7°C rozproszone chmury

Miasto Radymno i Chłopice wybierają swoich włodarzy

Samorząd, Miasto Radymno Chłopice wybierają swoich włodarzy - zdjęcie, fotografia

Tym, którzy jeszcze nie wybrali się do lokalu wyborczego, przypominamy, że mają czas do g. 21. Dziś druga tura wyborów w mieście Radymnie i gminie Chłopice.

Radymno wybiera burmistrza miasta. Do wyboru ma kandydata bezpartyjnego Mieczysława Piziurnego oraz kandydata PiS-u Krzysztofa Indrę. W gminie Chłopice do drugiej tury weszli: obecny wójt Andrzej Czyż (PiS) oraz Andrzej Homa z własnego komitetu.

Przypomnijmy, że to dwie gminy, gdzie odbywa się druga tura w powiecie jarosławskim. W pierwszej turze przeszli obecni włodarze. Przez kolejne 5 lat Jarosławiem będzie rządził Waldemar Paluch, podobnie w gminie wiejskiej Jarosław Roman Kałamarz, w gminie Wiązownica Marian Ryznar, w gminie Pawłosiów Mariusz Reń, w gminie Radymno Bogdan Szylar, w mieście i gminie Pruchnik Wacław Szkoła, a w gminie Laszki Stanisław Gonciarz. W gminie Roźwienica władzę nadal sprawuje Tomasz Kotliński, ale on jako jedyny nie miał kontrkandydata. Zmiana w pierwszej turze wyborów nastąpiła w gminie Rokietnica. Dotychczasową wieloletnią wójt Bożenę Gmyrek zastąpi pracownik urzędu Witold Szajny. Czekamy na wyniki dzisiejszego głosowania w gminie Chłopice i mieście Radymnie.

Ekz

Miasto Radymno i Chłopice wybierają swoich włodarzy komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2018-11-04 21:06:44

    Ciekawe jak tam Chłopice wybiorą

Dodajesz jako: Zaloguj się

Samorząd, Wiązownica - więcej informacji