6°C zamglenie

Pruchnickie Harce Orientacyjne

W zmienionej formie odbyły się tegoroczne Pruchnickie Harce, organizowane już po raz piętnasty. Do rowerowych konkurencji dodano biegi na orientację. Łącznie w zawodach wzięło udział ponad 100 osób.

Impreza odbyła się przy Szkole Podstawowej w Świebodnej 1 września. Przed samymi zawodami podsumowano akcję„100 km na Stulecie Niepodległości Polski” zorganizowaną przez Janusza Kochanowicza, założyciela grupy Aktywny Pruchnik. A potem zaczęły się zmagania. Zawodnicy mieli do wyboru jedną z czterech tras. Były to dystanse 100 km, 50, 25 i 10 km. W przypadku biegaczy były do wyboru dwa dystanse – 25 i 10 km. Każdy uczestnik dostał wykaz punktów do zaliczenia z mapą i informacjami.

Można tez było wziąć udział wrajdzie rekreacyjnym, a dla dzieci przygotowano m.in. labirynt, ściankę wspinaczkową i strzelanie z łuku.Harce zakończył wspólny posiłek przy ognisku.

Organizatorzy imprezy to:Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Świebodnej, Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Pruchniku i Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Pruchnickiej. Nagrody ufundowane zostały przez samorząd gminy Pruchnik.

jk

FOT. UM Pruchnik

pruchnickie harce orientacyjne - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ekspresjaroslawski.pl

Inne, Pruchnik - więcej informacji