityczną agitacje.

  • Myślący - niezalogowany 2019-10-02 19:22:01

    Czy ty przypadkiem nie wypowiadasz się na temat wiary i księdza ? domniemam, że nie jesteś księdzem. co do intencji wójta, czy to nie Goebbels powiedział " kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą" ?

  • Proboszcz - niezalogowany 2019-10-03 07:45:00

    Ja osobiście zagłosuję na Pana Mariana Jerzego Ryznara, ponieważ jest to człowiek uczciwy i sprawiedliwy. Za nim stoją prawdziwe czyny i dokonania, a nie puste słowa i wyuczone slogany partyjne.

  • Obserwator - niezalogowany 2019-10-03 08:54:05

    Masz takie prawo, swój głosuje na swojego. Ja nie zagłosuję na Ryznara bo znam go od lat z innej, złej strony. Według mojej wiedzy do sprawiedliwego to mu daleko. Czyny tego człowieka przewijają się na różnych salach sądowych i są mierzone ilością zarzutów.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-03 09:07:31

    Słabo obserwujesz. Tyle lat tułają go na darmo po sądach. I co? I nic. To są zarzuty co se można je wsadzic w buty. Szukanie haka i tyle. Teraz niech poniosą koszty sądowe ci co donisili.

  • Obserwator - niezalogowany 2019-10-03 09:18:19

    Widzisz nie zagłosuję na niego bo automatycznie głosowałbym naplatformę a tych niszczycieli nie popieram. Co do sądów. Młyny sprawiedliwości mielą powoli...za chwilę wyroki.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-03 09:48:37

    Przecież każdy wie że pis i po to jedno i to samo tylko pod innym szyldem. W naszym systemie wyborczym, aby odnieść jakiś sukces w wyborach do sejmu, trzeba zapisać się na listę do jakiejś dużej partii niestety. Wybór między dżumą a cholerą. Na szczęście wójt jest znany ze swej dobrej pracy, a nie jak inni tylko z plakatów.

  • gość 2019-10-03 10:19:51

    Moja rodzina odda głos na Pana Wójta.
    Tak trzymać Wójcie. Nie przejmować się dziadami i robić swoje.

  • gość 2019-10-03 10:22:03

    My z żoną również zagłosujemy na Pana Wójta.
    Dobry gospodarz.

  • gość 2019-10-03 10:22:51

    Jak wszyscy głosują na Pana Wójta to ja też.

  • Rocco Siffredi - niezalogowany 2019-10-03 10:29:33

    Przynajmniej widać efekty pracy pana wójta, Radawa latem tętni życiem, a my w Jarosławiu mamy tylko wirtualne bulwary nad Sanem.:-)

  • Gość - niezalogowany 2019-10-03 10:41:24

    Ja i moi znajomi nie głosujemy na wójta, Radawa to nie pępek świata. Do tego nie odpowiada mi partia z której startuje i poprzednia pzdr do której należał i aktywnie działał

  • gość 2019-10-03 10:50:38

    Ale Was boli, że Wójt coś robi, nie siedzi z założonymi rękami w gabinecie i popija kawke.
    Ale boli.

  • gość 2019-10-03 10:53:12

    To dalej głosujcie na takich co nic nie robią ale są z partii jedynie słusznej, bo ksiądz tak kazał.
    Jak by ksiądz zakazał pić wódke to od razu byście byli na skarge u biskupa.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-03 11:18:45

    Mam swój rozum i postępuję tak jak mi on dyktuje a do tego jestem patriotą i na byłych komuchów i tajnych współpracowników zarejestrowanych nie głosuję.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-03 11:30:45

    Rozumiem, że dla ciebie to tylko Kononowicz - niech nie będzie niczego. Gratuluję rozumu.

  • OOOOO - niezalogowany 2019-10-03 11:43:54

    Mam swój rozum i głosuję tak jak mi ksiądz karze.
    Brawo

  • Gość - niezalogowany 2019-10-03 12:03:56

    Dziwi mnie to że z twoim rozumem nie ponosisz się do niechlubnej przeszłości ryznara. Wpisz TW ŻBIK ryznarIPN I poczytaj.

  • gość 2019-10-03 12:05:08

    Pani redaktor grzeje temat po raz drugi, ale chyba czas rozpętać inną aferę. Na samym księdzu z Radawy będzie trudno wjechać do sejmu. Może jakaś prowokacja, wypadek, nekrolog. Przedstawienie straszliwie poszkodowanego kandydata w mediach i kolejne konferencje prasowe zapewne jeszcze przed nami. Kandydat na pewno coś knuje, a repertuar pomysłów ma bardzo szeroki.

  • gość 2019-10-03 12:13:48

    Przeczytałem wpis z IPN i oto co w nim się znajduje:
    W dniu 19 listopada 2010 r. Sąd Okręgowy w Rzeszowie II Wydział Karny w sprawie autolustracyjnej dotyczącej Mariana Ryznara sygn. akt II K 31/10 wydał orzeczenie, w którym stwierdził, że Marian Ryznar złożył zgodne z prawdą oświadczenie lustracyjne w którym stwierdził, że nie współpracował z organami bezpieczeństwa państwa PRL w latach 1944-1990 oraz, że nie pracował i nie pełnił służby w tych organach. Orzeczenie jest prawomocne.

    Dzięki.

  • garry kasparov - niezalogowany 2019-10-03 12:27:49

    SZACH MAT

  • Gość - niezalogowany 2019-10-03 12:30:06

    Dziłaś niczym ryznar a może to ty? Nie doczytałeś za IPN Marian Ryznar ZAREJESTROWANYM 26.04.1983 pod nr 67145 przez wydz.WSW jako tajny współpracownik TW ŻBIK...Współpracę zakończono 05.01.1985 z powodu przejścia do rezerwy...Nie tylko słabo myślisz ale i żel czytasz.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-03 12:37:46

    Czekamy na inne prowokacje jedne wybory poprzedził nekrolog inne niby wypadek między czasie pseudo konferencje. Konferencje już mamy a co nas czeka w najbliższym czasie? Zapewne nowe doznania uciemiążonego jaśnie pana

  • gość 2019-10-03 12:37:58

    CZYTAJ
    W dniu 19 listopada 2010 r. Sąd Okręgowy w Rzeszowie II Wydział Karny w sprawie autolustracyjnej dotyczącej Mariana Ryznara sygn. akt II K 31/10 wydał orzeczenie, w którym stwierdził, że Marian Ryznar złożył zgodne z prawdą oświadczenie lustracyjne w którym stwierdził, że nie współpracował z organami bezpieczeństwa państwa PRL w latach 1944-1990 oraz, że nie pracował i nie pełnił służby w tych organach. ORZECZENIE JEST PRAWOMOCNE.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-03 12:43:01

    Przeciwnicy wójta jedyne co potrafią to siać hejt i rzucać oszczerstwami nieprawdziwymi. Aż wstyd mi za nich.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-03 12:54:04

    Kpt.Ząbkiewicz, Kto to taki ?

  • gość 2019-10-03 13:15:54

    A kapitan Bomba jest wam znany?

  • zenekblues - niezalogowany 2019-10-03 13:47:03

    PO i KE (POKEmony, czyli Pocket Monsters?) zapowiadają regionalizację Polski, likwidację urzędu wojewodów, co niebezpiecznie zwiększy autonomię poszczególnych regionów. To może być wstęp do osłabienia władzy centralnej. Kolejny krok to tworzenie ścisłych więzów z sąsiednimi regionami państw ościennych, kosztem integralności Polski. Ostatnio cytowane plany reformy samorządowej PO przewidują wykorzystanie na miejscu podatków zebranych w regionie, regionalne zarządzanie szkolnictwem i przyjmowaniem uchodźców oraz regionalne ustawodawstwo w sprawach obyczajowych. Zatem ideą PO wydaje się być eliminacja tradycyjnego państwa polskiego, zamiana województw w autonomiczne landy (nieistniejące w polskiej tradycji i w konstytucji), oraz dopuszczanie do małżeństw jednopłciowych, zgodnie z widzimisię lokalnego kacyka z Platformy. Ten sam kacyk z PO będzie dysponentem pieniędzy z podatków. Centralna kasa państwa będzie pusta. Ten sam lokalny kacyk będzie decydował ilu bliskowschodnich i afrykańskich imigrantów osiedlić w swoim „księstwie”. W sumie kolejne rozbicie dzielnicowe Polski na wzór podziału Polski na rzecz synów króla Bolesława Krzywoustego. Hulaj dusza, władzy centralnej nie ma.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-03 14:38:06

    Proszę sobie darować te długie partyjno reklamowe komentarze, bo i tak nikt tego nie czyta.

  • mars - niezalogowany 2019-10-03 15:32:53

    Tomek zjedz snikersa bo gwiazdorzysz.

  • gość 2019-10-03 15:55:27

    Ryznar to chłop z jajami a nie trocinowy bawidamek . Więc na niego głos odda cała moja rodzina !

  • gość 2019-10-03 17:26:15

    Wojewódzki Urząd Spraw Wewnętrznych w Przemyślu [1975] 1983-1990
    Tytuł: Teczka personalna tajnego współpracownika pseudonim "Żbik" dot. Marian Ryznar, imię ojca: Józef, ur. 17-10-1961 r.przyporządkowanie
    Podzespół: Wojewódzki Urząd Spraw Wewnętrznych w Przemyślu 1983-1990
    Seria: Materiały operacyjne
    Podseria: Sygnatura I
    Opis zawartości
    Nr rejestracyjny:
    Wydz. WSW 1 DZ 67145/1983
    Tytuł: Teczka personalna tajnego współpracownika pseudonim "Żbik" dot. Marian Ryznar, imię ojca: Józef, ur. 17-10-1961 r.
    Daty wytworzenia dokumentów
    Data początkowa: 1983
    Data końcowa: 1988
    Opis zewnętrzny
    Forma fizyczna:
    Dokumentacja aktowa
    Liczba tomów: 1
    Liczba kart: 5
    Informacje identyfikujące
    Sygnatura IPN: IPN Rz 00111/459
    Sygnatura dawna (wytwórcy dokumentów): 1207/I-w
    Miejsce przechowywania:Oddziałowe Archiwum Instytutu Pamięci Narodowej w Rzeszowie

  • Gość - niezalogowany 2019-10-03 18:16:44

    Przeczytaj sobie na głos jeszcze może teraz dotrze:

    W dniu 19 listopada 2010 r. Sąd Okręgowy w Rzeszowie II Wydział Karny w sprawie autolustracyjnej dotyczącej Mariana Ryznara sygn. akt II K 31/10 wydał orzeczenie, w którym stwierdził, że Marian Ryznar złożył zgodne z prawdą oświadczenie lustracyjne w którym stwierdził, że nie współpracował z organami bezpieczeństwa państwa PRL w latach 1944-1990 oraz, że nie pracował i nie pełnił służby w tych organach. Orzeczenie jest prawomocne.

  • gość 2019-10-03 18:24:56

    To czemu informacja o zerejestrowanym TW ,,Zbik\'\' nie jest usunięta ze stron IPN-u ?

  • Dociekliwy - niezalogowany 2019-10-03 19:17:22

    A ja mam metlik w glowie.Dobrze ktos okreslil ze przed nami wybory typu " wybieramy dzume czy cholere" .Bo za uszami kazdy cosik ma. W pisie sa sa obecnie byli pezetperowcy , platformersi, i inni roznej masci politycy.I na odwrot w platformie sa byli solidarnosciowcy i pisowcy..Chyba zaglosuje za zdrowym rozsadkiem.Tylko kto go ma? Szukam takich osob - jak ktos je zna to prosze o podpowiedz.

  • gość 2019-10-03 19:27:21

    Ponownie do tego co przytacza orzeczenie. Wyświetl całą informację ze stron IPNu, a ja pytam BYŁ czy nie był Ryznar zarejestrowany jako TW ŻBIK ? Wiesz coś na temat czyszczenia teczek operacyjnych a zostawiania tylko teczek osobowych ? Uważasz że jak jako sekretarz urzędu karał za oglądanie przyjazdu Papieża do Polski to robił to z miłości do Pana Boga, Kościoła Katolickiego czy swojej partii pzpr ?

  • obiektywny - niezalogowany 2019-10-03 20:06:24

    Brawo, to są konkretne argumenty. Sprawdziłem na stronie IPN faktycznie wójt Ryznar był zarejestrowany jako tajny współpracownik o pseudonimie Żbik. Dlatego komitet z którego startuje chce likwidacji IPN.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-03 20:26:50

    Czyli podważacie wiarygodność Sądu RP, który twierdzi, że nie współpracował ze służbami?

  • gość 2019-10-04 14:11:35

    co tu taka cisza?? ksiadz internet odłączył??

  • gość 2019-10-04 17:01:53

    Teraz TW ŻBIK, czepił się OSP krytykując pomoc rzeczową państwa dla strażaków oraz KGW że rząd pomaga gospodyniom wiejskim, ot cała mądrość ryznara.Szkoda się po prostu nim ajmować i przejmować.Niech nadal błądzi.

  • gość 2019-10-04 18:16:03

    Wójt nasz Wielki zastał gminę drewnianą, a zostawił murowaną i wyasfaltowaną. Kropka.

  • gość Sąsiad - niezalogowany 2019-10-04 19:21:25

    Obecnie opowiada bajki na "debacie" darmowa reklama przez Express

  • gość 2019-10-05 11:09:24

    Ten trocinowy pajacyk z PIS niepokalanie poczętego, umie jedynie szerzyć intrygi, oczerniać i politycznie błaznować. Kiedy wyborcy zmądrzeją i odeślą go do lamusa ? Ryznar przy nim to gość, człowiek czynu i życiowej konsekwencji. Nie anioł ale sprawdzony gospodarz i fachowy samorządowiec.

  • gość 2019-10-05 15:24:43

    ta sprawdzony i za czasów komunistycznych, po pobicie, liczne sprawy w sądzie, niszczenie ludzi i tak można wyliczać te czyny....

  • gość 2019-10-05 19:11:20

    Mówisz o trocinowym? A to nie wiedziałem, że taki z niego gagatek

  • gość 2019-10-05 21:51:21

    Robisz z siebie błazna...

  • gość 2019-10-06 08:53:00

    Do komentarza powyżej: Nie ładnie tak mówić do księdza.

  • gość 2019-10-06 15:57:15

    Ksiądz powinien się zajmować wyłącznie sprawami parafii i prawić posługi do których był uczony w seminarium , polityka to jest inna dziedzina posługi od której wszyscy czarni i purpurowi powinni się trzymać z daleka , nie pleść głupstw na kazaniach ,nie pluć jadem podczas wszystkich wyborów, nie szkalować poszczególnych wyborców itp a to niestety dotyczy księdza z Radawy , na miejscu biskupa już dawno bym go przeniósł tam gdzie diabeł mówi na dobranoc ,, chodż , chodż bo ogień zgaśnie,,

  • gość 2019-10-06 15:58:54

    Ksiądz powinien się zajmować wyłącznie sprawami parafii i prawić posługi do których był uczony w seminarium , polityka to jest inna dziedzina posługi od której wszyscy czarni i purpurowi powinni się trzymać z daleka , nie pleść głupstw na kazaniach ,nie pluć jadem podczas wszystkich wyborów, nie szkalować poszczególnych wyborców itp a to niestety dotyczy księdza z Radawy , na miejscu biskupa już dawno bym go przeniósł tam gdzie diabeł mówi na dobranoc ,, chodż , chodż bo ogień zgaśnie,,

  • gość 2019-10-06 18:40:46

    Dlatego nie jesteś biskupem...

  • Wikary - niezalogowany 2019-10-06 21:27:37

    Za pisu to księża mają eldorado. Kasa, nowe samochody, wycieczki, drogie zegarki, więc nie ma się ci dziwić, że z ambony nawołują do głosowania za pisem.

  • gość 2019-10-06 21:39:55

    PANIE WÓJCIE BARDZO PANA CENIĘ
    JAK PAN WIDZI LEJE SIĘ NA PANA FALA KRYTYKI
    CHOĆ JEST PAN BARDZO DOBRYM GOSPODARZEM
    JAK BY PAN WYSTARTOWAŁ Z INNEJ PARTII NA PEWNO BY TAKIEGO HEJTU NA PANA NIE BYŁO

  • gość 2019-10-06 22:57:36

    Po pierwsze, nikt by go do innej partii nie wziął, no może komuniści. Po drugie kto go znał i zna z jego prawdziwej strony zawsze będzie pisał prawdę a to nie jest hejt

  • gość 2019-10-07 14:20:17

    Brawo Wójt!!!

  • gość 2019-10-07 17:02:04

    Jutro lub pojutrze wyrok za pobicie chłopaka

  • gość 2019-10-07 20:35:41

    Chyba, że się nie stawi, jak to bywało dawniej

  • gość 2019-10-07 22:55:08

    Na jaki wymyślony sensacyjny temat będzie jutro konferencja wójta ?

Dodajesz jako: |