PILNE
Pokazały klasę w drugiej połowie

Szczypiornistkom SPR JKS wystarczyło 30 minut by pokazać rywalkom miejsce w szyku. Lider tabeli w pierwszej połowie pozwolił przyjezdnym trzymać się blisko, ale w drugiej części popisał się szybkim „nokautem”.

10 minut gry drugiej połowy, było jak nokaut w wykonaniu piłkarek ręcznych SPR JKS. Nasz zespół seryjnie zdobywał gole, znakomicie spisywał się w defensywie nie pozwalając ekipie AZS-u na skuteczne oddanie rzutu i błyskawicznie zbudował przewagę. W pierwszej części pojedynku grzechem jarosławianek była skuteczność, a raczej nieskuteczność. – Zepsuliśmy za dużo piłek, w drugiej połowie poprawiliśmy się nie tylko w tym elemencie, ale też w defensywie. Nikt nie przyjeżdża do nas na wycieczkę i z każdym trzeba walczyć – mówi Vit Teleky, trener SPR JKS.

Jarosławianki od początku prowadziły grę, ale większej przewagi nie wypracowywały. Gdy miały dwa gole zapasu, to nie szły za ciosem tylko traciły dystans. Z minimalną przewagą zaczęły mecz po zmianie stron, ale taryfy ulgowej dla rywalek już nie miały. Trafiła Natalya Turkalo, za chwile dwa razy Alona Shupyk, SPR JKS wygrywał 18-14. Potem gole zdobywały Amanda Szymborska, Aleksandra Szymborska, Natalya Turkalo i Kinga Strózik. Nasz team prowadził 24-15 i nie zwalniał tempa. W 50. minucie przewaga jarosławianek urosła do 12 bramek. Spotkanie z AZS-em UMCS Lublin zostało rozegrane awansem. Już w najbliższa sobotę w kolejnym meczu o pierwszoligowe punkty SPR JKS zagra z AZS-em AWF Warszawa. Mecz w Jarosławiu rozpocznie się wyjątkowo o godz. 15.

M. Wisz

SPR JKS JAROSŁAW - AZS UMCS LUBLIN 32-21 (15-14)
SPR JKS: Musakova, Backiel, Kulpa - Bieńkowska 1, A. Szymborska 4, Strzębała, Luberecka 1, O. Szymborska 5, Rygiel, Wicińska, Strózik 5, Moszkowicz, Kozdrowicz, Shupyk 10, Turkalo 6, Wojtaszek.     AZS UMCS: Nóżka, Gruszecka -Ziętek Adamczyk, Markowicz 1, Suszek 6, Szyszkowska 3, Nazar 1, Wojdyło 2, Dąbała, Lasek 8

Sędziowali: K. Jac i M. Wrona (Tarnów). Kary: 12 i 12 minut. Widzów: 650.

12. Otmęt 14 3 288-456

szczypiornistkom spr jks wystarczyło 30 minut by pokazać rywalkom miejsce w szyku. lider tabeli w pierwszej połowie pozwolił przyjezdnym trzymać się blisko, ale w drugiej części popisał się szybkim „n - komentarze opinie