6°C zamglenie

Premierowe zwycięstwo mistrza

Premierowe zwycięstwo mistrza

Jest pierwsze zwycięstwo mistrza Polski – PKS-u Kolping FRAC! Jarosławianie pokonali przed własnymi kibicami Energę KTS Toruń w 2. kolejce LOTTO Superligi.

Ojcem sukcesu został Tomas Konecny. Czech dwukrotnie wyszedł do stołu i dwukrotnie wygrał. Najpierw, po bardzo emocjonującym pojedynku, odprawił Konrada Kulpę, a potem pokonał lidera ekipy gości – ChuanxiHana 2:0. – Właśnie dlatego Tomas został ściągnięty do Jarosławia. Czech to przecież wicelider rankingu indywidualnego LOTTO Superligi z ubiegłego sezonu.  Cieszy, że kompletem zwycięstw popisał się przed naszymi kibicami w hali MOSiR-u – powiedział menedżer Kamil Dziukiewicz.

Punkt dołożył Kou Lei, który uporał się z Hanem 3:1 i trzy „oczka” zostały w Jarosławiu. Jako jedyny w ekipie Mistrza Polski porażki doznał Piotr Chodorski, który uległ AbdelowiKaderowiSalifou 1:3.

– Spodziewałem się porażki Piotra. Beniaminek z Torunia chciał nas zaskoczyć ustawieniem, żeby zdobyć w tym spotkaniu chociaż punkt. To dlatego jeden z czołowych pingpongistów rywala czyli Salifou wyszedł do stołu dopiero w trzecim pojedynku. Taktyczne szachy trenera Adamiaka na nic się jednak zdały, bo moi liderzy zagrali wzorowo – tłumaczy Dziukiewicz.

Teraz w LOTTO Superlidze trwać będzie pauza spowodowana Mistrzostwami Europy. W hiszpańskim Alicante wystąpi dwóch pingpongistów Kolpinga: Tomas Konecny oraz Kou Lei. Czempionat Starego Kontynentu rozpocznie się 18 września i potrwa 6 dni.

KF

FOT. ZBIORY WŁASNE

PKS Kolping FRAC Jarosław - Energa KTS Toruń 3:1

TomasKonecny - Konrad Kulpa 3:2 (12:10, 5:11, 8:11, 11:3, 11:7)

Lei Kou - HanChuanxi 3:1 (11:3, 12:10, 7:11, 11:5)

Piotr Chodorski - AbdelKaderSalifou 1:3 (6:11, 7:11, 11:9, 5:11)

Tomas Konecny - Han Chuanxi 2:0 (11:6, 11:6)

 

 

premierowe zwycięstwo mistrza - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ekspresjaroslawski.pl

Tenis stołowy, Jarosław - więcej informacji