PILNE

Nie chcą masztu w środku swojej miejscowości

Mieszkańcy miejscowości Zamojsce nie chcą już spędzać swoich uroczystości i wolnego czasu w towarzystwie masztu telefonicznego. Po 20 latach postanowili na zebraniu wiejskim, że maszt należy przenieść. Z taką sprawą do wójta gminy zwrócił się sołtys tej miejscowości. Ale wójt przedłożył na sesję rady gminy projekt uchwały, w której maszt w Zamojscach nadal został przewidziany.

Sołtys wsi Zamojsce Krzysztof Bruk ma pod swoją pieczą 50 domów. Twierdzi, że wioska jest zgodna, ludzie spotykają się chętnie, uprawiają sporty, organizują wspólne rozrywki i tak samo zgodnie orzekli, że na przemieszczenie tego masztu przyszedł już czas: – My nie chcemy całkowicie go usuwać, ale niech zostanie przeniesiony za wioskę, tam gdzie nikomu nie będzie przeszkadzał. Kiedyś nie było telefonów komórkowych, tylko stacjonarne, to była taka potrzeba. Teraz każdy ma komórkę. Maszt jest już zbędny – opowiada. – Zawiozłem protokół z zebrania wiejskiego, ale nikt w gminie się z tym nie liczył. Na sesję została przygotowana uchwała o dzierżawie siedmiu działek pod maszty i nasza działka nadal się w niej znalazła – mówi sołtys. Mieszkańcy, którzy zebrali się w centralnym miejscu wioski, tuż pod masztem, dodają: – Ten maszt szkodzi naszemu zdrowiu. Coraz więcej ludzi choruje na migrenę. Poza tym teraz są takie wiatry, że boimy się, czy nie spadnie na nasze domy – mówią.

Maszt skrzypi i piszczy

Maszt zlokalizowany jest rzeczywiście w niefortunnym miejscu, bo w sąsiedztwie boiska, piaskownicy, a w zimie lodowiska, grzybka, przy którym odbywają się uroczystości, a także w sąsiedztwie kościoła i remizy służącej również jako świetlica. – Do naszych domów jest zaledwie 30 metrów. Ja choruję na serce, gdy zaczyna wiać, boję się i denerwuję. Ten maszt zaczyna skrzypieć i wydawać takie dźwięki, że trudno zasnąć – mówi jedna z kobiet sąsiadująca z masztem.

Gra do jednej bramki

Mężczyźni wskazują na kopiących piłkę chłopców: – Sama pani widzi, co to za gra do jednej bramki? Drugiej nie można ustawić, bo tam stoi maszt. Poza tym na ogrodzeniu jest tabliczka, że wstęp wzbroniony, ale maszt ogrodzony jest niskim ogrodzeniem. Chłopcy muszą ciągle tam skakać po piłkę – podkreślają. Podobnie pokazują na bawiące się dziewczynki w piaskownicy. – W jakiej wiosce dzieci bawią się w sąsiedztwie masztu i anten? – pytają.

 

Na sesji Rady Gminy Radymno, która odbyła się 27 kwietnia znalazł się punkt dotyczący wydzierżawienia na kolejne 10 lat siedmiu działek, na których stoją podobne maszty. Zanim radni podnieśli ręce za przyjęciem uchwały, o głos poprosił sołtys Krzysztof Bruk. Apelował, by nie przedłużać umowy w Zamojscach i maszt przenieść. Wójt Radymna Bogdan Szylar wyjaśniał, że do gminnej kasy wpływa co miesiąc 7 tys. zł z dzierżawy wszystkich siedmiu działek. Wójta poparła część radnych. Twierdzili, że najważniejsze są pieniądze, które wpływają do budżetu. Uchwala została przyjęta. Tego zdania jednak nie popierają mieszkańcy wsi Zamojsce: – Czy zdrowie i bezpieczeństwo ludzi można wyceniać na tysiąc złotych miesięcznie? – padały pytania.

Mieszkańcy przepędzili intruzów

Mieszkańcy liczą, że wójt Bogdan Szylar zmieni zdanie: – Przecież chcieliśmy zmian we władzach gminy. Chcieliśmy, by wójt wreszcie słuchał mieszkańców. A tu niestety, wójt patrzy na ten tysiąc, który wpłynie mu do gminnej kasy – mówi jedna z kobiet.

Sołtys K. Bruk jeszcze raz napisał pismo do wójta i zebrał w wiosce 82 podpisy. Zaniósł je w środę 2 maja do wójta. Napisał nie tylko o zagrożeniu, ale także o tym, że maszt szpeci centrum wioski. – Przecież tam trawa koszona jest raz na rok! Chaszcze stoją wysokie, szpecą miejsce naszych spotkań – tłumaczył sołtys. Jednak mieszkańcy zostali zaskoczeni w czwartek 3 maja. Gdy oni wybierali się na Mszę do parafialnego kościoła, pod maszt zajechał samochód i w ruch poszły kosiarki. Na to mieszkańcy nie mogli pozwolić, by pracownicy zabrali się do koszenia i robienia porządków w święto NMP Królowej Polski i święto patriotyczne – rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Przepędzili intruzów, którzy zakłócili ich świętowanie.

Film z tego wydarzenia na naszym portalu: www.ekspresjaroslawski.pl

Ewa KŁAK-ZARZECKA

Fot. Ewa KŁAK-ZARZECKA

nie chcą masztu w środku swojej miejscowości mieszkańcy miejscowości zamojsce nie chcą już spędzać swoich uroczystości i wolnego czasu w towarzystwie masztu telefonicznego. po 20 latach postanowili na - komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2018-05-08 18:27:31

  Brawo mieszkancy. Nikie chce słuchac mieszkańcow wsi liczy sie tylki kasa i kasa dibro obywatela zchodzi na drugi plan. Pięknie i ładnie na stronie Gminy Radymno opisywane jest nowa gazeta echo Radymna w ktorej to opisywane jest jak slycha sie mieszkancow i liczy sie ze zdaniem spoleczeństwa. Najleprzym przykladem jest ostatnia sesja Rady Gminy Radymno na ktorej ocenzurowano koncowke nagrywanej sesji? GdIe jest ta jawnosc ,gdzie Panie Wojcie pochylenie sie nad problemami ktore zglaszaja mieszkancy. . . A to ze mieszkancy odprowadzaja podatki do gminy to juz sie nie liczy. Czy gmina nie ma na prawde pomyslu na pozyskiwanie pieniedzy z funduszy unijnych aby wzmocnic budzet gminny. Wstyd. Mieszkancy nie dajcie sie walczcie o swoje zdrowie i piekny teren!

 • Gość - niezalogowany 2018-05-08 21:38:37

  Brawo mieszkańcy nie ma się co dziwić wójtowi skoro problemy mieszkańców gminy nie są żadnymi problemami skoro się nie słucha co potrzeba zrobić w gminie ale cóż można źądac od człowieka który przyszedł z lasu i już niedługo do niego wróci

 • gość 2018-05-08 22:28:37

  O kulturze i wartości człowieka nie świadczy to skąd przyszedł, jakie ma wykształcenie czy jak wygląda, ale to jakim jest. Pan wójt to dobry, uczciwy człowiek i to niektórych boli.

 • Gość - niezalogowany 2018-05-09 14:57:18

  W miejscowości Chotyniec jest taki sam problem. Złożone zostało pismo do Wójta i przewodniczącego rady z kilkudziesięcioma podpisami! Czekamy narazie na odpowiedź!

 • Gość - niezalogowany 2018-05-09 14:58:04

  Do Gość 1-pisze się najlepszym a nie najleprzym-pisownia się kłania!!!

 • Gość - niezalogowany 2018-05-09 15:03:14

  Nie prawdą jest kwota 7000 tyś miesięcznie za dzierżawę. Za 1 mięsiąc dzierżawy tychże masztów jest kwota około 500 zł! Ciekawe ile dla gminy jest warte zdrowie jej mieszkańców? Chyba tyle co krzyżyk na karcie do głosowania!

 • Obiektywny czytelnik - niezalogowany 2018-05-09 21:00:59

  Jestem za wieżą, byle by stała u wójta i tych radnych, którzy za nią głosowali na ich prywatnych podwórkach, bo ponoć nie szkodzi zdrowiu :)

 • Gość - niezalogowany 2018-05-09 21:06:22

  Takie wieże powinny stać w każdej miejscowości bo to by bociany mogły budować swoje gniazda. Panie radny Bocian, jeszcze byś Pan mógł sobie posiedzieć na takiej wieży i czerpać kasę.

 • gość 2018-05-09 21:49:39

  Zauważyłem, że wszystkie instalacje typu maszty, asfaltownie, wysypiska to kieruje się na teren zasański, dlaczego Skołoszów, Święte, Sośnica nie chcą takich instalacji ? ile by mieli pieniędzy w gminie z tego. :D. i ludzie by mieli pracę , same pozytywy.

 • Gość - niezalogowany 2018-05-10 23:15:29

  "Pan wojt dobry i uczciwy" ale sie ubawilem jak w dobrym kabarecie.

 • gość xxx - niezalogowany 2018-05-11 10:42:05

  Mieszkańcy wsi Zamojsce stanęli na wysokości zadania. Dla tej niewielkiej społeczności lokalnej to nie pieniądze są najważniejsze. Widać , że "władze" wsi dbają o mieszkańców, o ich zdrowie. Tylko dlaczego, jeden człowiek w gminie , który powinien podejmować decyzje a co za tym idzie dbać przede wszystkim o dobro mieszkańców Gminy wybiera pieniądze zamiast zdrowia mieszkańców ? Panie Wójcie, a może postawi Pan we wsi Zamojsce elektrownie atomową , żeby kasa systematycznie wpływała do skarbu gminy ? A może wysypisko śmieci w centrum wioski ? Jeśli Gmina ma takie pomysły na pozyskiwanie pieniędzy to serdecznie gratuluje "mądrych" "wykształconych" pracowników , którzy najwyraźniej nie wiedzą lub nie są zorientowani co to fundusz europejski. Jak ja nie znam się na jakieś pracy to zlecam ją ekspertom , którzy się na tym znają i zrobią to lepiej. Może wystarczyłoby zatrudnić jednego inteligentnego eksperta ds.funduszy europejskich , a nie cały sztab ludzi , którzy jak widać się na tym nie znają, i tylko pożerają pieniądze? szczerze? Pan Wójt zdecydowanie nie nadaje się by pełnić stanowisko które piastuje, przynosi Pan niestety wstyd całej Gminie, twierdząc że to pieniądze są najważniejsze. Mam ogromną nadzieję, że przyszłe wybory będa inne, że Wójtem zostanie osoba , która faktycznie zadba o interes mieszkańców gminy Radymno, będzie potrafiła podejmować mądre decyzje, które nie będą podyktowane ilością złotówek w budżecie gminy. Bo mądry " kierownik firmy" dba nie tylko o interes swojej firmy ale przede wszystkim o dobro pracownika. Wtedy i "pracownik" pracuje lepiej, i firma prosperuje lepiej,a co za tym idzie - PRZYNOSI WIĘKSZE ZYSKI "

 • gość 2018-05-15 23:34:59

  brawo mieszkancy

 • SOŁTys - niezalogowany 2018-05-16 22:45:48

  Dobra wieża zniknie a skąd bedziemy prąd podpierdalac ?

 • Krzysiu Ruman - niezalogowany 2018-05-16 22:48:40

  Przez tą wieże nie mam na beczke

 • Synowa z migreną - niezalogowany 2018-05-16 22:51:20

  Ta wieża nie huczy tylko śpiewa , narzeka na nią także halwa ewa .

 • Grześ - niezalogowany 2018-05-16 22:53:35

  Monika masz fajne pośladki

 • Franciszek - niezalogowany 2018-05-16 22:56:36

  Jestem za wieżą

 • JP - niezalogowany 2018-05-16 22:58:42

  Naczelnik ssie

 • Leszek Bereznicki - niezalogowany 2018-05-16 23:01:01

  Mówi ze ma na was wyjebane

 • Wójt - niezalogowany 2018-05-16 23:03:15

  Za chuja jej nie zdejme To 1000 zł Kto mi je da ?

 • Tusk - niezalogowany 2018-05-16 23:06:25

  Tą sprawą zajmie się prokuratura Mój kolego rudy !

 • królewna snjezka - niezalogowany 2018-05-16 23:07:43

  Przez tą zjebana wieże obrzucają mi dom snieżkami..

Dodajesz jako: |

Interwencje, Radymno - więcej informacji

Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Kredyty Gotówkowe oraz

Opis ogłoszenia Kredyty gotówkowe i konsolidacyjne oferta Produktów Bankowych: - z długim okresem spłaty:od 6 m-cy do 144 m-cy - wysokie kwoty..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez ekspresjaroslawski.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

EKZ-PRESS Ewa Kłak-Zarzecka z siedzibą w Jarosław 37-500 , Cerkiewna 3

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"