11°C pochmurno z przejaśnieniami

PiS: Potrzebna jest współpraca

Z udziałem marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego odbyła się konwencja powiatowa Prawa i Sprawiedliwości. W jej trakcie zaprezentowano kandydatów na burmistrzów miast oraz wójtów gmin i radnych sejmiku wojewódzkiego z ramienia PiS.

Konwencja Prawa i Sprawiedliwości, która została zorganizowana w Centrum Kultury Akademickiej PWSTE zgromadziła także kandydatów na radnych na różnych szczeblach oraz gości, wśród których był m.in. marszałek województwa Władysław Ortyl. Gospodarz wydarzenia starosta Tadeusz Chrzan podsumował mijającą kadencję. Wskazał na dużą liczbę inwestycji i pozyskanych funduszy, dzięki dobrej współpracy z urzędem marszałkowskim i rządem. Jak zaznaczył, powiat jarosławski pozyskał około 150 mln zł na zaspokojenie ważnych potrzeb mieszkańców ziemi jarosławskiej. O potrzebie współpracy władz samorządowych na szczeblu gminnym z władzami wojewódzkimi i przedstawicielami władz państwowych mówiła także poseł Anna Schmidt-Rodziewicz. Mówiła, że tylko taka współpraca może zagwarantować rozwój miasta. Jako negatywny przykład braku współpracy wskazała obecną kadencję w samym Jarosławiu. Dlatego też rekomendowała na stanowisko burmistrza Jarosławia Bogdana Wołoszyna. – Jarosław potrzebuje dobrego gospodarza. Jarosław potrzebuje burmistrza, który będzie się zajmował sprawami wszystkich mieszańców naszego miasta w oparciu o dobry program, który przygotowaliśmy ze swoją drużyną – podkreślił w swoim wystąpieniu Bogdan Wołoszyn. – Mówię przede wszystkim o tzw. piątce na start, mówię o pięciu najważniejszych punktach, których realizacji podejmę  się w pierwszym roku działalności. To jest moja deklaracja dla mieszkańców Jarosławia, to jest moja deklaracja oparta o możliwości budżetowe tego miasta, to jest deklaracja, którą zrealizuję zaraz na początku, w pierwszym roku mojej kadencji. Swój program, program PiS opieram także i na rządowym programie. Na programie parlamentarnym, na programie dla województwa podkarpackiego, bo tylko wtedy, we współpracy parlamentarzystami, także i tymi z naszej ziemi, a także z kandydatami, którzy na pewno zdobędą mandat do sejmiku województwa podkarpackiego, jesteśmy w stanie zrealizować te zadania – podkreślił kandydat na burmistrza z komitetu PiS.

Ekz

FOT. EWA Kłak-Zarzecka

pis: potrzebna jest współpraca - komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2018-10-10 19:18:29

    Pis i współpraca śmiechu warte. Wstydu nie mają jak by mieli to by ich tu nie było tyle szkody dla miasta.

  • Lord Waldemard - niezalogowany 2018-10-10 22:38:55

    mieszkańcy boją się mówić o tym głośno ale mają dość manipulacji obecnego Burmistrza Palucha i całego niby stowarzyszenia, już się zdarzało że ludzie byli zastraszani, traktowani bez szacunku, wszyscy co mieli inne zdanie byli linczowani na FB ... proszę nie wpierajcie już nam, że poglądy kilkunastu osób są opinią wszystkich mieszkańców, poza bieżącymi i do tego cząstkowymi remontami dróg przez 4 lata Burmistrz nie ma się czym chwalić..... wśród licznych głosów słyszy się że kończy to co Wyczawski wymyślił

  • gość 2018-10-11 07:40:31

    Zasmuca, że spacerując po mieście widzi się mnóstwo lokali do wynajęcia. Czy tak ma wyglądać rozwój miasta i przyciąganie inwestorów?? Czy obecny burmistrz tego nie widzi????

  • gość 2018-10-11 10:18:00

    Burmistrzu !! Chodnik na ulicy Krakowskiej i Lotników aż się prosi. Wiele już lat mieszkańcy ulicy apelowali. Pytam wiec czy potrzebna jest aż tragedia, by Pan Burmistrz dostrzegł potrzebę tej inwestycji. Dzieci idące najgłówniejszą ulicą Jarosławia się liczą ? Pewnie lepiej zrobić wannę pod ratuszem, z której woda z ziemią będzie spływać na chodnik bez odpływu. Proszę sobie wziąźć do serca. To wstyd dla miasta. W tych czasach zabite dechami wiochy chodniki mają, bo ich wójtowie o bezpieczeństwo dbają.

  • Jarosławiak - niezalogowany 2018-10-11 10:24:50

    Gdzie te lokale do wynajęcia?? Pytam się. O fajny i dobry lokal ciężko jest w Jarosławiu.

  • gość 2018-10-11 14:25:23

    A Szkoła Podstawowa nr 7 i kłamstwa Burmistrza , wstydu nie ma , a drogi które zostały "naprawione 'asfalt wylany na "błoto" PAJAC

  • gość 2018-10-11 14:50:13

    Kanalizacja na Lotników, Grodziszczańskiej to tez temat tabu dla pana burmistrza? mamy XXI wiek! Ważne, że kwiatki posadzone!

  • SZAMBO - niezalogowany 2018-10-11 15:38:27

    Kanalizacja na Dolnoleżajskiej kolejny temat tabu , wszystkie okoliczne miejscowośći mają , a nowe autobusy to łatwo obiecywać i darmową komunikację już teraz wozi "powietrze"

  • gość 2018-10-11 16:43:34

    po miejscach ustawienia banerów Burmistrza widać czyje interesy reprezentuje i o czyje dobra będzie dbał

  • FRANKIEWICZ - niezalogowany 2018-10-11 18:36:38

    Szanowny Panie kandydacie Zaciekawił mnie tytuł Pana artykułu „chcemy odmłodzić gminę” – jeżeli Pan jeszcze o tym nie wie, gmina to ogół jej mieszkańców czyli nasi szanowni seniorzy , mieszkańcy naszych miejscowości mogą czuć się zagrożeni Pana sztandarowym hasłem. Pisze Pan, że do kandydowania skłonili Pana znajomi. A czy ci znajomi wiedzą, że chciał Pan wyłudzić z budżetu gminy nienależne odszkodowanie w wysokości 11 milionów, że przegrał Pan sprawę we wszystkich możliwych instancjach. Czyżby pojawił się nowy sposób na odzyskanie tych pieniędzy. Zarzuca Pan gminie że jest źle zarządzana. Proszę sprawdzić Nowiny z 11.10.2018r. opublikowany niezależny ranking gmin . Nasza gmina zajęła 3 miejsce w skali byłego województwa przemyskiego czy to według Pana jest to złe zarządzanie. Dalej zarzuca Pan stwarzanie układów w gminie - no cóż każdy ocenia ludzi według siebie. Co do prowadzonej przez Pana działalności skoro jest tak dobrze to dlaczego potrzebna jest Panu posada wójta? Przecież to są sprzeczne interesy, no chyba że do ciągnięcia prywatnych zysków. Jeżeli chodzi o odcięcie naszych miejscowości od miasta również się z tym nie zgadzam. Mamy bardzo dobre drogi gminne ale aby wydawać osądy trzeba wiedzieć, że przez teren gminy przebiegają drogi powiatowe, gminne, wojewódzkie, krajowe, którymi gmina nie zarządza. Co więcej gdyby nie dofinansowanie z budżetu gminy wiele z tych dróg i chodników nie byłoby robione. Wywóz odpadów – harmonogram wywozu na 2018 rok został zmieniony pilotażowo na wniosek mieszkańców aby nie podnosić opłaty. Od 2019r. zostanie przywrócony wywóz wg wcześniejszych lat. Ulgi podatkowe- gdyby się Pan interesował naprawdę gminą do której Pan kandyduje, wiedziałby Pan ,że są wprowadzone ulgi podatkowe dla nowych lub rozwijających się przedsiębiorców i to już od 2012 roku. Kiedy ostatnio był Pan w Urzędzie Gminy? Bo ja bywam. Pana opinia jest całkowicie odosobniona. Pracownicy są mili, kompetentni i chętni do pomocy. Z tym utrzymaniem z podatków mieszkańców to też nieprawda , ale do tego trzeba znać strukturę budżetu gminy żeby wiedzieć skąd się biorą dochody i jak minimalną cześć pochodzi z podatków. Zarzuca Pan brak rozwoju gminie ale z drugiej strony nie podaje Pan żadnych konkretnych braków – po prostu ich nie ma. Mamy wodociągi , kanalizację , świetlice, szkoły ,orliki, stadiony, place zabaw, siłownie zewnętrzne, remontujemy drogi, budujemy chodniki – to jest mało. Czy Pan wie jaka jest kwota środków zewnętrznych pozyskanych dla gminy począwszy od środków przedakcesyjnych poprzez środki unijne. Nie wie Pan szanowny kandydacie bo się Pan nie interesował nigdy życiem gminy. Zawsze dbał Pan tylko o swoje prywatne interesy i obawiam się ,że jest to jedyny, prawdziwy powód dla którego Pan kandyduje.

  • JERZY FRANEK - niezalogowany 2018-10-11 21:01:59

    A może ci znajomi wiedza o zakupie przez Pana działek rolnych przy obwodnicy miasta Jarosławia, z chęcią ich odrolnienia jako Wójt Gminy i wybudowania tam stacji benzynowej? Czyżby Pański ojciec tak mało zorientowany w geodezji o tym nie wiedział, że tak Pana zachęcał do kandydowania???

  • ZENEQ - niezalogowany 2018-10-11 21:17:08

    Czy Pana potencjalni wyborcy, bo mieszkańcy Gminy Jarosław wiedzą, że chciał Pan wyłudzić z budżetu gminy nienależne odszkodowanie w wysokości 11 milionów, za rzekome straty w należącej do Pana i Pańskiej rodziny kopalni kruszywa w Muninie i Tuczempach? Że przegrał Pan sprawę we wszystkich możliwych instancjach, i UDOWODNIONO PANU matactwa i fałszowanie , preparowanie dokumentów finansowych i zamówień potwierdzających nieprawdę?? Czyżby pojawił się nowy sposób na odzyskanie tych pieniędzy.?? Ale frajda samemu sobie wypłacić kaskę?? A może tatkowi? A może nie jest prawdą, iż musiał Pan zwrócić do Gminy którą Pan i Pańska rodzina skarżyła koszty postepowania sądowego i wynagrodzenia adwokata gminy w kwocie 100 tys zł? A może zaprzeczy Pan, iż mecenas Streit nie załatwił Panu umorzenia kosztów założenia sprawy i ODWOŁOWANIA W NIESKOŃCZONOŚĆ ( w których to i tak została Panu udowodniona tylko chęć wyłudzenia) w związku z słabą sytuacją materialną…..??

  • gość 2018-10-14 09:09:28

    Kiedy patrzę na te skupione twarze śmiech mnie ogarnia.

  • Gosc - niezalogowany 2018-10-16 06:19:44

    Wszyscy głodni koryta