21°C bezchmurnie

Pomarańczowy Marsz Godności

Ponad tysiąc osób przemaszerowało ulicami miasta w marszu zorganizowanym w ramach Dni Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Ten symboliczny dzień został ustanowiony w 1999 roku, aby zwrócić uwagę na osoby niepełnosprawne i przeszkody, z którymi na co dzień muszą się zmagać.

Przed siedzibą Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Jarosławiu zebrały się dziś (11 maja) osoby niepełnosprawne, przedstawiciele przedszkoli, szkół, uczelni, organizacji działających na rzecz osób niepełnosprawnych oraz władz samorządowych, aby wspólnie wziąć udział Marszu Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Pomarańczowy korowód wyruszył z ulicy Wilsona i podążył ulicami Paderewskiego, Nabielaka, Orłowicza, 3-go Maja, Przemyską i Sobieskiego na Rynek.
Ten marsz jest bardzo ważny nie tylko dla osób niepełnosprawnych, ale również dla całego społeczeństwa. Dzięki tej manifestacji zwraca się uwagę na osoby żyjące wśród nas, które na co dzień potrzebują akceptacji, zrozumienia i pomocy. Duża ilość osób biorących udział w marszu potwierdziło w ten sposób, że los niepełnosprawnych nie jest im obojętny.
Na rynku uczestnicy marszu zostali powitani przez organizatorów i przedstawicieli samorządów lokalnych.
- Jest to szczególny dzień dla naszego miasta, bo dziś w Dniu Godności solidaryzujemy się z tymi osobami, które potrzebują naszego wsparcia, zrozumienia i miłości. I my właśnie podczas takiej imprezy i tak licznej obecności pokazujemy, że solidaryzujemy się z osobami niepełnosprawnymi. Dla mnie, jako burmistrza, jest to szczególna sprawa, aby wspierać osoby niepełnosprawne, aby łamać bariery architektoniczne, które przeszkadzają w funkcjonowaniu osobom niepełnosprawnym. Chciałbym podziękować wszystkim osobom, które angażują się w pomoc osobom niepełnosprawnym – mówił burmistrz miasta Waldemar Paluch.
Po serii przemówień w niebo poszybowało tysiąc pomarańczowo-niebieskich balonów. Ten miły akcent jednocześnie rozpoczął Integracyjny Jarmark z Funduszami Europejskimi – DOFE na Podkarpaciu.

k.
Fot. Łukasz Wolańczyk

 

pomarańczowy marsz godności ponad tysiąc osób przemaszerowało ulicami miasta w marszu zorganizowanym w ramach dni godności osób z niepełnosprawnością intelektualną. ten symboliczny dzień został ustano - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ludzie, Jarosław - więcej informacji