10°C zamglenie

Piłkarki z huty w Jarosławiu drugie w Europie

Piłkarki z huty w Jarosławiu drugie w Europie

Kobieca drużyna piłkarska z jarosławskiej huty zajęła 2. miejsce podczas Europejskiego Turnieju Piłkarskiego Owens-Illinois.

W zawodach w Estonii wzięło udział 300 piłkarzy z 11 krajów. W męskim turnieju wzięło udział 18 drużyn, a zwyciężył zespół z Niemiec. W turnieju kobiecym zgrał 9 drużyn. Najlepsze okazały się Holenderki, a na 2. miejscu uplasowała się drużyna z Jarosławia. – Dla nas te zawody to przede wszystkim świetna okazja do integracji. Udało nam się zbudować doskonałą atmosferę. Mimo że podczas turnieju rywalizowały reprezentacje zakładów z całej Europy, mogliśmy poczuć się jak jedna drużyna. Dla mnie ogromną wartością jest to, że dzięki regularnym treningom w ramach naszej drużyny, kształtuję w sobie motywację i wytrwałość, a także umiejętność dążenia do celu i pokonywania swoich słabości. Tegoroczny świetny wynik napędza cały nasz zespół – mówi Monika Falandysz, manager ds. komunikacji, a także uczestniczka turnieju. Panie, które zgrały w turnieju w barwach jarosławskiej huty na co dzień zajmują się w pracy różnymi sprawami, od kontroli jakości, poprzez produkcję, do zarządzania.

Taki turniej piłkarski O-I organizuje co roku. W 2016 roku gospodarzem była Polska, teraz – Estonia. – W O-I dążymy do tego, aby nasze zakłady były doskonałym miejscem pracy. Oprócz oferowanych przez nas możliwości rozwoju zawodowego i szkoleń, wydarzenia takie jak turniej piłkarski O-I zapewniają pracownikom szansę wyjścia poza ich codzienną rolę i czerpanie przyjemności z przyjaznej rywalizacji ze swoimi międzynarodowymi kolegami – twierdzi Michael Prechtl, Country Group Executive North / Central Europe. – Cieszę się, że mogłem wziąć udział w turnieju O-I i grać z kolegami z całej Europy. Pracownicy O-I dzieląc się swoją pasją do tworzenia szkła, poświęcając się swojej pracy, tworzą prawdziwe poczucie wspólnoty, które przekracza granice geograficzne. Konkurs stanowi okazję do wspólnej pracy i nawiązania przyjaźni w nieformalnej atmosferze – dodaje Pablo Vercelli, wiceprezes ds. HR na Europę. 

Owens-Illinois, Inc. (NYSE: OI) to największy na świecie producent opakowań szklanych. Spółka zatrudnia ponad 26 tys. 500 osób w 78 zakładach w 23 krajach, a jej główna siedziba znajduje się w Perrysburgu, w amerykańskim stanie Ohio. W Polsce spółka jest obena od 1993 roku i posiada dwa zakłady produkcyjne o wieloletniej tradycji – jedną z największych na świecie hut opakowań szklanych w Jarosławiu oraz hutę w Poznaniu. W Jarosławiu zlokalizowano również jedno z dwóch na świecie Centrów Serwisowych Maszyn.

hl

FOT. Zbiory własne

Miejsce zdarzenia mapa Jarosław


piłkarki z huty w jarosławiu drugie w europie - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Piłka nożna, Jarosław - więcej informacji