18°C bezchmurnie

Paulina Wywłoka ukończyła morderczy bieg

W hiszpańskiej prowincji Castellón, w biegu Penyagolosa Trails HG na mistrzostwach świata w trailu pobiegła mieszkanka Wierzbnej (gm. Pawłowsiów) – Paulina Wywłoka. Bieg ukończyła, a reprezentacja kobiet zajęła 6. miejsce.

Paulina Wywłoka wraz z Magdaleną Łączak, Edytą Lewandowską, Marcinem Świercem, Arturem Jabłońskim, Pawłem Dybkiem, Kamilem Leśniakiem i Piotrem Bętkowskim reprezentowała Polskę w mistrzostwach świata w trailu. Polacy rywalizowali indywidualnie i drużynowo. W zawodach wzięło udział 350 zawodników z 49 krajów. Paulina Wywłoka była w tym gronie debiutantką. Biegacze mieli do pokonania 85 kilometrów w górskim terenie. Najlepiej wypadła pochodząca z Mielca Magdalena Łączak, która ukończyła zawody jako szósta biegaczka. Kobieca reprezentacja Polski zajęła także szóste miejsce. Paulina ukończyła ten wymagający bieg, pomimo kłopotów żołądkowych, które ją trapiły na trasie. Zajęła 60. lokatę wśród kobiet, z czasem 12.31.32. Do zwyciężczyni – Holenderki Ragny Deabts straciła 2 godz. 36 min. Męska drużyna zajęła miejsce siódme.

r.

paulina wywłoka ukończyła morderczy bieg w hiszpańskiej prowincji castellón, w biegu penyagolosa trails hg na mistrzostwach świata w trailu pobiegła mieszkanka wierzbnej (gm. pawłowsiów) – paulina wyw - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się