14°C bezchmurnie

Na Wiosennej i Pogodnej urywają koła

Dziury na ul. Wiosennej i ul. Pogodnej w Tuczempach w gminie wiejskiej Jarosław to już dla mieszkańców codzienność. Ale mieszkańcy na tę codzienność już godzić się nie chcą. Zwłaszcza, że gabaryty dziur w jezdniach się powiększają, a tym samym straty, jakie ponoszą ich pojazdy. Boją się też o bezpieczeństwo swoich dzieci.

Mieszkaniec ul. Wiosennej pokazuje nam największe okazy. Gdy koło jego samochodu wpadło w jedną z takich dziur, musiał wymieniać amortyzator i oponę. – Zażądałem od wójta gminy wypłacenia mi odszkodowania, ale odmówił. Skierowałem sprawę do sądu i wygrałem. Urząd musiał mi zapłacić – mówi. – Teraz sytuacja się powtórzyła. Drogą gminną jechała moja córka. Koło wpadło jej do dziury, spadła z roweru, rozerwała dętkę i oponę. Całe szczęście, że tylko się poubijała – mówi. – Ta sprawa nie nadaje się do sądu. Ale czy tak to powinno wyglądać? Wystarczy załatać te dziury, jeśli nie ma pieniędzy na nową nawierzchnię – mówi mieszkaniec. Mieszkaniec odwiedził w tej sprawie sołtysa, ale ten odprawił go do wójta. Poszedł i do urzędu, ale wójt odesłał go do sołtysa.

Dziury pokrywają znaczną część ulicy Wiosennej, ale także ul. Pogodnej. – Spotkany w trakcie omijania dziury kierowca auta dostawczego twierdzi, że on również rozerwał oponę. – Tak nie można żyć. Autobus, który wozi nasze dzieci do szkoły i ze szkoły do domu pędzi po tych dziurach, gdyby tak koło wpadło do jednej z nich, odbiło i już wypadek gotowy – podkreśla. – Dosyć że mamy dziury, to jeszcze nie mamy oświetlenia ulicznego. Te lampy na wiatraki nie działają od lat i nikt ich nie naprawia – wyjaśnia.

Pokaźne dziury witają także gości hotelu i restauracji położonej na początku ul. Wiosennej. Tu potwierdzają się zarzuty spotkanego mieszkańca. Autobus pędzi nie zważając na ogromną dziurę i ją fotografującą. Tym razem nikomu się nic nie stało. Pędzący gimbus objechał wszystkie dziury w 7 min.

Wójt Roman Kałamarz zapytany o naprawę dziur na ul. Wiosennej i Pogodnej, twierdzi, że temat zna. – Mamy za mało pieniędzy. Będziemy weryfikować wszystkie zgłaszane remonty w całej gminie i wybierać te najbardziej pilne. Do końca czerwca zadecydujemy, które ulice trzeba naprawić i załatać dziury. Powiem tak: ulica Wiosenna brana jest pod uwagę – wyjaśnia.

Ekz

fot. Ewa Kłak-Zarzecka

Na Wiosennej i Pogodnej urywają koła komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Samorząd, Jarosław - więcej informacji