7°C rozproszone chmury

Przejście „Szlakiem pamięci gen. bryg. Wiktora Jarosza – Kamionki”

Kiedy: 2018-11-10 , godzina: 09:00 | Gdzie: Jarosław, Wierzbna

W sobotę 10 listopada Jarosławskie Stowarzyszenie Przewodników Turystycznych i Pilotów Wycieczek oraz Koło Miejskie PTTK w Jarosławiu zapraszają na zapraszają na przejście „Szlakiem pamięci gen. bryg. Wiktora Jarosza – Kamionki”

10.11.2018r. (sobota)

9:15 – Zbiórka na dworcu autobusowym PKS w Jarosławiu (stanowisko 1)

9:30 – Odjazd do miejscowości Wierzbna

9:45 – Rozpoczynamy zwiedzanie miejsc związanych z gen. Jaroszem - Kamionką - dowódcą Garnizonu jarosławskiego oraz uczestnikiem walk o kształt granic odradzającej się w 1918r. Rzeczypospolitej Polskiej, zwiedzamy: Pozostałości domu, miejsce fundowanego krzyża stanowiącego kiedyś symboliczny grób nieznanego żołnierza, cmentarz parafialny gdzie spoczywa generał oraz zwiedzamy izbę pamięci w miejscowej szkole podstawowej. Oprócz miejsc związanych z generałem Jaroszem – Kamionką, odwiedzać będziemy także inne miejsca będące na szlaku a związane z lokalną historią m. in. niemiecki betonowy bunkier bojowy z czasów II wojny światowej oraz miejsce walki polskiego pociągu pancernego z niemieckimi czołgami

Ok. 17:00 – Przyjście do Jarosławia przez Tywonię – Biedaczów. Ilość km do przejścia – ok. 16

Koszt ubezpieczenia i przejazdu do Wierzbnej:(płatne we własnym zakresie) cena biletu:4,20 zł

Uwagi: Uczestnicy przejścia powinni mieć ubiór i obuwie dostosowane do panujących warunków pogodowych! Organizator zastrzega sobie możliwość odwołania przejścia oraz nie ponosi odpowiedzialności za utrudnienia i zmiany wynikłe w trakcie imprezy z przyczyn od niego niezależnych.

Wycieczkę poprowadzi: Artur Jarosz – przewodnik i pilot wycieczek

Przejście „Szlakiem pamięci gen. bryg. Wiktora Jarosza – Kamionki” komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Rozrywka, Jarosław - więcej informacji