6°C zamglenie

Oszukali dwie starsze kobiety

Oszukali dwie starsze kobiety

W ostatnich dniach dwie mieszkanki Jarosławia zostały oszukane, w wyniku czego straciły oszczędności. Uwierzyły w wypadek krewnych.

Pierwsza z kobiet przekazała nieznanemu mężczyźnie 14 tys. zł i złotą biżuterię. 92-latka odebrała telefon, z którego wynikało, że jej wnuczka spowodowała wypadek i potrzebuje pieniędzy, by uniknąć konsekwencji. W domu jarosławianki pojawił się rzekomy kurier, który odebrał kwotę i biżuterię. Przedwczoraj podobnie oszukano 81-letnią mieszkankę Jarosławia. Tym razem kobietę poinformowano, że jej córka miała wypadek i przebywa w stanie krytycznym w szpitalu. Dzwoniąca osoba wmówiła jarosławiance, że jej córka potrzebuje pieniędzy, by uniknąć odpowiedzialności za spowodowanie wypadku. 81-latka przekazała wskazanemu „kurierowi” 26 tys. złotych. 
Policja apeluje po raz kolejny o ostrożność, bo oszuści podają się z funkcjonariusza policji lub za członka rodziny. – Jeżeli dzwoni do nas ktoś, kto podszywa się pod osobę najbliższą i prosi o pieniądze, nie podejmujmy żadnych natychmiastowych działań. Oszuści stosują na osobach starszych presję czasu - pieniądze mają być przekazane jak najszybciej i zazwyczaj wspólnikowi, koledze, kurierowi, policjantowi, który zgłosi się po nie. Skontaktujmy się z kimś z rodziny i upewnijmy się, czy osoba która prosiła nas o pomoc, rzeczywiście jej potrzebuje. W razie jakichkolwiek wątpliwości zaalarmujmy najpierw policjantów na nr 112. Nigdy nie przekazujmy pieniędzy! – apeluje Komenda Powiatowa Policji w Jarosławiu.  
 
jk

FOT. KPP Jarosław

oszukali dwie starsze kobiety - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ekspresjaroslawski.pl

Zdarzenia, Jarosław miasto - więcej informacji