18°C bezchmurnie

Na podium w Zgierzu i we Lwowie

Kadeci sekcji łuczniczej Uczniowskiego Klubu Sportowego TRAMP w ubiegłą sobotę walczyli w I Rundzie Pucharu Polski. Wcześniej jarosławscy łucznicy reprezentowali Polskę podczas zawodów we Lwowie.

Zmagania w ramach Pucharu Polski odbyły się w Zgierzu, a wzięło w nich udział ponad 150 zawodników i zawodniczek z całej Polski. Oprócz walki o Puchar Polski w tej kategorii w zawodach tych można było wywalczyć prawo startu w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży 2018. Jarosławscy zawodnicy, zajmując miejsca w pierwszej dwudziestce tych zawodów (Sylwia Zając – 9. miejsce, Joanna Gilowska – 10. miejsce oraz Dawid Nowak –17. miejsce) wywalczyli prawo startu w tegorocznej Olimpiadzie Młodzieży. Rywalizacja w konkurencji indywidualnej tym razem nie była zbyt szczęśliwa dla naszych zawodników, jednak w konkurencji zespołowej mikst Sylwia i Dawid zaprezentował się z dobrej strony, zajmując klubowo miejsce 3.

Sylwia Zając, Joanna Gilowska i Dawid Nowak to zawodnicy kadry Polski juniorów młodszych. Pod koniec kwietnia zostali powołani przez Polski Związek Łuczniczy na Międzynarodowy Turniej Łuczniczy we Lwowie „Nadzieje Olimpijskie” (27-30 kwietnia). Na podium w tych zawodach udało się wspiąć Sylwii Zając, która została wystawiona do narodowej drużyny żeńskiej i wspólnie z koleżankami z kadry wywalczyła medal brązowy.

r.

na podium w zgierzu i we lwowie kadeci sekcji łuczniczej uczniowskiego klubu sportowego tramp w ubiegłą sobotę walczyli w i rundzie pucharu polski. wcześniej jarosławscy łucznicy reprezentowali polskę - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się