9°C lekkie zachmurzenie

Michał Archanioł ich tam sprowadził

Koncertem zespołu Mr. Pollack w sali Państwowej Szkoły Muzycznej w Jarosławiu uczczono dzień patrona powiatu jarosławskiego – św. Michała Archanioła.

Michał Archanioł patronuje powiatowi od 2006 roku. W przededniu święta patrona zorganizowany został koncert. Był on formą podziękowania uczniom szkół ponadgimnazjalnych, którzy rozwijają pasje, angażują się w pracę społeczną i wolontariat. W czasie koncertu muzyka poważna przeplatała się ze standardami rockowymi. Zespół Mr. Pollack jest znany z wykonywania utworów m.in. Schuberta, Mozarta, ale także grup Pink Floyd, Deep Purple, Led Zeppelin.

Kult Michała Archanioła znany był już w okresie starożytności chrześcijańskiej. Jego imię znaczy „Któż jak Bóg”. W Apokalipsie św. Jana występuje jako pogromca szatana. Święto Michała Archanioła obchodzi się 29 września. W herbie powiatu jarosławskiego zamieszczono charakterystyczne dla św. Michała Archanioła atrybuty – miecz i wagę.

jk

FOT. Starostwo Powiatowe w Jarosławiu 

koncertem zespołu mr. pollack w sali państwowej szkoły muzycznej w jarosławiu uczczono dzień patrona powiatu jarosławskiego – św. michała archanioła. - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Muzyka, Jarosław miasto - więcej informacji