14°C bezchmurnie

Muszle, które będą grzybkami

Samorząd, Muszle które będą grzybkami - zdjęcie, fotografia

Muszle koncertowe zazwyczaj zlokalizowane są w uzdrowiskach, ewentualnie w miejscowościach letniskowych. Po co więc muszle koncertowe w Chłopicach i w Łowcach? Bo takie mają tam powstać. Jak się dowiedzieliśmy w UG Chłopice, to jednak takie muszle, które mają być też grzybkami.

Muszlę koncertową ma m.in. Krynica-Zdrój, Polanica-Zdrój, czy Ciechocinek. Dlatego niektórzy mieszkańcy gminy Chłopice byli zdziwieni, gdy przeczytali, że w stolicy gminy ma powstać właśnie muszla koncertowa. Później okazało się, że muszla ma się pojawić nie tylko w Chłopicach, ale i w Łowcach. Po co taka inwestycja? Czy to – Od wielu lat mieszkańcy Chłopic i Łowiec, zarówno na zebraniach wiejskich oraz za pośrednictwem radnych gminnych wnioskowali do wójta gminy Chłopice o wybudowanie, tzw. grzybka tanecznego do celów rekreacyjno-kulturalnych. W każdej z naszych siedmiu miejscowości odbywają się liczne wydarzenia rozrywkowo-kulturalne , tj. dożynki wiejskie, szkolne uroczystości, rodzinne przyjęcia. Organizowane są one poprzez sołtysów, rady sołeckie, przedstawicieli Kół Gospodyń Wiejskich, reprezentantów Ochotniczych Straży Pożarnych, szkoły, czy osoby prywatne. Na dzień dzisiejszy w miejscowościach Chłopice i Łowce nie mamy takich obiektów – wyjaśnia Monika Maj-Lichończak, która odpowiada za promocję i kontakty z mediami z ramienia UG Chłopice. Jak dodaje, muszle w Chłopicach i Łowcach miałby pełnić także rolę grzybka tanecznego, a obecnie trwają ustalenia z urbanistą, czy lokalizacja takich budowli w wyznaczonych miejscach byłaby możliwa. Gmina zamieściła obwieszczenie o zamiarze wydania decyzji budowy muszli koncertowych. Jest to początek drogi do stworzenia projektu i innych uzgodnień geodezyjno-budowalnych, co pozwoli na staranie się o pieniądze z zewnątrz. – Z informacji, które posiadamy, wynika, że w tym roku będzie nabór z PROW na tego typu inwestycje. Co do kosztów budowy i projektu wizualnego, na chwilę obecną nie posiadamy jeszcze żadnych uzgodnień – wyjaśnia Monika Maj-Lichończak.

hl

FOT. Hubert LEWKOWICZ 

Muszle, które będą grzybkami komentarze opinie

 • gość 2018-06-06 12:09:23

  muszla która będzie grzybkiem... to nawet brzmi zabawnie ;) pogratulować fantazji włodarzom... i bogactwa gminie :)

 • Gość - niezalogowany 2018-06-06 13:30:51

  A woda leje się od 25 lat!

 • Andrzej - niezalogowany 2018-06-06 20:09:32

  Może basen zbudują. Tyle wody się marnuje obok mojej posesji .

 • gość 2018-06-07 11:59:35

  wybory blisko :D

 • Gość - niezalogowany 2018-06-08 16:25:54

  Niech najpierw Pan Wójt pomyśli o Muszli KLOZETOWEJ dla Pracownikow Gospodarki Komunalnej bo jak narazie korzystaja z "Krzakow parkowych"

 • Gość - niezalogowany 2018-06-14 07:34:08

  Muszla napewno nie zastąpi grzybka na którego czekamy ciągle!

Dodajesz jako: Zaloguj się

Samorząd, Chłopice - więcej informacji