6°C zamglenie

Młodzież Kolpinga bije starszych

Tenis stołowy, Młodzież Kolpinga starszych - zdjęcie, fotografia

Młodzi pingpongiści Kolpinga bez kompleksów rozpoczęli indywidualne starty. Podczas 1. Grand Prix Juniorów w Krościenku Wyżnym Anna Brzyska zajęła 3. miejsce, a Dawid Jadam był 4. Dodajmy, że rywalizowali ze starszymi o kilka lat rywalami!

Brzyska, która jest zawodniczką Kolpinga i uczennicą Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu była nawet o włos od meczu o złoto. Pingpongistka w ekspresowym tempie przebrnęła przez fazę grupową zajmując 1. miejsce. W półfinale zatrzymała ją dopiero Adrianna Kramek z UKS-u GIM-TIM 5 Stalowa Wola, która po bardzo emocjonującym spotkaniu wygrała 3:2 (4, -3, 9, -6, 7). W spotkaniu o 3. miejsce pokonała Martynę Motykę z AZS-u Politechniki Rzeszowskiej Rzeszów 3:1 (3, 7, -8, 5).

Bardzo blisko podium był także Dawid Jadam. Nasz pingpongista dotarł do półfinału, a w nim, po dreszczowcu przegrał z zawodnikiem UKS-u Krzemień Ustrzyki Dolne - Jakubem Chmielowskim 2:3 (-15, 6, 9, -9, 7). W meczu o brąz, zmęczony już Jadam, musiał uznać wyższość Krystiana Kołodzieja (PUKS Arka Łętownia), z którym przegrał 0:3 (-9, -11, -5).

Przypomnijmy, że wychowankowie Kolpinga rywalizowali ze starszymi o 3-4 lata rywalami!

Oprócz Jadama w rywalizacji chłopców udział wzięli: Szymon Brud oraz Mateusz Nosal. Ten pierwszy zajął miejsca 9-12, a drugi nie przebrnął przez fazę grupową.

KF

FOT. ZBIORY WŁASNE

Młodzież Kolpinga bije starszych komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ekspresjaroslawski.pl

Tenis stołowy, Jarosław - więcej informacji