12°C bezchmurnie

Przedszkolaki świętowały

W piątek 14 września w Miejskim Przedszkolu Nr 9 im. Jana Brzechwy w Jarosławiu przedszkolaki świętowały Międzynarodowy Dzień Kropki – Dot Day.

Historia Kropki rozpoczęła się w 2003 roku, kiedy to Peter H. Reynolds wydał książkę pt. „The dot”. Bohaterką książeczki jest mała dziewczynka o imieniu Vashti, która dzięki maleńkiej kropce na kartce i swojej nauczycielce uwierzyła w swoje możliwości odkrywają swój potencjał artystyczny. Tak w 2008 roku powstał Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest obchodzony na całym świecie 15 września każdego roku. – Głównym celem Dnia Kropki jest pobudzenie u dzieci w każdym wieku pomysłowości, kreatywnego działania, wyzwolenie pozytywnych emocji, tworzenie własnych artystycznych prac. Dzięki swoim nauczycielom dzieci mają uwierzyć we własne możliwości i odkryć swoje talenty – mówi Jolanta Szewczyk z Miejskiego Przedszkola nr 9 w Jarosławiu.

W Miejskim Przedszkolu Nr 9 im. Jana Brzechwy w Jarosławiu święto Dnia Kropki zaczęło się od wysłuchania na podstawie ilustracji historii małej dziewczynki Vashti, a następnie stworzenia własnego znaku. Powstały piękne rysunki, wyklejanki, malowanki, układanki z kropek. Nauczyciele pozwolili dzieciom odkryć własne talenty, wyzwolić nowe możliwości, motywować do działania zaczynając właśnie od kropki. Ciekawe zabawy i zajęcia z kropkami wypełniały cały dzień przedszkolny. Do działań w przedszkolu włączyli się rodzice. Dzieci przyszły do przedszkola ubrane w stroje, na których w przeważającej części królowały kropki. Inicjatorką Dnia Kropki w Miejskim Przedszkolu Nr 9 jest nauczycielka Jolanta Szewczyk, a wzięły w nim udział wszystkie grupy przedszkolne.

(s.)

FOT. ZBIORY WŁASNE

Przedszkolaki świętowały komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Przedszkola, Jarosław miasto - więcej informacji