18°C rozproszone chmury

Konwój Wstydu dotarł do Jarosławia

Mobilne bilbordy z wizerunkami Beaty Szydło, Mateusza Morawieckiego, Antoniego Macierewicza pojawiły się na terenie Jarosławia i powiatu. Platforma Obywatelska pokazuje, jak wysokie nagrody otrzymali ministrowie rządu Prawa i Sprawiedliwości.

– Akcja „Konwój Wstydu” mówi o potężnych nagrodach, które sobie przyznali rządzący za rok 2017 – mówił Szczepan Łąka, szef struktur PO w powiecie jarosławskim podczas konferencji prasowej na Rynku. – Bulwersuje to nas, mieszkańców Podkarpacia szczególnie. Jesteśmy województwem, w którym zarobki są najniższe – dodał S. Łąka. Przewodniczący PO przypomniał, że w powiecie jarosławskim bezrobocie wynosi 14 procent. – Mało tego, że borykamy się z niską płacą, to jeszcze o pracę na naszym terenie jest bardzo trudno. Tym bardziej bulwersująca jest dla nas sytuacja, w której rządzący przyznają sobie tak potężne nagrody – stwierdził. – Nie to obiecywano społeczeństwu w kampanii wyborczej. PiS obiecywał co innego. Obiecywał pracowitość, pokorę i umiar. Niestety, tego umiaru i tej pokory nie widzimy. Widzimy rozdawnictwo publicznych pieniędzy – powiedział Szczepan Łąka.

Akcja „Konwój Wstydu” rozpoczęła się na Warszawie. Na Podkarpaciu trwa od środy. Samochody z bilbordami były m.in. w Rzeszowie, Krośnie, Przemyślu, Tarnobrzegu, Mielcu, Stalowej Woli, Przeworsku, Lubaczowie i Jarosławiu.   

hl 

FOT. Hubert Lewkowicz 

konwój wstydu - komentarze opinie

  • profil 75 - niezalogowany 2018-04-05 19:09:29

    Ciekawe czy niektórzy dyrektorzy UM pozują do zdjęć z ,,konwojem" w czasie wolnym czy w pracy?

  • gośćslon - niezalogowany 2018-04-05 19:20:19

    Kazdy przyzwoity czlowiek powinien pietnowac rospasanie tej pisowskiej sekty

  • Gość - niezalogowany 2018-04-05 20:45:50

    Zapomniał wół jak cielęciem był? Jak się było przy korycie to się brało ile wlezie na lewo i prawo! Teraz boli i gul skacze?

  • AntyPO - niezalogowany 2018-04-05 21:30:47

    Obiecaliście obiecaliście....... a wy PEOWCY coś cie zrobili przez 8 lat razem z KONICZYNKĄ PSL sprzedaliście Polskę a teraz chcecie żeby w rok wszystko naprawili. Teraz to wszystkim chcecie dać 500+ podwyżki wy nigdy nie mieliście pieniędzy na nic w teraz zazdraszczacie. Jesteście złodziejami i tyle w tym temacie NIE DLA PO i PSL!!!!!!!!!!

  • Zięć teścia - niezalogowany 2018-04-05 21:55:17

    Konwój dotarł po 16 akurat po pracy

  • Gość - niezalogowany 2018-04-05 22:01:46

    No Panie radny Łąka ma  Pan odowiedz PiS na waszą Akcję PO i PSL chcieliście skromnego państwa,waliliście jak w bęben,no,to spełniamy wasze marzenia. Wasi posłowie,senatorouwie,prezydenci miast,burmistrzowie,starostowie,wójtowie itd też zostaną objęci tym programem. Spełniamy wasze marzenia. Szach,mat! Cieszycie się,prawda...?  Bo my się cieszymy.. Czekamy na zwrot kasy z afer rządu  PO A zwolenników PO to jest ich trochę.

  • Gość - niezalogowany 2018-04-05 22:53:52

    Żal DUPE ściska PO i wysyła opłaconych ludzi do pokazania jaka straszna zecz sie stała,a sami nie pamietaja jak sobie żądzili wtedy bylo ok.

  • gość 2018-04-05 22:57:05

    Odpowiedz PiS-u na akcje Platformy Konwój Wstydu to histeria, trochę ta akcja prezesa zabolała.

  • gość 2018-04-05 23:28:52

    Prezes zapomniał że najwięcej posłów jest z PiS-u. Coś mi się wydaje że to początek końca Dojnej Zmiany.

  • JOHN - niezalogowany 2018-04-06 09:27:36

    Ojjjj tam, sprawa jest prosta, te nagrody zabolały nawet najtwardszy elektorat PIS-OZP Oszczędności należy szukać przede wszystkim w kieszeniach ludzi władzy, posłów, senatorów, dyrektorów spółek państwa, radnych, prezydentów miast itd, jednak ma to sens tylko wówczas gdy powiększy się zasobność portfeli milionów Polaków, nie o kilka czy kilkadziesiąt złotych. Gdyby zagwarantowali nam najniższą krajową 3.5oo brutto i minimalną emeryturę na poziomie 1.500 brutto ,tak na dobry początek, to byłoby już coś, czy to wygórowane kwoty..... Niezależnie od tego jaka ekipa rządząca jest przy korycie, opłacamy ją z naszej kieszeni, tak naprawdę są jakby naszymi pracownikami i średnio naszemu pracownikowi wypłacamy dziesięć razy więcej niż sobie, i co ciekawe to sam pracownik ustala sobie takie stawki, taki pracownik dostaje od nas kartę kredytową z której może korzystać bez większych limitów my jako pracodawca pokryjemy koszty,niech korzysta, najwyżej nie wypłacimy sobie do końca życia premii, przez dziesięć najbliższych lat nie podniesiemy sobie wynagrodzenia, nie będziemy jeździć na urlop, będziemy pracować do 80tego roku życia i przezyjemy nie więcej niż 81lat itd itd. Tak to się według mnie, zwykłego, przeciętnego Kowalskiego kręci

  • gość 2018-04-06 09:46:50

    Święte słowa należało się im. W przyszłych wyborach jeszcze im dołożę. Proszę obok tych zdjęć pokazać ile "wzięli" ministrowie rzadu PO-PSL.

  • gość 2018-04-06 09:58:48

    Jeden z panów na zdjęciu na "swoim" faboook-u też zionie ogniem na projekty kodeksu pracy. Twierdzi jakoby miano zwalniać z pracy kobiety w ciąży. Panie Młynarski, nie wie pan, że na etapie projektów może znaleźć się wszystko cokolwiek i ktokolwiek z komisji kodyfikacyjnej zaproponuje? Proszę powiedzieć kto zaproponował taki projekt a nie, że rząd szykuje taki kodeks. Pewnie okaże się, że przedstawiciele pracodawców mają takie pomysły. A może opozycja i co wtedy?

  • gość 2018-04-06 10:58:19

    szkoda ,że nie ma młodych tylko zbieranina emerytów w tej świeżej sprawie ....

  • gość 2018-04-06 14:45:15

    Dojna Zmiana w niecałe trzy lata nakradła więcej niż poprzednicy w 8 lat, tylko to się teraz nazywa ciężka praca.

  • gość 2018-04-06 14:50:27

    Panika w PiS trwa w najlepsze, wojenka Premiera z Szeryfem, sondaże też pokazują pewien trend niestety dołujący, drużyna dostała zadyszki.

  • gość 2018-04-06 14:52:41

    Pani redaktor ZARZECKA kiedy na łamach pani periodyku pojawią się artykuły o: 1. Bezprawnym sprawowaniu funkcji Radnego Miasta Jarosławia przez mieszkańca Przemyśla. 2. O tym jak Radny WALTER za pieniądze podatników doprowadził oświetlenie do swojej działki na ul. Batalionów Chłopskich. 3. O tym jak Radny HOŁUB pobrał bezprawnie wynagrodzenie za przewodnik turystyczny z kasy UM Jarosławia za pośrednictwem Dominikanów.

  • gość 2018-04-06 14:56:37

    Jak czytam o sprzedawaniu polski to zastanawiam się czy ten co to pisał, wymyślił to sam, czy ktoś mu ten tekst przygotował.

  • gość 2018-04-06 20:52:10

    Tak trzymać ! Brawo za odwagę !

  • gość 2018-04-11 07:35:31

    panie przewodniczący PO to z komuną się pan zbratał niech pan z wronem się pokazuje publicznie wymiotować mi się chce Jacku i Andrzeju po was się nie spodziewałem że z czerwoną gwardią się pokazujecie

  • gość 2018-04-11 15:53:22

    Człowieku jak chce ci się wymiotować to znaczy żeś czegoś nażarł, i wiem co to jest, propaganda PiS-owska, panie Janku na to nie ma lekarstwa, ale leczyć się trzeba.

  • gość 2018-04-12 07:40:47

    o do PISu mi daleko sprzedawczyku czerwonej gwardii