21°C bezchmurnie

Nietrzeźwy i z zakazem prowadzenia pojazdów

Zdarzenia, Nietrzeźwy zakazem prowadzenia pojazdów - zdjęcie, fotografia

Funkcjonariusz z komisariatu policji w Pruchniku zatrzymał do kontroli drogowej kierującego peugeotem. Mężczyzna wsiadł za kierownicę pomimo tego, że był pod wpływem alkoholu. Jakby tego było mało mieszkaniec powiatu jarosławskiego miał orzeczony przez sąd dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz ze swojego zachowania odpowie przed sądem.

W czwartek (3 maja) w Rokietnicy dzielnicowy z komisariatu w Pruchniku zatrzymał do kontroli 31-letniego kierowcę peugeota. Mężczyzna nie posiadał przy sobie dokumentu stwierdzającego uprawnienia do kierowania pojazdem. Badania alkomatem wykazało w organizmie kierowcy blisko promil alkoholu. W trakcie wykonywania czynności służbowych policjant ustalił, że zatrzymany ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.
Auto, którym poruszał się mężczyzna zostało zabezpieczone przez policjantów, a następnie przekazane rodzinie zatrzymanego.
31-latek usłyszał zarzuty kierowania w stanie nietrzeźwości w trakcie obowiązywania sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych za co grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

k.

fot KPP Jarosław

Nietrzeźwy i z zakazem prowadzenia pojazdów komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Zdarzenia, Jarosław - więcej informacji