6°C zamglenie

Reprezentacja Polski z Anną siódma w Europie

Uczennica Szkoły Mistrzostwa Sportowego i tenisistka stołowa PKS-u Kolping Jarosław – Anna Brzyska z kolejnym sukcesem. Pingpongistka razem z reprezentacją Polski zajęła 7. miejsce podczas Mistrzostw Europy Kadetów w rumuńskim Cluj-Napoca.

Biało-czerwone już od początku turnieju prezentowały równą i wysoką formę. W rywalizacji drużynowej pokonały kolejno: Maltę (3:0), Słowenię (3:0) oraz Portugalię (3:0). Dzięki temu zajęły 1. miejsce w grupie J i stanęły przed szansą awansu do najlepszej szesnastki Starego Kontynentu. Polki nie zmarnowały tej okazji i odprawiły Bułgarki 3:0. Kolejna drużyna, która została wyeliminowana przez nasze pingpongistki to Węgry. Po prawdziwym dreszczowcu Brzyska i spółka wygrała 3:2.

W ćwierćfinale Polki zmierzyły się z gospodyniami z Rumunii. Biało-czerwone stawiły duży opór. Najpierw Elżbieta Kwiatkowska (MKS Rokita Brzeg Dolny) walczyła do ostatniej piłeczki z 9 rakietą Europy - Lucianą Mitrofaną. Później, jak równa z równą, grała Anna Brzyska z 2 rakietą Europy - Eleną Zaharią. Mimo wielkiego serca do gry nasze kadetki zaznały goryczy porażki 2:3.

Później przegrały jeszcze z Niemkami 0:3, a w ostatnim spotkaniu ograły Mołdawię 3:2 i zapewniły sobie 7. miejsce w czempionacie Starego Kontynentu.

Dla Anny Brzyskiej mistrzostwa jeszcze trwają. Przed nią występy w grze pojedynczej i podwójnej. Turniej w Cluj potrwa do 24. lipca.

JK

fot. Zbiory własne

Reprezentacja Polski z Anną siódma w Europie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ekspresjaroslawski.pl

Tenis stołowy, Jarosław - więcej informacji