5°C mgła

Poznaliśmy laureatów XXI Spotkań Teatralnych „Jasełka 2018”

Wczoraj 11 stycznia zakończyły się w Miejskim Ośrodku Kultury w Jarosławiu XXI Spotkania Teatralne - Jasełka 2018. W ciągu trzech dni na deskach sceny sali widowiskowej zaprezentowało się 28 zespołów teatralnych z Jarosławia, Jankowic, Tyniowic, Tuligłów, Manasterza i Radymna.

Przegląd to kultywowanie kolędniczych zwyczajów i bożonarodzeniowych tradycji. Przez ostatnie trzy dni swoje spektakle prezentowały przedszkola, szkoły podstawowe, oddziały gimnazjalne, ośrodki kultury i ośrodki wychowawcze. Wszystkie zespoły przygotowały barwne i ciekawe przedstawienia związane z przyjściem na świat Jezusa, podczas których można był usłyszeć znane jak i mniej znane kolędy i pastorałki.

Po obejrzeniu i wysłuchaniu wszystkich wykonawców komisja artystyczna w składzie: Zofia Kolasa, Paweł Sroka, Jolanta Nord , Danuta Pado wyłoniła laureatów XXI Spotkań Teatralnych Jasełka 2018. Pierwsze miejsce przyznano grupie „Szalona Dwudziestka” ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Jarosławiu. Miejsce drugie zajęły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Tyniowicach. Trzecie miejsce przypadło zespołowi „Tornado” ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Jarosławiu. Dodatkowo za przygotowanie najpiękniejszych Jasełek 2018 nagrodzona została grupa teatralna „Wiercidryle” z Miejskiego Ośrodka Kultury w Jarosławiu. Nagrody otrzymali także aktorzy, którzy szczególnie wyróżnili się w swoich rolach.

Wszystkie grupy otrzymały pamiątkowe dyplomy i zostały obdarowane kalendarzami ufundowanymi przez UM Jarosław.

łw

Fot. Łukasz Wolańczyk

# xxi spotkania teatralne „jasełka 2018”, miejskim ośrodku kultury w jarosławiu - komentarze opinie

  • gość 2018-01-13 21:20:44

    Jak można zebrać przedszkola i podstawówki razem i oceniać przecież wiadomo że przedszkolak nie przedstawi tego co dziecko ze szkoły podstawowej - chory regulamin konkursu i chore ocenianie nie pozdrawiam

  • Gość - niezalogowany 2018-01-14 09:48:26

    Ja nie rozumiem, jak można wyróżnić jedno dziecko, jeśli nad przedstawieniem pracowała cała grupa i każde z dzieci włożyło w to całe serce i mnóstwo pracy. Później nie ma się co dziwić, że dzieci zniechęcają się i nie mają ochoty na jakąkolwiek aktywność, skoro od małego widzą, że nie warto się starać, gdyż i tak nie zostaną sprawiedliwie ocenieni.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Szkoły podstawowe, Jarosław miasto - więcej informacji