5°C bezchmurnie

Obrazy plecione sznurkiem

Obrazy, którą mają skłaniać do czynienia dobra, wprowadzać w dobry nastrój – tak o swojej twórczości mówi absolwentka jarosławskiego „Plastyka” Elżbieta Maria Sawicka z domu Szewczyk. – Nie malowałam bardzo długo, a gdy ponownie wróciłam do twórczości, odkryłam ten styl. Przez przypadek wyszła mi taka technika, coś się rozmazało, troszkę farby spłynęło, zaczęłam pędzlem ścierać farbę i powstały takie sznureczki. Zafascynowałam się tym. I tworzę taką techniką. Nie mam wizji, obraz wychodzi przez przypadek – mówi artystka, której obrazy możemy oglądać w Galerii Rynek 6 Miejskiego Ośrodka Kultury w Jarosławiu. E. Sawicka nazwała swoje obrazy „Art Of New Energy”. Twierdzi, że jej sztuka ma poprzez dobór światła i kolorystyki wywołać dobre samopoczucie u odbiorcy.

E. Sawicka ukończyła Instytut Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie, specjalizację malarstwo. Związana z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Krzeszowie, którego była dyrektorem. Dziś jest instruktorem plastyki i teatru w Centrum Kultury w Krzeszowie. Pisze scenariusze, reżyseruje trzem grupom teatralnym.

Ewa KŁAK-ZARZECKA

 

fot. Ewa KŁAK-ZARZECKA

obrazy plecione sznurkiem obrazy, którą mają skłaniać do czynienia dobra, wprowadzać w dobry nastrój – tak o swojej twórczości mówi absolwentka jarosławskiego „plastyka” elżbieta maria sawicka z domu - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Wystawy, Jarosław - więcej informacji