3°C bezchmurnie

Sfałszowane dokumenty i udaremniona próba wywozu samochodów

Na polsko – ukraińskim przejściu granicznym w Korczowej pogranicznicy udaremnili próbę wywozu z Polski dwóch aut o łącznej wartości 75 tysięcy złotych. Ich uwadze nie uszło również posłużenie się przez podróżnego fałszywymi dokumentami.

W ostatnich dniach funkcjonariusze z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej przeszkodzili w zamiarze wywozu aut z przerobionymi numerami VIN. Do pierwszego przypadku doszło we wtorek (10 kwietnia), podczas kontroli obywatela Ukrainy, który poruszał się samochodem marki mercedes. W toku oględzin pojazdu stwierdzono ingerencję w numer identyfikacyjny VIN. Wartość mercedesa oszacowano na kwotę 30 tysięcy złotych.

Do podobnego zdarzenia doszło następnego dnia. W volkswagenie typu multivan wartego 45 tysięcy złotych, którym podróżował obywatel Ukrainy, ujawniono przebite numery nadwozia oraz przerobioną tabliczkę znamionową.

Również w środę (11 kwietnia) podczas wykonywania czynności służbowych, czujność pograniczników wzbudziły dokumenty przedstawione do kontroli przez obywatela Ukrainy. Cudzoziemiec okazał prawo jazdy i dowód rejestracyjny, które okazały się falsyfikatem.

Czynności w wyjaśnianiu tych sprawach kontynuować będą funkcjonariusze policji.

 

k.

fot. BOSG

Sfałszowane dokumenty i udaremniona próba wywozu samochodów komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Zdarzenia, Radymno - więcej informacji