21°C bezchmurnie

Radni żądają ujawnienia protokołu kontroli w sprawie L. Paulo

Co się stało, że nic się nie stało, a się stało? – pytał na piątkowej (27 kwietnia) sesji Rady Powiatu Jarosławskiego radny PSL Rafał Młynarski podczas dyskusji, którą sam wywołał składając interpelację. A ta dotyczyła przekazania radnym protokołu i wniosków pokontrolnych przeprowadzonej kontroli naczelnik Lucyny Paulo przez trzyosobową komisję.

Komisja ta w składzie: audytor, kierownik referatu nadzoru, skarg i wniosków oraz sekretarz urzędu została zwołana przez starostę Tadeusza Chrzana, gdy do przewodniczącego Rady Powiatu Jarosławskiego wpłynęło pismo z Centralnego Biura Antykorupcyjnego. CBA zwróciło się w związku z anonimem, jaki wpłynął, a dotyczył naczelnika wydziału edukacji i spraw społecznych Lucyny Paulo. CBA zleciło zbadanie pewnej części anonimu.

Pisaliśmy o tym w nr. 15 Ekspresu z 17 kwietnia w artykule „CBA zleciło kontrolę naczelnik Lucyny Paulo”. Po tym artykule zarówno starosta T. Chrzan na łamach zaprzyjaźnionej mu gazety zarzucił nam „kłamstwo w żywe oczy i szukanie taniej sensacji”. Naczelnik na łamach tej samej gazety stwierdziła: „To czysto polityczna zagrywka. Wiadro pomyj wylać najłatwiej”.

Jednak z dniem 30 kwietnia zrezygnowała z pracy.

PSL zwołał konferencję prasową, na której zapowiedział, że radni tego ugrupowania będą domagać się wyjaśnień na najbliższej sesji. Dyskusja z sesji na filmie, a obszerny artykuł w najbliższym wydaniu Ekspresu.

Ekz

Radni żądają ujawnienia protokołu kontroli w sprawie L. Paulo komentarze opinie

  • gość 2018-04-28 19:49:20

    i słusznie, starostwo to nie prywatny folwark

  • gość 2018-04-28 20:20:51

    Prawi i Sprawiedliwi. Brawo Panie Starosto......

  • gość 2018-04-28 20:43:43

    Ciocia z Ostrowa już poczuła koniunkturę Niech sobie przypomni swoje wybryki

  • Gość - niezalogowany 2018-04-29 00:11:23

    No to popłynęli całe PiS co głośno krzyczy złapać złodzieja. Czemu blokują ujawnienia wyników kontroli ?

  • Gość - niezalogowany 2018-04-29 05:43:53

    Chrzan nie ujawnia wyników kontroli, bo najprawdopodobniej wiedział o wszystkich działaniach Pani Paulo. Nie od dziś było wiadomo, że wszędzie tnie kasę na ratowanie nieboszczyka jakim jest Szpital. A prawda jest taka, że ile milionów by tam nie wpompował, to będą one wpakowane w błoto, Bo to personel tworzy tak naprawdę renomę szpitala (i każdego innego miejsca pracy). A lekarzy jakich w Szpitalu mamy to każdy wie.

  • gość 2018-04-29 10:54:17

    W kwestii szpitala. Wystarczy przyjść na izbę przyjęć oddziału wewnętrznego. Ostatni mojego 82 letniego teścia przyjmowali do szpitala od godz. 13 do 19 głównie w poczekalni izby. Czy to są obowiązujące procedury? Czy jołopstwo zarządzających.

  • gość 2018-04-29 11:24:39

    Nie od dziś wiadomo, że starosta i naczelniczka nie cierpią nauczycieli. Bezprawne zmniejszenie stawek za wychowawstwo i dodatki motywacyjne tylko to potwierdza. Z drugiej strony wiadomo, że pewne rzeczy - jak na przykład załatwianie pracy "swoim" - robiły też poprzednie władze, ale to bardzo trudno udowodnić, czyli może się teraz starosta migać i udawać, że nie ma sprawy, ale ona jest i nie da się jej całkiem zamieść pod dywan, stąd między innymi dymisja szkodliwej dla jarosławskiej oświaty pani Paulo, a co tam jeszcze było to już tylko oni wiedzą. Miejmy nadzieję, że my też się dowiemy, bo takie jest nasze prawo i nie ma się co zasłaniać ochroną danych itd. panie starosto. Za dużo się tego nazbierało nawet jak na jarosławskie standardy, gdzie "ręka rękę myje".

  • Gość - niezalogowany 2018-04-29 12:05:59

    Co takiego ciekawego jest w tym temacie że się tak boją???

  • gość 2018-04-29 14:14:31

    Ciekawe jest to powoływanie się na interes uczniów i rodziców... Jak oni sobie wyobrażają dobrą oświatę? Mają za nią odpowiadać sfrustrowani nauczyciele, którym zabiera się dodatki, straszy zwolnieniami? Taki pracownik ma być wydajny? Zarządzanie poprzez konflikt, przeciwstawianie sobie uczniów, rodziców i nauczycieli to droga donikąd a tak właśnie wyobrażała sobie oświatę pani Paulo; postraszyć, zabrać kasę i pogonić do roboty.

  • Gość - niezalogowany 2018-04-29 15:08:55

    A może zapytać co w sprawie nowego budynku z lądowiskiem? W lutym miało być otwarcie.

  • Gość - niezalogowany 2018-04-29 15:10:48

    A strzelnica? Kiedy była robiona a kiedy zapłacili?

  • gość 2018-04-29 15:41:59

    A co termomodernizacjami, Starostwo podobno dostało 10 mln wszystkie okoliczne Powiaty z tego programu swoje termomodernizacje pokończyły i rozliczyły, a pan naczelnik Muzyczka były na szczęście Naczelnik wydziału Zamówień Publicznychnie potrafił do tej pory rozstrzygnąć przetargu? Czy dofinansowanie dla Powiatu Jarosławskiego przez nieudolność Starostwa przepadnie ? !!!!!!!

  • gość 2018-04-29 22:04:23

    Skoro tak zacięcie broni opublikowania końcowego sprawozdania należy z dużym prawdopodobieństwem domniewywać, że radni z opozycji mają rację. Gdyby tam nic nie było kompromitującego obecną władzę ze starostwa, to by raport został błyskawicznie opublikowany. Tylko starosta "wierzy" w to(bo chce chonić siebie), że dziłalnośc wydziału oświaty była bez zarzutu. Musiał wiedzieć o wszystkim, bo co to za zarządca, co nie wie co robią podwładni. Chyba, że nie wiedział, a to go przekreśla całkowicie jako staroste.

  • gość 2018-04-30 11:03:18

    Ręce opadają patrząc na to co dzieje się w Starostwie. Starosta do dymisji!!!

  • gość 2018-05-02 10:22:01

    Nic się nie stało "jarosławiacy" nic się nie stało....