PILNE

Siatkarki MKS SAN-Pajda samodzielnym liderem

Siatkówka, Siatkarki Pajda samodzielnym liderem - zdjęcie, fotografia

Tym razem w sobotnie popołudnie, w meczu na szczycie o mistrzostwo II ligi kobiet, jarosławski MOSiR gościł aktualnego lidera II ligi, doświadczony zespół TKS Tomasovia Tomaszów Lubelski

Stawka meczu sprawiła, że w szeregach naszego młodego zespołu (średnia wieku 19 lat) czuć było zdenerwowanie a zarazem dużą mobilizację i ogromną chęć odniesienia zwycięstwa. Przedmeczowe emocje widoczne były w przypadku obu zespołów mniej więcej do połowy pierwszego seta i ku zadowoleniu licznie zgromadzonej publiczności ostatecznie lepiej poradziły sobie z nimi młode jarosławianki. W tej partii do stanu 17:17 gra była niezwykle twarda, co sprawiało, że zarówno jarosławianki jak i tomaszowianki nie uniknęły błędów pod naciskiem przeciwnika, a przewaga punktowa przenosiła się raz na jedną, raz na drugą stronę. Dopiero druga część seta pokazała, że jesteśmy zespołem, który potrafi w trudnych chwilach przejąć inicjatywę nie tylko w ataku, ale również w bloku i obronie. Świetnymi działaniami w tych elementach popisały się najbardziej doświadczone: Magdalena Trojnar, Katarzyna Saj oraz Paulina Chmielarczyk. Wyróżniająca się gra tych zawodniczek i bardzo dobra pozostałych sprawiła, że pierwszego seta wygraliśmy do 21.

Walka punkt za punkt

Początek drugiego seta podopieczne trenera Piotra Pajdy rozpoczęły dość niefrasobliwie, a napór lidera z Tomaszowa był na tyle mocny, że po kilku błędach głównie w ataku na tablicy pojawił się wynik 5:9 dla przyjezdnych. Na reakcje trenera nie trzeba było czekać i po przerwie na żądanie siatkarki SAN-Pajdy rozpoczęły systematycznie odbudowywać wynik. Gra naszego zespołu z akcji na akcję nabierała właściwego impetu. Od stanu 12:12 do stanu 18:18 walka toczyła się niemalże punkt za punkt a my stopniowo przygotowywaliśmy się do ostatecznego szturmu w II secie. Od tej pory gra jarosławianek we wszystkich elementach uległa diametralnej poprawie, co sprawiło, że tomaszowianki zmuszone były pogodzić się z przegraną 20:25.

Prowadzenie w tabeli

Trzeci set do stanu 16:15 to ciągła walka o każdy punkt w coraz bardziej wydłużających się akcjach, w których kibice mogli obejrzeć dużo spektakularnych obron, ataków z kontry, asów serwisowych oraz gry blokiem. Wszystkie jarosławianki wykazały się w tym fragmencie seta bardzo dobrą grą , która do stanu 23:19 ciągle ulegała poprawie i zmuszała przyjezdne do popełniania błędów własnych. Chwilowy przestój w grze w samej końcówce seta nie wpłynął na wynik i ostateczne zwycięstwo 26:24. Mamy więc zwycięstwo 3:0 nad doniedawnym liderem, a tym samym prowadzenie w tabeli II ligi !!!

Gabriela MACEK

SAN-Pajda Jarosław: K. Chmielewska, P. Chmielarczyk, M. Grodzka, M. Trojnar, K. Saj, J. Waszyńska, E. Brzezińska (libero)

oraz A. Bartyzel (libero) I. Wisz, W. Dziadosz, K. Stepko, P. Magierowska, I. Filipek, M. Makiewicz,