3°C bezchmurnie

Niebieskie motyle

„Podróże naszych marzeń” to hasło III Regionalnego Przeglądu Twórczości Dzieci i Młodzieży ze Spektrum Autyzmu i Zespołem Aspergera „Niebieskie Motyle 2018”, którego organizatorem jest Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jana Pawła II w Jarosławiu.

Dziś 12 kwietnia w sali gimnastycznej Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jarosławiu odbyła się gala rozdania nagród w kolejnej odsłonie przeglądu plastycznego „Niebieskie Motyle”.

Uroczystość poprowadzili Joanna Ciąpała i Robert Mosiądz. Wśród uczniów, rodziców, opiekunów i nauczycieli gośćmi przeglądu m.in byli: Waldemar Szumny, przedstawiciel marszałka województwa Podkarpackiego, ks. Andrzej Surowiec, Elżbieta Pazyniak, naczelnika wydziału Rozwoju i Promocji Starostwa Powiatowego w Jarosławiu, Zbigniew Mierzwa, prezes stowarzyszenia „Przeworsk powiat bezpieczny”, Daniel Krawiec, wójt Gminy Przeworsk.

Tematem przewodnim konkursu były podróże, w które dzieci pragnęłyby wyruszyć. Wszystkie prace zachwycały estetyką, techniką, kolorami i interpretacją tematu. Przedstawiały chęć wyjazdu w góry, nad morze, lotu balonem czy lotu w kosmos. Podróże naszych marzeń to przede wszystkim konkurs pozwalający na tworzenie i podnoszenie poczucia własnej wartości.

Na konkurs wpłynęło blisko 160 prac plastycznych wykonanych przez dzieci z ponad 20 placówek z terenu województwa podkarpackiego. Przed oficjalnym rozdaniem nagród, przegląd urozmaicili aktorzy z uczniowskiego teatrzyku „Tyle radości”, zabierając widownię w podróż do świata bajek. Przedstawili jedną z najstarszych europejskich baśni „Kot w Butach”

Nagrody przyznawano w trzech kategoriach. W kategorii przedszkola, nagrody otrzymali: I miejsce - Natalia Leśniak i Wiktor Winiarz, II miejsce - Franciszek Porada i Karol Latoń, III miejsce - Adrian Pichnicki i Piotr Mazur. W kategorii szkoły podstawowe nagrodzono: I miejsce - Karol Pikor, II miejsce - Roksana Chrąboszczewska, III miejsce - Filip Słowiński. W kategorii gimnazjów na podium znaleźli się: I miejsce - Jakub Dudkiewicz, II miejsce - Bartosz Wojdyło, III miejsce - Klaudiusz Jucha. Na pozostałych uczestników czekały upominki.

Podczas podsumowania przeglądu rodzice i opiekunowie wychowujący dzieci dotknięte autyzmem i zespołem Aspergera mogli skorzystać z punktów konsultacyjnych w których można było zasięgnąć porady u dyżurujących w nich rodziców z grupy wsparcia, psychologa i pedagoga.

k.

fot. Łukasz Wolańczyk

Niebieskie motyle komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Oświata, Jarosław - więcej informacji