10°C zamglenie

Majowe spotkanie z muzyką

Koncert „Majowe spotkanie z muzyką” w piątkowe (11 maja) popołudnie zgromadził pełną salę publiczności. A dla nich w ramach charytatywnej akcji „Jarosławskie Kilometry Dobra” zagrali, zaśpiewali i zatańczyli jarosławscy artyści, a także ci, którzy z Jarosławiem są związani.

Na scenie wystąpili uczniowie Szkoły Muzycznej II stopnia Towarzystwa Muzycznego  w Jarosławiu – Felice Guitar Quartet w składzie: Natalia Kornatka, Dorota Perczyńska, Olga Hala i Kacper Kardasiński. Kwartet gitarowy prowadzony od lat przez nauczyciela gitary Roberta Polańskiego ma na swoim koncie sukcesy na festiwalach i konkursach w Polsce i za jej granicami. Warto wspomnieć Międzynarodowy Konkurs Gitarowy GFA International Ensemble Competition w Fullerton w USA w czerwcu ub.r. Zespół zdobył tam pierwsze miejsce.

Dagmara Moskwa, studentka wydziału muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego, której akompaniował Paweł Węgrzyn (fortepian) zaśpiewała sześć utworów, m.in. utwór „Memory" z musicalu "Koty" Andrew Lloyda Webbera.

W piątkowe popołudnie w nastrój paryskich uliczek i kafejek wprowadził publiczność występ zespołu „Sway”, który przy akompaniamencie Bernarda Augustynowicza zaprezentował m.in. „Pod paryskim niebem”, a zespół taneczny „Free Style” zaprezentował dwa tańce Walca oraz taniec cygański w choreografii Grety Wyczawskiej-Dubaj i Pauliny Kruszyńskiej-Paszek. Oba zespoły działają w ramach Stowarzyszenia EM ART w Jarosławiu.

Gwiazdą wieczoru był pochodzący z Jarosławia dr hab. Jacek Ścibor, tenor, wykładowca Uniwersytetu Rzeszowskiego i nauczyciel Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Jarosławiu, gdzie koncert się odbywał. J. Ścibor zaśpiewał trzy utwory: „A ja idę przez Rynek” w kompozycji Tomasza Sienkiewicza, „Dobranoc” z muzyką Waldemara Wałeckiego (nauczyciel ZPSM w Jarosławiu) oraz „Zakochani w Rzeszowie” z muzyką Tadeusza Hejdy.

Koncert prowadził Paweł Sroka. Anna Korczewska, reprezentująca „Jarosławskie Kilometry Zdrowia”  podziękowała publiczności, a także zaprosiła na zdrowe przekąski przygotowane przez uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Marii Dąbrowskiej w Jarosławiu.

„Jarosławskie Kilometry Dobra” to akcja charytatywna tworzona przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Powiatowy w Jarosławiu, Jarosławskie Stowarzyszenie Oświaty i Promocji Zdrowia, Stowarzyszenie Na Rzecz Edukacji i Kultury Gminy Roźwienica oraz Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich Oddział w Jarosławiu. W ramach akcji zbierane są fundusze w celu udzielania rodzicom pomocy w sprawowaniu opieki nad dzieckiem, jego wychowywaniu i kształceniu, organizowaniu specjalistycznej pomocy, rehabilitacji, usamodzielniania dziecka niepełnosprawnego oraz organizację środowiska wychowawczego, upowszechnianie sportu i rekreacji i wiele innych form pomocy, a także organizacji wypoczynku zimowego i letniego dla dzieci i młodzieży, w tym turnusów rehabilitacyjnych.

EKZ

Fot. Ewa KŁAK-ZARZECKA

Majowe spotkanie z muzyką komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Organizacje, Jarosław miasto - więcej informacji